Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pierwszy mąż Przetakiewicz. Skrzywdził ją i zostawił z trójką dzieci
Karolina Kurek
Karolina Kurek 28.05.2024 07:02

Pierwszy mąż Przetakiewicz. Skrzywdził ją i zostawił z trójką dzieci

Joanna Przetakiewicz
fot. KAPiF

Joanna Przetakiewicz była w przeszłości partnerką Jana Kulczyka, a dziś jest jest szczęśliwą żoną Rinke Rooyensa. Niewiele osób pamięta, że producent telewizyjny nie jest jej pierwszym mężem. Rozstanie bizneswoman z ojcem trojga jej dzieci było dla niej niezwykle trudnym przeżyciem. Poznajcie szczegóły tej smutnej historii.

Joanna Przetakieiwcz w mediach

Joanna Przetakiewicz to projektantka mody i założycielka marki “La Mania”. W mediach zasłynęła wiele lat temu, dzięki związkowi z milionerem, Janem Kulczykiem. Kobieta nie ukrywała w wywiadach, że to z jej powodu mężczyzna rozstał się z pierwszą żoną. 

To był Armagedon. To była sytuacja szalenie trudna i przykra, bo prawdą jest i nie mam co tutaj ukrywać i opowiadać bajek, że to z mojego powodu tak się stało. A mogłabym opowiadać, że od dawna może już się nie rozumieli, może nie do końca chcieli być ze sobą, skoro tak się stało. To nie jest prawda, to są bzdury. Ja nie mam zamiaru tutaj udawać świętej i opowiadać, że tak się stało, a to w ogóle nie jest moja wina. […] To była tak wielka miłość z mojej strony, że ona mimo wszystko była o wiele silniejsza niż wyrzuty sumienia, które miałam - powiedziała w rozmowie z “Pudelkiem”. 

Para tworzyła związek przez wiele lat. Kulczyk zmarł w 2015 roku, a Joanna Przetakiewicz w 2020 roku stanęła na ślubnym kobiercu z producentem Rinke Rooyensem. Dziś tworzą udane małżeństwo. Jednak mężczyzna jest drugim mężem projektantki.

Dlatego Kulczyk rozwiódł się z pierwszą żoną. Przetakiewicz ujawnia Joanna Przetakiewicz szczerze o pieniądzach w związku z Kulczykiem. Wyjawiła wszystko, jak na spowiedzi

Pierwsze małżeństwo Przetakiewicz

Przetakiewicz stanęła na ślubnym kobiercu mając zaledwie 20 lat. Z pierwszym mężem doczekała się trzech synów: Aleksandra, Filipa oraz Jakuba. Para przeżyła razem 16 lat, a rozstanie było nagłe i zaskakujące dla Joanny. W mediach rzadko się wypowiada na temat tego niełatwego okresu w swoim życiu. Przyznała jednak, że chciałaby zapomnieć o tych ciężkich chwilach. 

Chciałabym się pozbyć z życia mojego rozwodu, tego, że moje dzieci cierpiały z tego powodu. To jest zawsze gigantyczny kryzys. To był jeden z najcięższych, długich momentów w moim życiu. To było zatrzęsienie ziemi, w którym bardzo trudno jest zachować taki spokój. W którym trudno jest zachować poczucie bezpieczeństwa - powiedziała w rozmowie z Żurnalistą. 

Mimo bolesnego dla niej rozstania zdecydowała się zachować nazwisko byłego partnera. 

Joanna Przetakiewicz o byłym mężu

Pierwszego męża projektantka poznała podczas studiów. Po ślubie przyjęła jego nazwisko, porzucając panieńskie - Jaroszek. Rozstanie z ojcem jej synów było dla Joanny traumatycznym przeżyciem. Jednak po przemyśleniu sytuacji i konsultacji z dziećmi zdecydowała się zachować nazwisko byłego męża i pod nim występuje dziś w mediach, a od lat buduje karierę. 

Myślę, że nie jestem już tą samą osobą. Bo ja Joanną Przetakiewicz stałam się, mając 21 lat... Jest ogromny kosmos między tą osobą, która kiedyś byłam - młodą i niedoświadczoną - a pomiędzy tym, kim teraz jestem. Tylko fundament pozostaje ten sam - powiedziała w rozmowie z “Vivą!”. 

Joanna Przetakiewicz wiele razy mówiła o tym, jak ważna jest niezależność finansowa w życiu kobiet. Jej celem jest przekazać to przekonanie innym paniom, po trudnym rozwodzie. Dlatego powstała inicjatywa Era Nowych Kobiet.

To jest kolejny moment na to, kiedy chce powiedzieć kobietom, że pieniądze szczęście dają, bo pieniądze to jest wolność wyboru, poczucie bezpieczeństwa, że z kolei, kiedy nie masz tego fundamentu zbudowanego, to kiedy rozpada się jakaś część życia, to jednak fundament, na którym stoisz, jest twoją ostoją. Jest twoim kołem ratunkowym, kotwicą, wszystkim. Ja obserwuję takie kobiety, które są w kryzysie, które czują, że są tuż przed rozwodem, albo go właśnie przechodzą - opowiadała Żurnaliście. 

Joanna Przetakiewicz, fot. KAPiF
Joanna Przetakiewicz, fot. KAPiF
Joanna Przetakiewicz, fot. KAPiF
Joanna Przetakiewicz, fot. KAPiF