Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jaką emeryturę ma Andrzej Rosiewicz? Ma 80 lat i nadal musi pracować
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 19.06.2024 10:44

Jaką emeryturę ma Andrzej Rosiewicz? Ma 80 lat i nadal musi pracować

Andrzej Rosiewicz
fot. KAPiF

Andrzej Rosiewicz zaczął występować jeszcze w latach 50., a dziś mając 79 lat na karku, wciąż musi grać koncerty. Wszystko za sprawą wyjątkowo niskiej emerytury, która przysługuje gwiazdorowi.

Andrzej Rosiewicz ikoną polskiej muzyki rozrywkowej

Andrzej Rosiewicz nie jest z pewnością postacią jednobarwną. Jedni kochają go za nieśmiertelne przeboje, które na pamięć zna niemal każdy polski meloman, inni zarzucają mu niepotrzebne zaangażowanie polityczne w ostatnich latach.

Jedno nie ulega wątpliwości - obok tego artysty nie sposób przejść obojętnie, a jego hity, takie jak “Chłopcy radarowcy”, czy “Najwięcej witaminy” na zawsze wpisały się w kanon polskiej muzyki rozrywkowej.

Andrzej Rosiewicz trafił do szpitala. Ma za sobą poważną operację. W jakim jest stanie? Tyle Kasia Dowbor dostaje od państwa. Gdy gwiazdy narzekają na emerytury, ona ma powód do dumy

Andrzej Rosiewicz ceniony za granicą

O Andrzeju Rosiewiczu pamięta również Polonia w Stanach Zjednoczonych, która w ostatnim czasie zaprosiła go na występ podczas festiwalu “Taste of Polonia” w Chicago. Piosenkarz został przyjęty tam ze wszystkimi honorami.

Posiadacz największej muchy w polskim show-biznesie rozbawił rodaków za granicą i porwał ich do wspólnej zabawy. Z pewnością dało mu to oderwać myśli od sytuacji, z jaką zmaga się w swojej ojczyźnie.

Emerytura Andrzeja Rosiewicza

Andrzej Rosiewicz nie może bowiem liczyć na zbyt wysoką emeryturę, a mówią dosadniej, dochód, jaki otrzymuje, jest śmiesznie niski. Przed waloryzacją wynosił on zaledwie 590 złotych.

Nic dziwnego, że wokalista wciąż musi koncertować, by utrzymywać się na rozsądnym poziomie i choć fani cieszą się, mogąc wciąż podziwiać go na scenie, z pewnością ucieszyliby się bardziej, mając świadomość, że ich idol doczekał godnej i uczciwej emerytury.

Andrzej Rosiewicz, fot. KAPiF
Andrzej Rosiewicz, fot. KAPiF
Andrzej Rosiewicz, fot. KAPiF
Andrzej Rosiewicz, fot. KAPiF