Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Edzia z "Królowych życia" komentuje film z błagającym o pomoc Gabrielem Sewerynem. Zwróciła uwagę na dwie rzeczy
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 01.12.2023 08:38

TYLKO U NAS: Edzia z "Królowych życia" komentuje film z błagającym o pomoc Gabrielem Sewerynem. Zwróciła uwagę na dwie rzeczy

Gabriel Seweryn i Edzia z Królowych życia
Gabriel Seweryn i Edzia z Królowych życia fot. KAPiF

Gabriel Seweryn nie żyje. Dobrze znała go Edyta Nowak z programu “Królowe życia”. Po tym, jak obejrzała wstrząsające nagranie, rzuciła nowe światło na sprawę. Co zdaniem Edzi działo się z projektantem?

Gabriel Seweryn nie żyje

Gabriel Seweryn nie żyje. Informacja o śmierci celebryty obiegła media 28 listopada. Sprawa jest bardzo kontrowersyjna, ponieważ mężczyzna wcześniej wezwał pogotowie i krzyczał, że umiera, a także dusi się i potrzebuje pomocy. 

Pogotowie, jaki cyrk odstawia. Zamiast mi pomóc k***a. Zobaczcie, oni tu stoją. Mnie tu dusi i nikt nie che mi pomóc. Ja naprawdę umrę. Ja chcę, żeby ludzie wiedzieli, jakie mam problemy… Naprawdę pokaż mnie, niech zobaczą, że to ja jestem. Tu mnie dusi. Zamówisz taksówkę? – mówił podczas relacji na żywo na Instagramie.
 

Nagranie, które zastało zarejestrowane przez jego partnera, wywołało wielkie oburzenie. Mężczyzna zmarł w szpitalu zaledwie dwie godziny po tych dramatycznych scenach.

Mimo podjętej reanimacji, która trwała długo, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny – powiedziała rzeczniczka szpitala.

TYLKO U NAS: Edzia z "Królowych życia" pomagała Gabrielowi, gdy zbankrutował. "Miał kłopoty" Rafał Grabias milczał po rozstaniu, a po śmierci pokazał to zdjęcie. Partnerowi Gabriela Seweryna może się to nie spodobać

Szpital i pogotowie komentują śmierć Gabriela Seweryna

Śmierć celebryty jest sprawą, o której od kilku dni mówią Polacy. Są oni przede wszystkim zasmuceni postawą załogi pogotowia, która nie reagowała na błaganie o pomoc. Rzecznik pogotowia w Legnicy przekazał, że próbowano udzielić celebrycie pomocy, ale miał zachowywać się agresywnie. 

Karetka była na miejscu. Na miejscu podjęto również interwencje policji z uwagi na to, że sam pacjent pan Gabriel, jak i osoby towarzyszące były agresywne. Łącznie z tym, że grozili zespołowi ratownictwa medycznemu – czytamy na łamach “Faktu”.
 

Rzeczniczka legnickiego szpitala w kwestii wstrząsającego nagrania wypowiedziała się krótko i stanowczo. 

Szpital odmawia komentarza. Szpital nie świadczy usług wyjazdowych na telefon alarmowy pogotowia — przekazała rzeczniczka Ewa Todorov.
 

Gabriel Seweryn, fot Instagram
Gabriel Seweryn fot. Instagram

Gabriel Seweryn pojechał taksówką do szpitala

Gabriel Seweryn nie doczekał się pomocy ze strony ratowników medycznych, dlatego do szpitala postanowił udać się taksówką. Z relacji świadków, którzy przyglądali się całemu zajściu, wynika, że pierwsze auto odmówiło mu pomocy, o którą miał błagać na kolanach, a dopiero kolejny taksówkarz zawiózł go do placówki w Legnicy, gdzie pomimo reanimacji zmarł zaledwie dwie godziny później. 

Sytuacja ta wstrząsnęła między innymi Krzysztofem Ibiszem, który zamieścił w sieci przejmujący wpis i pomstował na ludzką znieczulicę. 

Widzę film w SM jak porażony bólem z trudem łapiący oddech mężczyzna prosi o ratunek, mówi że go boli w klatce piersiowej, że trudno mu oddychać. W oddali stoi (rozumiem, że wezwana do niego karetka). Czytam, że on i jego znajomy próbowali wezwać taksówkę. Z relacji wynika, że pierwszy taksówkarz odmawia transportu bo mówi, że ktoś inny zamówił kurs mimo, że tłumaczą mu, że potrzebują pilnie na SOR… Człowiek po kilku godzinach umiera choć pomoc była o krok - relacjonował oburzony prezenter.
 

Edzia z "Królowych życia" o nagraniu Gabriela Seweryna

Nagranie, które na kilka chwil przed śmiercią zdołał nakręcić obecny partner Gabriela Seweryna, wywołało wielkie poruszenie. To, jak 56-latek zachowuje się na filmie oceniła dla Świata Gwiazd Edzia z “Królowych życia”. Zaniepokoiło ją nie tylko to, jak reagował Gabriel, ale też postawa jego ukochanego. 

Na tym filmiku nie był sobą. Na pewno nie ten Gabriel, co go znaliśmy. Nie chcę tu kłamać czy kogoś osądzać. Ale nie był sobą. Nie wiem, czy on coś brał czy… Nie wolno mi takich rzeczy mówić. Ja nie wiem, ale myślę, że ten Kamil jego… On tak dziwnie do niego mówił - zaczęła Edzia. 

Następnie skupiła się na zachowaniu Kamila, czyli obecnego na miejscu partnera Gabriela. Przekazała, co słyszała od sąsiadów mężczyzn.

Znałam też kilku sąsiadów z wieżowca u Gabriela, bo też często jeżdżę go Głogowa. To Kamil był bardzo zły dla niego. Krzyczał na niego. Nie wiem, dlaczego Gabriel sobie pozwolił. Dla mnie to jest szok.

Edzi nie podobało się również to, jak mężczyzna krzyczał na 56-latka. 

Ten chłopak bardzo krzyczy do niego na tym nagraniu. Wiadomo, że Gabriel miał bardzo poważne problemy. Wiele osób chciało mu pomoc, ale wiadomo, że jak coś się dzieje, to wszyscy pomagają. A w rzeczywistości jest inaczej. Normalne.

Odniosła się również do tego, jak zachowała się w tej dramatycznej sytuacji służba zdrowia. Przekazała, że sama nie chciałaby zachorować i trafić do polskiego szpitala.

Myślę, że my ludzie z show-biznesu jesteśmy inaczej postrzegani, więc oni też inaczej na nas patrzą. Ale myślę, że jak zwykły Kowalski idzie do szpitala, do lekarza, to jest tragedia. Ja już kilka razy to widziałam. Też jeździłam. Powiem szczerze – jesteśmy, żyjemy w dziwnym kraju. Tak jak my tutaj żyjemy, Kłodzko czy "wygwizdowia", jak ja mówię, to naprawdę ludzie zwykli mają ciężko. Nie chciałabym trafić na pogotowie i być chora. Powinniśmy coś tutaj zmienić.

Na koniec dodała, że ciężko jej ocenić czy zachowanie Gabriela i jego partnera wynikało ze zdenerwowania, czy z zupełnie czegoś innego. 

A co do Gabriela… Ciężko mi powiedzieć, czy oni byli nerwowi, czy coś zrobili. Nie byliśmy tam. Nie wolno nam oceniać. Ani lekarzy, ani ratowników. Być może coś Gabriel wziął, nie daj Bóg, i powiedział coś doktorowi. Zobaczymy, co sekcja wykaże - skwitowała. 

Cała rozmowa poniżej.

Edzia z Królowych życia, Edyta Nowak-Nawara, fot. swiatgwiazd.pl
Edzia z Królowych życia, Edyta Nowak-Nawara, fot. swiatgwiazd.pl
Gabriel Seweryn z partnerem fot. KAPiF
Gabriel Seweryn z partnerem fot. KAPiF
Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn fot. KAPiF