Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > „Życie potrafi cię przepalić”. To dlatego Przetakiewicz rozstała się z Kulczykiem. Pierwszy raz ujawniła, co zniszczyło ich związek
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.01.2024 19:16

„Życie potrafi cię przepalić”. To dlatego Przetakiewicz rozstała się z Kulczykiem. Pierwszy raz ujawniła, co zniszczyło ich związek

Joanna Przetakiewicz / Jan Kulczyk
Dlaczego Przetakiewicz i Kulczyk zerwali?, fot. KAPiF

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk byli razem przez niemal dekadę. Co zakończyło romans, przez który rozpadło się małżeństwo miliardera? Pewne fakty wyszły na jaw dopiero niedawno.

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk: historia związku

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk byli razem przez mniej więcej dekadę. Rozstali się na krótko przed śmiercią miliardera w 2015 roku. Zanim się jednak związali, biznesmen przez 33 lata był mężem Grażyny Kulczyk. Para doczekała się dwójki dzieci: syna Sebastiana (w 1980) i córki Dominiki (w 1977).

Zanim Przetakiewicz poznała Kulczyka, sama była już po rozwodzie. O jej pierwszym mężu, którego poślubiła w wieku 21 lat, wiadomo niewiele. Z nielicznych wypowiedzi projektantki mody wynika, że rozstanie było bolesne i że została po nim sama z trzema synami: Aleksandrem, Filipem i Jakubem. Obecnie od 2020 jest szczęśliwa z Rinke Rooyensem.

Joanna i Jan byli w związku od 2003 roku. Co zakończyło ten najgłośniejszy romans? Przetakiewicz zaczęła otwierać się na temat tamtego okresu dopiero po latach, szczegóły poniżej.

Co robi Przetakiewicz – wie każdy. A pierwsza żona Kulczyka? Wyciekło, czym teraz się zajmuje i gdzie mieszka Dlatego Kulczyk rozwiódł się z pierwszą żoną. Przetakiewicz ujawnia

Joanna Przetakiewicz o rozbiciu małżeństwa Jana Kulczyka

Przetakiewicz i Kulczyk poznali się w 2003 roku na przyjęciu. Od razu wpadli sobie w oko. Dopiero w 2022 roku Joanna była w stanie szczerze i z dystansem opowiedzieć o tym, jak rozbiła małżeństwo Grażyny i Jana.

To był Armagedon. To była sytuacja szalenie trudna i przykra, bo prawdą jest i nie mam co tutaj ukrywać i opowiadać bajek, że to z mojego powodu tak się stało. A mogłabym opowiadać, że od dawna może już się nie rozumieli, może nie do końca chcieli być ze sobą, skoro tak się stało. To nie jest prawda, to są bzdury. Ja nie mam zamiaru tutaj udawać świętej i opowiadać, że tak się stało, a to w ogóle nie jest moja wina. […] To była tak wielka miłość z mojej strony, że ona mimo wszystko była o wiele silniejsza niż wyrzuty sumienia, które miałam – mówiła Joanna w rozmowie z Pudelkiem.

Joanna zaznaczyła jednak, że było jej przykro z powodu całej tej sytuacji. Zawsze też z ogromnym szacunkiem wypowiadała się o Grażynie Kulczyk. Panie poznały się, kiedy pierwsza żona miliardera zaprosiła ją na uroczystość w pierwszą rocznicę jego śmierci. 

A jak projektantka mówi o własnym rozstaniu? Na to wyznanie musieliśmy czekać jeszcze dłużej.

Dlaczego Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk zerwali?

Przetakiewicz opowiedziała o rozstaniu z Kulczykiem dopiero w rozmowie z Żurnalistą. W jego podcaście ujawniła, dlaczego właściwie zerwali. Okazuje się, że główną przyczyną rozpadu ich związku był pracoholizm obojga. Intensywne życie zawodowe sprawiło, że zabrakło im czasu dla siebie nawzajem.

W jakimś sensie zaczęła się ta sytuacja tak zagęszczać i my byliśmy tak zajęci, że takie życie potrafi cię przepalić – wyznała Joanna w 2023 roku.

Projektantka mody zauważyła też w tej samej rozmowie, że zamożni mężczyźni, którzy sami robią oszałamiającą karierę, zazwyczaj wolą, by ich ukochane porzuciły życie zawodowe. Joanna nie mogła jednak skupiać się jedynie na ognisku domowym.

Poczułam w pewnym momencie, że muszę znowu pracować, bo byłam do tego przyzwyczajona. Pracowałam od 22. roku życia, zawsze byłam niezależna i gdzieś we mnie rósł głód takiej sytuacji, że ja jednak muszę robić coś dla siebie. Potem, w tym całym natłoku obowiązków, niesamowicie intensywnego trybu życia, stało się to szalenie trudne – wspominała Joanna.

W innych rozmowach Przetakiewicz promuje postawę niezależności finansowej od partnera. Podkreśla, jak ważne jest, by każde z partnerów miało stabilne warunki bez względu na to, czy ich związek przetrwa.

Joanna Przetakiewicz, Jan Kulczyk, czemu się rozstali?
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk w 2010 roku, fot. KAPiF
Joanna Przetakiewicz, Jan Kulczyk, czemu się rozstali?
Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk w 2012 roku, fot. KAPiF
Joanna Przetakiewicz, Jan Kulczyk, czemu się rozstali?
Jan Kulczyk i Grażyna Kulczyk w 2004 roku, fot. KAPiF
Joanna Przetakiewicz, Jan Kulczyk, czemu się rozstali?
Joanna Przetakiewicz i mąż Rinke Rooyens, fot. KAPiF
Joanna Przetakiewicz, Jan Kulczyk, czemu się rozstali?
Joanna Przetakiewicz, fot. KAPiF

Źródło: Pudelek; Żurnalista – podcast