Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Anna Kalczyńska o kulisach zwolnień w "DDTVN". Wbiła szpilę Prokopowi. Ale go podsumowała
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 12.04.2024 23:17

Anna Kalczyńska o kulisach zwolnień w "DDTVN". Wbiła szpilę Prokopowi. Ale go podsumowała

Anna Kalczyńska
fot.: KAPiF

Anna Kalczyńska była jedną z kilku osób, które właściwie z dnia na dzień straciły pracę w „Dzień dobry TVN”. Teraz otworzyła się w rozmowie z inną dziennikarką, którą stacja potraktowała w skandaliczny sposób – Anną Wendzikowską. Co ujawniła?

Anna Kalczyńska w wywiadzie u Anny Wendzikowskiej

Anna Kalczyńska straciła pracę w „Dzień dobry TVN” w czerwcu 2023 roku. Wraz z nią stacja zdecydowała się wtedy na usunięcie ze śniadaniówki Małgorzaty Rozenek, Agnieszki Woźniak-Starak, Andrzeja Sołtysika i Małgorzaty Ohme. Niektóre z tych osób odnalazły się w TVN w nowych rolach, inne – jak choćby Andrzej Sołtysik, współpracujący obecnie ze Światem Gwiazd – poszukały nowej drogi.

Teraz Kalczyńska udzieliła nowego wywiadu, i to nie byle komu, bo Annie Wendzikowskiej. To właśnie ona ujawniła, że była ofiarą mobbingu w TVN. Otwarcie mówiła też o depresji i myślach autodestrukcyjnych, które wywoływało w niej to, jak była traktowana w stacji. Obie dziennikarki mają więc sporo do zarzucenia byłemu pracodawcy. Co ujawniono w rozmowie?

Andrzej Sołtysik pierwszy raz o zwolnieniu z "Dzień Dobry TVN". Niesłychane, jak go potraktowano. "Dotarłem do dna" TYLKO U NAS. Anna Kalczyńska wspomina wywiad z Dodą: "Napięcie i stres". Aż tak trudno się z nią rozmawia?

Jak Anna Kalczyńska komentuje odejście z "Dzień dobry TVN"?

Kiedy Andrzej Sołtysik opowiadał Światowi Gwiazd, jak czuł się po zwolnieniu z „Dzień dobry TVN”, nie krył wielkiego smutku.

Gorzej niż przy pierwszym i drugim rozwodzie. Bardzo źle, bardzo niedobrze. Zezłościłem się najpierw. Poprosiłem o chwilę przerwy, by wyjść na papierosa. Potem wpadłem w depresję, jak to u facetów w moim wieku bywa, przy stracie pracy. Bardzo głęboki, ale niedługi epizod depresyjny. Dotarłem do granic, do dna depresji. A potem jakoś czas leczy rany, trochę czasu minęło, życie zaczęło się toczyć dalej – mówił nam Sołtysik.

Kalczyńska w rozmowie z Wendzikowską wyznała, że cieszy się, że zwolnienie z programu przyszło rok temu, a nie później.

Gdyby na przykład ta zmiana nastąpiła za lat pięć, czy byłabym już bardziej taką Katarzyną Dowbor – ogłosiła Anna.

Dziennikarka ujawniła też, jakie były symptomy nadchodzących zmian. Nie żałowała też gorzkich słów wobec Marcina Prokopa, przeczytacie o tym poniżej.

Anna Kalczyńska wbiła szpilę Marcinowi Prokopowi

Anna ujawniła, że proces przemian w „DDTVN” zachodził powoli. Przyjmowano coraz więcej osób, a jej grafik stopniowo zaczynał świecić pustkami.

To nie była rewolucja. Ta sytuacja w naszym programie się zmieniała i ona ewoluowała. To nie było tak, że miałam 10 dyżurów w miesiącu i nagle tąpnięcie, nie mam nic. Nasz zespół się powiększał, siłą rzeczy tych dyżurów było mniej. Finalnie pracowaliśmy naprawdę niewiele – wyznała Kalczyńska.

Dziennikarka nie spodziewała się jednak, że zostanie zwolniona. Nigdy też nie dała twórcom śniadaniówki powodów do tego, by byli z niej niezadowoleni. Dziś jednak nie ma złudzeń.

To był czas, który musiał nastąpić. Kiedyś i tak by się wydarzył – przecież to jest oczywiste. To nie jest tak, że mamy to miejsce zaklepane po wsze czasy... oprócz Marcina Prokopa – wbiła szpilę dawnemu koledze, wywołując u Wendzikowskiej salwę śmiechu.

Obecnie dziennikarka patrzy na dawnego pracodawcę z dużo mniejszym entuzjazmem. 

Anna Kalczyńska, Anna Wendzikowska, zwolnienie z TVN, kulisy, nowy wywiad
Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik w studiu Świata Gwiazd, fot. KAPiF
Anna Kalczyńska, Anna Wendzikowska, zwolnienie z TVN, kulisy, nowy wywiad
Anna Kalczyńska i Anna Wendzikowska, fot. KAPiF
Anna Kalczyńska, Anna Wendzikowska, zwolnienie z TVN, kulisy, nowy wywiad
Prowadzący “Pytania na śniadanie” na początku 2023 roku, fot. KAPiF