Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Doda ujawnia, o co poprosiła Sylwię Grzeszczak. Nie spotkała się z pozytywną odpowiedzią
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 17.06.2024 22:08

Doda ujawnia, o co poprosiła Sylwię Grzeszczak. Nie spotkała się z pozytywną odpowiedzią

Doda i Sylwia Grzeszczak
fot. KAPiF

Jeszcze niedawno media huczały o rozwodzie Sylwii Grzeszczak i Libera. Teraz Doda wypowiedziała się o wokalistce i o tym, o co ją prosiła. 

Co się dzieje u Dody?

Rok 2023 dla Dody był rokiem pełnym sukcesów i zaskakujących zwrotów akcji. Artystka święciła triumfy na wielu frontach, udowadniając raz jeszcze, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Wydany przez nią album "Aquaria" okazał się hitem. Płyta błyskawicznie zdobyła serca słuchaczy, osiągając imponujący status potrójnej platyny. Trasa koncertowa promująca krążek stała się spełnieniem marzeń Dody i porwała tłumy fanów w całej Polsce. 

Choć Doda zdecydowała się zakończyć tournée, nie oznacza to, że zniknęła ze sceny. Artystka chętnie bierze udział w prestiżowych wydarzeniach muzycznych organizowanych przez telewizje, takich jak Polsat Hit Festiwal w Sopocie. Po raz kolejny połączyła siły z młodszym kolegą po fachu, Smolastym, tworząc duet w piosence "Nie żałuję", która szturmem podbija listy przebojów i ma szansę stać się hitem lata. 

Doda nie zwalnia tempa i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów. Wkrótce uruchomi autorskie radio, w którym emitowana będzie wyłącznie jej muzyka oraz podcasty. Już wcześniej zaczęła prowadzić swoją własną audycję radiową "DodaPhone" w RMF FM. To tam fani dzwonią do niej ze swoimi problemami.

Córka Norbiega usłyszała od Dody przed kamerą gorzką prawdę Doda o konflikcie z Mariną. Żona Szczęsnego w ciąży, a tu padają takie słowa

Doda odpowiada słuchaczce

Chociaż Doda słynie przede wszystkim ze śpiewu, posiada również inne zdolności – umie grać na fortepianie, co udowodniła nie raz podczas swoich występów. Jak sama jednak przyznała w ostatnim odcinku podcastu "DodaPhone", nauka gry na instrumencie nie należała do jej ulubionych zajęć. Wyznała to w kontekście rozmowy ze słuchaczką.

Ja ciebie bardzo podziwiam, że ty lubisz grać na fortepianie, ponieważ i ja też musiałam – z naciskiem na 'musiałam' – skończyć szkołę muzyczną właśnie na fortepian. Ponieważ moja mama sobie wymyśliła, że to będzie takie super, jak ona będzie zasiadać na fotelu z herbatą, a jej córka będzie grała: najlepiej kolędy – wyznała Doda. 

Wspomniała również o Sylwii Grzeszczak.

Doda o Sylwii Grzeszczak

W trakcie rozmowy z fanką Doda zaskoczyła słuchaczy niespodziewaną wzmianką o Sylwii Grzeszczak. Artystka, znana ze swojej szczerości, przyznała, że podziwia talent Grzeszczak do gry na fortepianie. Co więcej, Doda wyjawiła, że kiedyś miała marzenie o współpracy z nią. Pragnęła, aby ta skomponowała dla niej singiel. 

Plan ten nigdy nie został zrealizowany. Doda nie kryje uznania dla talentu Grzeszczak i wciąż docenia jej kunszt muzyczny.

(…) Może będziesz totalnie niezależną artystką, tak jak np. Sylwia Grzeszczak, która sama gra na fortepianie i naprawdę przepięknie komponuje te piosenki. Ma tak bardzo talent do wymyślania takich świetnych melodii. Kiedyś nawet poprosiłam ją, żeby mi napisała piosenkę – zaczęła.

Wspomniała również o innych artystach, których podziwia. 

Naprawdę uważam, że Beata Kozidrak, Sylwia Grzeszczak i Igor Herbut z Lemon mają bardzo ładne melodie, takie nietypowe. Super są te piosenki, no i oczywiście moja – przyznała.

Jak łatwo można się domyślić, Doda nie spełniła marzenia o zaśpiewaniu piosenki napisanej przez Sylwię. Kto wie, może kiedyś uda się zrealizować ten pomysł.

Doda, fot. KAPiF
Doda, fot. KAPiF
Sylwia Grzeszczak, fot. KAPiF
Sylwia Grzeszczak, fot. KAPiF