Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Eurowizja 2024. Widownia zagłuszyła występ Izraela. Te dwa słowa nie wyjdą z głowy
Karolina Kurek
Karolina Kurek 09.05.2024 11:19

Eurowizja 2024. Widownia zagłuszyła występ Izraela. Te dwa słowa nie wyjdą z głowy

Izrael na Eurowizji 2024
fot. EBU

Przed nami drugi półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji. W Malmö nie brakuje silnych emocji. Widownia podczas prób zagłuszyła występ reprezentantki Izraela. 

Eurowizja 2024. Co się dzieje Malmo?

Konkurs Piosenki Eurowizji to jedno z najstarszych muzycznych wydarzeń na świecie. Impreza po raz pierwszy odbyła się w 1956 roku. Od tego czasu co roku cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów muzyki z całego świata. Eurowizja to szansa dla wykonawców z poszczególnych państw, by pokazać swój talent i stać się rozpoznawalnym na szeroką skalę. Przykładem artystów, których kariera poszybowała w górę po reprezentowaniu swojego kraju w konkursie, są chociażby szwedzka piosenkarka Loreen, czy włoski zespół Maneskin. 

Pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji odbył się we wtorek 7 maja w Malmo w Szwecji. Reprezentantką Polski była Luna. Jak poradziła sobie wokalistka?

Eurowizja 2024. Doda skomentowała występ Bambie Thug Nagrali Lunę z ukrycia po przegranej. Wyszły na jaw ciekawe fakty

Luna na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji

Luna, a właściwie Aleksandra Wielgomas, została wybrana spośród ponad 200 kandydatów, by reprezentować Polskę na Eurowizji 2024. Wokalistka uzyskała najwięcej punktów od specjalnej komisji w tej sprawie. Pokonała m.in. Justynę Steczkowską, czy Edytę Górniak. Luna końcem kwietnia poleciała do Malmö, by rozpocząć próby do występu w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. Pierwszy półfinał odbył się we wtorek 7 maja, a artystka wystąpiła jako szósta. Perfomance Luny i utwór “The Tower” zrobił wielkie wrażenie. Jednak widzowie zadecydowali, iż nasz kraj nie przejdzie do finału wydarzenia. Trzeba przyznać, że przedstawiciele pozostałych państw zapewnili ogromne show, a 10. z nich zostało docenione i otrzymało potrzebną ilość głosów. 

Dziś coraz głośniej robi się o występie reprezentantki Izraela. Już w trakcie prób z udziałem publiczności doszło do nieprzyjemnej sytuacji. 

Przedstawicielka Izraela zagłuszona na Eurowizji

Informacja, że w tegorocznej Eurowizji weźmie udział przedstawiciel Izraela od początku wywoływała ogromne kontrowersje w mediach. Funkcjonariusze w Malmö są w stanie gotowości, gdyby doszło do fizycznych protestów. Organizatorzy konkursu robią, co mogą, aby chronić Eden Golan, ale nie są w stanie uchronić jej przed wszystkim.

Podczas występu przedstawicielki Izraela na próbie doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Co więcej, sama postać Eden Golan, reprezentantki tego państwa również wywołuje kontrowersje. Wokalistka zaczynała bowiem swoją karierę, próbując swoich sił w preselekcjach do Eurowizji Junior w Rosji. W tym kraju Golan spędziła 12 lat, choć przyszła na świat w Izraelu. 

Eden wystąpi w drugim półfinale 68. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w czwartek 9 maja. Dzień przedtem reprezentanci 16 państw wzięli udział w tzw. próbie jurorskiej. Reprezentantka Izraela została zagłuszona przez okrzyki wsparcia dla Palestyny

Jak donoszą internauci, w tej sytuacji ochroniarze próbowali interweniować, zwracając się do skandujących “Wolna Palestyna”, że jeśli nie przestaną przeszkadzać, zostaną usunięci z areny. 

Myślicie, że sytuacja może się powtórzyć podczas transmitowanego na żywo w telewizji półfinału?

Eden Golan, fot. Instagram
Eden Golan, fot. Instagram
Eden Golan, fot. Instagram
Eden Golan, fot. Instagram