Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Upokorzyli prezydenta? Duda na trybunach, ale to ona wręczyła medale Polakom
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 10.08.2024 16:56

Upokorzyli prezydenta? Duda na trybunach, ale to ona wręczyła medale Polakom

Igrzyska

Polscy siatkarze na Igrzyskach Olimpijskich zdobyli srebro. Na trybunach kibicowało wiele gwiazd i VIP-ów, w tym Andrzej Duda. A jednak to nie on wręczał naszym medale. Kim jest osoba, która gratulowała srebrnym medalistom?

Igrzyska Olimpijskie: siatkówka mężczyzn Polska – Francja

Na Igrzyskach Olimpijskich 2024 polscy siatkarze zdobyli srebro, choć po meczu było widać ich rozczarowanie, że nie zdobyli złota. Drużyna Francuzów grała jednak wzorowo i mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:19, 25:20, 25:23) dla Francji. Na podium Polacy stali też z Amerykanami, którzy zdobyli brąz, wygrywając wcześniej z Włochami.

Finał w siatkówce mężczyzn na Olimpiadzie w Paryżu oglądało wiele gwiazd i oficjeli. Na trybunach siedział między innymi kultowy francuski piłkarz Zinedine Zidane wraz z żoną Veronique. Poza tym kamery uchwyciły szefa Komisji Organizacyjnej Paryż 2024 Tony'ego Estangueta, przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha.i Teddy'ego Rinera, 4-krotneg mistrza olimpijskiego w judo w kategorii +100 kg. Oczy Polaków przyciągał za to prezydent Andrzej Duda wraz z grupą innych VIP-ów.

Świątek komentuje porażkę siatkarzy w Paryżu. Miała im do powiedzenia tylko jedno Skandaliczne zachowanie Francuzów. Tak potraktowali polskich siatkarzy

Andrzej Duda na Olimpiadzie 2024 w Paryżu

Przed meczem Polska – Francja w siatkówce na IO 2024 kancelaria prezydenta przekazała, że Andrzej Duda będzie obecny na finale siatkówki mężczyzn. Co więcej, niektórzy sportowcy mają podobno wrócić wraz z nim. Poza głową państwa w sektorze dla VIP-ów hali Paris Arena Sud siedział też polski miliarder Zygmunt Solorz-Żak, właściciel grupy Polsat.

Polska Agencja Prasowa donosi, że Andrzej Duda ma spotkać się dziś z Natalią Kaczmarek, zdobywczynią 3. miejsca w biegu na 400 metrów, a nieco później także z polskimi siatkarzami. Kiedy jednak przyszło do dekoracji medalowej po meczu, to nie on wieszał srebrne krążki na szyjach naszych zawodników. Dlaczego? Do tej roli wybrano niezwykłą postać, szczegóły poniżej.

Igrzyska Olimpijskie 2024: Kto wręczał medale polskim siatkarzom?

Tuż przed momentem dekoracji medalowej na boisku pojawiła się wyjątkowa postać polskiego sportu i show-biznesu. Polskim siatkarzom medale wręczała Maja Włoszczowska, dwukrotna zdobywczyni srebra w kolarstwie górskim na Igrzyskach Olimpijskich. Włoszczowska na Olimpiadzie 2024 w Paryżu wręczała wcześniej medale w kategorii wspinaczka sportowa, kiedy złoto zdobyła Aleksandra Mirosław, a brąz Aleksandra Kałucka.

Obecnie Maja Włoszczowska reprezentuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Została wybrana na siedmioletnią kadencję po igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 i dlatego właśnie ona gratulowała dziś na podium siatkarzom. Polscy widzowie mogą ją pamiętać z “Tańca z gwiazdami” z 2022 roku, gdzie tańczyła z Romanem Osadczijem i odpadła w 3. odcinku.

Pomyśleć by można, że medal polskim siatkarzom wręczy Andrzej Duda, ale ostatecznie prezydent nie był tam w oficjalnym charakterze, a jedynie jako fan ;)