Swiatgwiazd.pl
Edyta Górniak - dziennikarz ujawnił niewygodne fakty

East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 25.07.2020 Nagranie programu Jaka to melodia? n/z: GORNIAK EDYTA

Edyta Górniak "płakała na każdej rozprawie". Wygrała proces z Piotrem Krysiakiem

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Edyta Górniak wygrała proces przeciwko Piotrowi Krysiakowi. Dziennikarz, który wydał książkę dotycząca artystki, wciąż nie rozumie decyzji sądu. Po latach w rozmowie dla portalu Na Temat wyjawił, jak znana piosenkarka zachowywała się na każd

Edyta Górniak jest niekwestionowaną ikoną polskiej sceny muzycznej. W ostatnim czasie częściej niż o jej twórczości mówi się jednak o skandalach, które artystka przyciąga jak magnes. Po aferze związanej ze szczepieniami przeciw COVID-19 media wróciły do procesu sądowego, który lata temu toczył się przeciwko Piotrowi Krysiakowi.

Piotr Krysiak zdradził, jak Edyta Górniak zachowywała się w sądzie

Proces Edyty Górniak przeciw Piotrowi Krysiakowi zakończył się w 2009 roku. Ponieważ wyrok zapadł na korzyść artystki, dziennikarz został zobowiązany do publicznych przeprosin i przeznaczenia 10 tysięcy złotych na cele charytatywne. Sprzedaż książki „Edyta Górniak: bez cenzury” została natomiast zakazana jeszcze w trakcie sprawy sądowej.

Mimo że od wydania książki minęło już 15 lat, a plotki na temat procesu ucichły, Piotr Krysiak wciąż nie rozumie ówczesnej decyzji sądu. Jak twierdzi, w trakcie ogłaszania wyroku nikt nie wyjaśnił mu, które fragmenty jego publikacji miały naruszać prywatność wokalistki.

Dodatkowo wątpliwości dziennikarza w słuszność wyroku sądowego wzbudza także zachowanie artystki, które było widoczne na każdej z wielu odbytych rozpraw. Krysiak do dziś pamięta zalewającą się łzami Edytę Górniak.

- Nie pamiętam dokładnie uzasadnienia sądu, ale proces był dość „oryginalny”. Pani Edyta płakała na każdej rozprawie z pewnością nie dlatego, że każdy proces prowadził inny sędzia – kobieta. Finalnie sędzia powinna powiedzieć, które części książki naruszają dobra osobiste Edyty Górniak. Nie zrobiła tego, a powinna. Bo tak naprawdę do dziś nie wiadomo co z tej książki usunąć, by można było ją z powrotem wydać – powiedział w rozmowie dla portalu Na Temat.

Piotr Krysiak oskarżony o naruszenie prywatności Edyty Górniak

Spór między popularną wokalistką a dziennikarzem TVP rozpoczął się w 2005 roku, kiedy mężczyzna wydał książkę „Edyta Górniak: bez cenzury”. Po latach wciąż utrzymuje, że publikacja nie była wynikiem jego złych zamiarów. Krysiak miała nawet proponować Górniak współpracę.

- To była książka, którą napisałem na podstawie ponad 150 rozmów z osobami z jej otoczenia, znajomymi, współpracownikami. (…) Proponowałem wspólne napisanie tej książki, ale nie dawała odpowiedzi. Kiedy książka była skończona, jej menadżer odezwał się do mnie, że jednak chciałaby napisać wspólnie biografię. Napisałem jej, że się troszkę spóźniła – dodał.

Początkowo piosenkarka domagała się publicznych przeprosin oraz sądowego zakazu dalszego rozpowszechniania książki. Wniosła także o wyznaczenie kary dla Piotra Krysiaka w kwocie 20 tysięcy złotych. Dziennikarz miał przeznaczyć pieniądze na cel dobroczynny.

Jak zaznaczała wówczas Edyta Górniak, informacje zawarte w książce Piotra Krysiaka, były w 97 proc. nieprawdziwe.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >