Swiatgwiazd.pl
Magda Wójcik - jak potoczyły się jej losy?

TRICOLORS/East News

Jak potoczyły się losy Magdy Wójcik? Niegdyś nazywano ją polską Brigitte Bardot

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Gdy Magdalena Wójcik zagrała u Andrzeja Wajdy, jej urodą zachwycili się wszyscy fani polskiego kina. Szybko okrzyknięto ją jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, a jej kariera nabrała rozpędu. Dziś gwiazda kina lat 90. nie pojawia się tak częst

  • Pierwszą dużą rolę Magdalena Wójcik zagrała w filmie Andrzeja Wajdy „Kronika wypadków miłosnych”

  • Aktorka zagrała w wielu polskich produkcjach, takich jak „Sukces”, „Złotopolscy” czy „Kocham Klarę”

  • Od początku zachwycała widzów urodą. Okrzyknięto ją nawet polską Brigitte Bardot

  • Po latach aktorka wycofała się z show-biznesu. Wciąż związana jest jednak z aktorstwem

Magdalena Wójcik była niekwestionowaną gwiazdą polskiego kina lat 90. ubiegłego wieku. Mimo ogromnej popularności jej droga do sławy nie była prosta. Jak wyglądała kariera pięknej aktorki?

Kariera Magdy Wójcik

Magdalena Wójcik urodziła się 20 września 1969 roku w Warszawie. Początkowo marzyła o karierze tancerki, dlatego rozpoczęła edukację w szkole baletowej. Niestety, po kilku latach z powodu kontuzji musiała porzucić swoje marzenia. To właśnie wtedy postanowiła zostać aktorką.

W 1992 roku Magdalena Wójcik ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Na scenie pojawiła się już rok przed otrzymaniem dyplomu – zagrała wówczas w spektaklu „Metro” w Teatrze Buffo. Rok później związała się natomiast z Teatrem Ateneum im. Stanisława Jaracza w Warszawie.

Prawdziwą rozpoznawalność Magdalenie Wójcik przyniosła jednak nie kariera teatralna, ale filmowa. Aktorka debiutowała w 1984 roku w polsko-bułgarskim filmie „Przeklęte oko proroka”. Niedługo po tym angażu otrzymała propozycję zagrania w projekcie Andrzeja Wajdy. W „Kronice wypadków miłosnych” wcieliła się w postać Zuzy.

Film Andrzeja Wajdy otworzył Magdalenie Wójcik drzwi do kariery. Dziś na jej koncie znajduje się kilkadziesiąt produkcji kinowych i telewizyjnych. Do najpopularniejszych z nich należą: „Sukces”, „Dom”, „Złotopolscy”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Kocham Klarę” czy „Codzienna 2 m. 3”. W 2013 roku aktorka dołączyła natomiast do obsady „Klanu”.

Okrzyknięto ją polską Birgitte Bardot

Największa popularność Magdaleny Wójcik przypadła na lata 90. ubiegłego wieku. Zakochana w jej talencie i urodzie publiczność nazywała ją nawet polską Birgitte Bardot. Aktorka nigdy nie zgadzała się z tą opinią. W jednym z wywiadów zdradziła, że jest po prostu sobą.

- To bardzo miły komplement. Mówiono też, że jestem podobna do Claudii Shiffer, Liv Ullman, Kim Basinger, a nawet do Dody (śmiech). Ale ja, spoglądając w lusterko, widzę po prostu Magdę Wójcik – mówiła.

Urodę Magdaleny Wójcik dostrzegali wszyscy, W 2004 roku aktorka pojawiła się na okładce magazynu „Playboy”, a dwa lata później wzięła udział w programie „Taniec z Gwiazdami”. Choć później pojawiła się w kilku produkcjach, zaczęła coraz rzadziej pokazywać się publicznie.

Jak udało się ustalić Plejadzie, Magdalena Wójcik po raz ostatni pojawiła się w filmie sześć lat temu. Aktorka nie korzysta także z mediów społecznościowych. Wiadomo jednak, że nigdy nie zrezygnowała z aktorstwa. Publiczność wciąż może podziwiać jej talent w Teatrze Komedia w Warszawie.

Magda Wójcik w 2013 roku (źródło: TRICOLORS/East News)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • W show TVP doszło do groźnego wypadku

  • Restauracji nie pomogła nawet Magda Gessler. Wszystko skończyło się w sądzie

  • Anna Lewandowska poinformowała fanów o wizycie u lekarza

Źródło: Plejada

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje Freddie Combs. Uczestnik "X Factor" miał 49 lat

Czytaj więcej >
tvn

Życie gwiazd

Aktorzy "W11" wytoczyli proces stacji TVN

Czytaj więcej >
krzysztof rutkowski

Życie gwiazd

Żona Krzysztofa Rutkowskiego w żałobie. Wielka strata

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przykre wieści o Ewie Krawczyk. Wdowa po artyście źle znosi żałobę

Czytaj więcej >