Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Spłonęła hala, w której występował Zenek Martyniuk. Gwiazdor zabrał głos
Karolina Kurek
Karolina Kurek 13.05.2024 14:57

Spłonęła hala, w której występował Zenek Martyniuk. Gwiazdor zabrał głos

Zenek Martyniuk
fot. KAPiF

Zenon Martyniuk zabrał głos na temat pożaru galerii, w której dawał koncerty. Muzyk nie waha się przed podjęciem działań.

Zenek Martyniuk na scenie

Zenon Martyniuk to popularny w Polsce muzyk gatunku disco polo. W 1989 roku założył wraz z Mariuszem Anikiejem zespół “Akcent”. Grupa na przestrzeni lat zdobyła grono wiernych fanów. Dziś ma na koncie wydanych 15 albumów studyjnych. Do najbardziej znanych przebojów zespołu należą m.in. “Przez twe oczy zielone”, “Przekorny los”, “Moja gwiazda”, “Dziewczyno z klubu disco”, czy “Życie to są chwile”. Martyniuk od lat występuje na scenie największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju.

Prywatnie Zenek jest w związku małżeńskim z Danutą. Para doczekała się jedynego syna, Daniela, o którym przez jakiś czas było głośno w mediach. Mężczyzna niedawno ogłosił, że zamierza iść w ślady ojca i również zając się muzyką. 

Zenek Martyniuk o relacji z jedyną wnuczką. Już nie ukrywa, jak wyglądają kontakty z córką Daniela Zenek Martyniuk opowiedział o weselu Daniela i Faustyny. Padły stanowcze słowa o synowej

Pożar hali Marywilska 44 w Warszawie

W niedzielę 12 maja około godziny 3:30 w hali Marywilska 33 w Warszawie wybuchł pożar. Służby przybyły na miejsce w 11 minut od zgłoszenia. Ogień jednak w szybkim tempie zajął ponad 80 % powierzchni centrum handlowego.  W akcji gaszenia ognia wzięło udział ponad sto radiowozów. Na ten moment przyczyna pożaru nie jest znana. Głos w sprawie zabrali eksperci.

To bardzo dziwna sytuacja, że po kilkunastu minutach pożarem była już objęta taka powierzchnia - powiedział w niedzielny poranek komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski.

Podobnego zdania jest ekspert ds. pożarnictwa nadbryg. Ryszard Grosset:

Pożary o tak szybkim i burzliwym przebiegu zdarzają się naprawdę rzadko.

Grosset na tym nie poprzestał:

Nie chcę oczywiście niczego przesądzać, ale moje doświadczenie podpowiada mi, że mogło dojść do celowego podłożenia ognia - wyznał w rozmowie z portalem “Onet”.

Zenek Martyniuk komentuje pożar przy Marywilskiej 44

Centrum handlowe przy ulicy Marywilskiej 44 było nie tylko miejscem, w którym można było zrobić zakupy. Odbywało się też tam wiele wydarzeń kulturowych, takich jak targi, wystawy, kino samochodowe, czy festiwal muzyki disco polo. Jednym z artystów, który występował na muzycznym wydarzeniu w hali był Zenek Martyniuk, który opowiedział o swojej reakcji na pożar w centrum handlowym.

Czytałem właśnie wczoraj, że bardzo dużo ludzi straciło pracę i właściwie dorobek całego życia... Taki żywioł jak pożar czy powódź, to są najgorsze rzeczy - powiedział w rozmowie z “Plejada”. 

Martyniuk przyznał, że będzie ciepło wspominał Marywilską 44:

To było bardzo fajne miejsce w Warszawie, między tymi halami była zawsze bardzo profesjonalnie wystawiona scena. Bardzo fajni organizatorzy, wszystko — jeżeli chodzi o nagłośnienie i tak dalej — było zorganizowane, dopięte na ostatni guzik. Super fajne miejsce w Warszawie - mówił. 

Artysta zapewnił, że jeśli powstanie inicjatywa zorganizowania koncertu charytatywnego na rzecz poszkodowanych w pożarze, to bez wahania weźmie udział w tym przedsięwzięciu. 

Jeżeli coś trzeba będzie pomóc, jeśli trzeba będzie zagrać charytatywny koncert, to ja też na pewno się przyłączę. Z miłą chęcią zagrałbym, jeżeli tylko nie będzie to kolidowało z naszymi już wcześniej ustawionymi koncertami. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, to na pewno chętnie się zmobilizujemy i zagramy - powiedział.

Co Wy na to?

Zenon Martyniuk, fot. KAPiF
Zenon Martyniuk, fot. KAPiF
Zenon Martyniuk, fot. KAPiF
Zenon Martyniuk, fot. KAPiF