Magda Gessler - jej brat wystosował dramatyczny apel Żródło: East News/PHOTO MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS WARSZAWA SPOTKANIE PATRYKA JAKIEGO Z KONTR KANDYDATAMI NA PREZYDENTA WARSZAWY 12/09/2018 N/Z PIOTR IKONOWICZ WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

Brat Magdy Gessler Piotr Ikonowicz informuje o poważnych problemach swojej kancelarii

26 Styczeń 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Media społecznościowe obiegł komunikat, którego autorem jest Piotr Ikonowicz, prywatnie brat Magdy Gessler. Sytuacja prowadzonej przez niego kancelarii jest coraz poważniejsza. W związku z tym mężczyzna postanowił zaapelować do Polaków i poprosił ich o pomoc. „Jesteśmy przecież bardzo potrzebni” – napisał.

Brat Magdy Gessler, który na co dzień udziela pomocy potrzebującym, sam zmaga się z poważnymi problemami. Jak wynika z opublikowanego w mediach społecznościowych komunikatu, prowadzona przez niego Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej ma coraz większe kłopoty finansowe.

Brat Magdy Gessler prosi o pomoc

Piotr Ikonowicz obraca się w zupełnie innym towarzystwie niż jego sławna siostra – mężczyzna jest działaczem społecznym i pomaga osobom żyjącym w ubóstwie. Kancelaria, do której mogą zgłaszać się potrzebujący, jest jego oczkiem w głowie. To dzięki niej udziela prawnego wsparcia między innymi ludziom po eksmisji.

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej mieści się na warszawskiej Pradze. W ostatnim czasie jej funkcjonowanie coraz częściej staje jednak pod znakiem zapytania. Aby Piotr Ikonowicz i jego współpracownicy mogli regularnie udzielać wsparcia innym, potrzebują pomocy finansowej. Jak twierdzi brat Magdy Gessler, do tej pory nie otrzymali żadnej dotacji od państwa.

- Kancelaria znów potrzebuje wsparcia. Działamy dzięki Wam, ale skala tego działania czasami nas przerasta. Zwłaszcza, że nigdy nie otrzymaliśmy żadnego wsparcia w postaci subwencji czy dotacji. Nie dopuśćmy, aby powodu kilku nie zapłaconych rachunków czy braku środków na paliwo, nasza działalność została zakłócona. Jesteśmy przecież bardzo potrzebni. Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej14 1020 1156 0000 7202 0083 2899 – napisał Piotr Ikonowicz na Facebooku.

Wstrząsające słowa Harry'ego na temat Meghan. Według znajomych ich rozstanie jest kwestią czasuWstrząsające słowa Harry'ego na temat Meghan. Według znajomych ich rozstanie jest kwestią czasuCzytaj dalej

Piotr Ikonowicz i Magda Gessler

Choć Piotr Ikonowicz i Magda Gessler są rodzeństwem, nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jak zauważył Super Express, oboje otaczają się zupełnie innymi ludźmi i są przyzwyczajeni do odmiennego standardu życia. W związku z tym mężczyzna dosyć często kojarzony jest „jako brat restauratorki, a nie człowiek walczący o ludzką godność”.

- Ja mam duże poczucie własnej wartości, które budują również otaczający mnie ludzie. Moja siostra, którą kocham, jest z kolei bardzo silną, ekspresyjną indywidualnością. To jest u niej naturalne – mówił o siostrze Ikonowicz podczas rozmowy dla Wirtualnej Polski.

Mimo rosnącej popularności Piotr Ikonowicz wciąż żyje w cieniu sławnej siostry. Za każdym razem mówi jednak, że zupełnie mu to nie przeszkadza. Magdę Gessler pojmuje natomiast jako osobę wzbudzającą wiele emocji, która „stała się idealnym produktem medialnym i własnością wielkiej korporacji, którą jest TVN”.

W słowach Piotra Ikonowicza nie ma żalu ani nienawiści. Mężczyzna zawsze podkreśla, że kocha swoją siostrę i akceptuje jej barwną osobowość. Nie ukrywa jednak, że restauratorka mogłaby więcej czasu poświęcać rodzinie.

- My jej nie widujemy inaczej niż w telewizorze. No może czasami w święta. Mam wrażenie, że moja siostra stała się własnością korporacji telewizyjnej i nie bardzo ma życie prywatne – mówił w wywiadzie dla SE.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Super Express

Następny artykuł