Swiatgwiazd.pl > Newsy > Polacy wygrali Mistrzostwa Europy, a tu takie słowa. Bartosz Kurek złamał serca kibiców. "Słowa rozdzierają serce"
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 18.09.2023 12:01

Polacy wygrali Mistrzostwa Europy, a tu takie słowa. Bartosz Kurek złamał serca kibiców. "Słowa rozdzierają serce"

Bartosz Kurek, fot. AKPA
Bartosz Kurek, fot. AKPA

Polacy Mistrzami Europy 2023. Po finale, w którym biało-czerwoni pokonali drużynę z Włoch, Bartosz Kurek udzielił wywiadu. “Super Express” twierdzi, że jego słowa “mogą wieścić pożegnanie z reprezentacją narodową”.

Polacy wygrali Mistrzostwa Europy w siatkówce

16 września okazał się wielkim świętem dla polskiego sportu. Nasi siatkarze zostali Mistrzami Europy, pokonując w Rzymie reprezentację Włoch 3:0. Swój piękny wyczyn biało-czerwoni zadedykowali zmarłemu Arkadiuszowi Gołasiowi – zawodnikowi, który zginął w tragicznym wypadku 18 lat temu. 

Wszystko się zgadza. Hala, miejsce... Gramy o złoto i faktycznie byłaby bardzo symboliczna i piękna historia. Smutne, że to się wydarzyło. Tego czasu jednak nie cofniemy, ale możemy coś zrobić. Zagrać dla Arka w tej hali, w której on zakończył reprezentacyjną karierę – przekazał przed meczem Piotr Gruszka w rozmowie z Polsat Sport.

Zarobili już kosmiczną kwotę, a będzie jeszcze więcej! TYLE polscy siatkarze zgarną za finał Mistrzostw Europy Przystojni polscy siatkarze i ich piękne partnerki. Który z nich jest singlem?

Który siatkarz zagrał drugi raz w Mistrzostwach Europy?

Na udział Polaków w finale Mistrzostw Europy w siatkówce czekaliśmy aż 14 lat. Ostatni raz nasza kadra walczyła o zwycięstwo w Izmirze w Turcji. Jedynym zawodnikiem z tamtego składu, który wciąż występuje w drużynie, jest Bartosz Kurek. 

akpa20190105_gala_bal_jk_8060.jpg
Bartosz Kurek z żoną, fot. AKPA
akpa20230820_20mwagnera_nn_0188.jpg
Bartosz Kurek, fot. AKPA

35-letni Kurek, który debiutował w narodowej kadrze w 2007 roku, ze względu na kontuzję nie mógł wystąpić w meczu o pierwsze miejsce. Teraz do kibiców dotarły kolejne nienapełniające optymizmem wieści. A wszystko po wywiadzie, jakiego Bartosz udzielił portalowi Interia.

Bartosz Kurek odchodzi z kadry?

Siatkarz grający od 2018 roku na pozycji atakującego nie ukrywał swojej radości z udziału w drugich dla Polski Mistrzostwach Europy. Wyraził też nadzieję, że poprzedni turniej nie był jednym z jego ostatnich występów w kadrze narodowej.

Myślę, dzisiaj cieszę się tak samo, mimo że w tym turnieju – nie ukrywajmy tego – chłopaki wygrali medal dla mnie. Ja starałem się ich wspierać jak tylko mogłem, ale cóż... Takie jest życie. Mam nadzieję, że to nie był mój ostatni akord w reprezentacji i jeszcze będę miał okazję zagrać w tej koszulce.

Kurek dodał, że w reprezentacji nie ma miejsca za zasługi, z czego doskonale zdaje sobie z tego sprawę:

Reprezentacja ma się składać z najmocniejszych zawodników dostępnych w danym momencie i trener na pewno tak będzie do tego podchodził. U nas nie ma czegoś takiego, że za zasługi ktoś jest obecny. I tak powinno to funkcjonować w każdej mocnej drużynie. Ja wiem, co zrobiłem dla tej drużyny, ale też potrafię przyznać w odpowiednim momencie, kiedy to inni zrobili coś dobrego dla mnie.

“Super Express” zastanawia się, czy aby przypadkiem słowa Kurka nie zwiastowały jego rozstania z reprezentacją. Jeśli doszłoby do takiej sytuacji, wielu kibiców z pewnością będzie zasmuconych.

"Super Express" spekuluje o odejściu Bartosza Kurka z reprezentacji Polski w siatkówce, fot. screen z se.pl
Bartosz Kurek, fot. EastNews
Bartosz Kurek, fot. EastNews
bartosz kurek (2).jpg
Bartosz Kurek, fot. AKPA
bartosz kurek.jpg
Bartosz Kurek, fot. EastNews
bartosz kurek.jpg
Bartosz Kurek, fot. EastNews
bartosz kurek.png
Bartosz Kurek, fot. EastNews