Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Przyjaciółka celebrytów oszukiwała Polaków?
Karolina Kurek
Karolina Kurek 17.06.2024 14:58

Przyjaciółka celebrytów oszukiwała Polaków?

"Polka na Sycylii"
fot. Instagram

W sieci nagłośniono sprawę poszkodowanych osób przez zagraniczne przedsiębiorstwo. Swój udział w sprawie miała “Polka na Sycylii”, kobieta, która na co dzień przyjaźni się ze znanymi postaciami z show-biznesu. Ofiary oszustwa, wypowiadając się na jej temat, nie gryzą się w język. Szczegóły. 

Oszustwa w mediach

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o oszustwach, których ludzie dopuszczają się przez internet i nie tylko. Mają one różną formę, od kłamstw, zatajania szczegółów po malwersacje finansowe. Ze względu na możliwości technologiczne, oszuści pozwalają sobie na coraz więcej. 

W mediach pojawił się artykuł, w którym autor nagłaśnia sprawę osób poszkodowanych przez jedną z firm, która przywłaszczyła sobie ich ciężko zarobione pieniądze. Spory udział w sprawie miała kobieta, posługująca się nickiem na Instagramie “Polka na Sycylii”. 

Kolejna afera z Julią Von Stein pod McDonald's Walka Aleksa Mackiewicza z nowotworem. Zdjęcia gwiazdy "TzG" ze szpitala i bolesne wspomnienia

"Pola na Sycylii" oszukała wiele osób?

W poniedziałek 17 czerwca pojawił się artykuł Wyborcza.pl, w którym dziennikarz przedstawił sytuację poszkodowanych osób. Miały one stracić mnóstwo pieniędzy. Polacy, jak opisują w rozmowie z dziennikarzem, dali się oszukać, myśląc, że spełniają marzenia i kupują dom na Sycylii. Twierdzą jednak, że był to manewr ze strony przedsiębiorstwa SM Partners z Palermo, którego współwłaścicielką była Maria Magdalena Mielczarek, znana jako “Polka na Sycylii”.  Tak poszkodowani opisują traumę, która ich spotkała:

  • Mój syn zmarł w wieku 18 lat. Moje jedyne dziecko. Najpopularniejszy uczeń w klasie. Sprzedałam mieszkanie w Gdańsku na Przymorzu, wyjechałam na Sycylię. Potrzebowałam tego słońca. "Asia, odzyskasz wiarę w siebie, jesteśmy siostrami" - mówiła mi Maria. No i wpadłam z jednej traumy w drugą. Straciliśmy pieniądze, godność i przyjaciół - opowiada Joanna Kandler-Łopacińska.
  • Planowaliśmy z mężem przeprowadzkę na Sycylię. Obejrzałam program "Jestem z Polski" w TVN Style i tak trafiłam na naszą Marysię. Przepłaciliśmy za mieszkanie i garaż. Część pieniędzy nie trafiła do właścicieli. Szacujemy, że zostaliśmy oszukani przynajmniej na 17,5 tys. euro - mówiła Dagmara Polańska. 

“Polka na Sycylii” zaprzecza oskarżeniom w rozmowie z dziennikarzem Wyborcza.pl. Maria Magdalena Mielczarek wybiera się domniemanych czynów. 

Zarzuty wobec mnie o przywłaszczenie gotówki, która miała trafiać do właścicieli nieruchomości, to pomówienie - mówi Maria Magdalena Milczarek. - Najlepiej skonfrontować te zarzuty z samymi właścicielami albo agencjami nieruchomości, z którymi współpracowałam. Takie sytuacje nigdy nie miały miejsca. Proszę pamiętać, że we Włoszech, czy konkretnie na Sycylii, transakcje zawiera się często na zasadzie przyrzeczenia ustnego, a dopiero za tym idą kwestie formalne, co często generuje ryzyko konfliktów i niezrozumienia, co do szczegółów umowy - mówiła. 

Sprawa jest jeszcze bardziej kontrowersyjna, gdyż kobieta przyjaźni się z kilkoma znanymi postaciami z show-biznesu. 

Przyjaciółka celebrytów oskarżona o oszustwo

Maria Magdalena Mielczarek, znana jako “Polka na Sycylii” nie stroniła od towarzystwa gwiazd show-biznesu. W mediach społecznościowych jest wiele jej wspólnych zdjęć z popularnym osobami w branży. Wśród nich można wymienić: Tomasza Ciachorowskiego, Macieja Radla, Piotra Gawrona Jedlikowskiego, czy Michalinę Robakieiwicz. Do tej pory żadne z nich nie zabrało głosu wokół afery ich przyjaciółki.

Na platformie Facebook powstała grupa “Poszkodowani przez SM Partners”. W momencie założenia było w niej 18. członków. Ta liczba jednak szybko rośnie. Oszukane osoby mają świadomość, że jest ich znacznie więcej. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji. 

Tomasz Ciachorowski, fot. Instagram
Tomasz Ciachorowski, fot. Instagram
Tomasz Ciachorowski, Michalina Robakiewicz fot. Instagram
Tomasz Ciachorowski, Michalina Robakiewicz fot. Instagram