Mariusz Czajka zdradził, na co wyda pieniądze ze zbiórki Żródło: East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 16.11.2016 Swiat wedlug Kiepskich - Jubileusz n/z: MARIUSZ CZAJKA

Mariusz Czajka nie miał pieniędzy na pogrzeb matki, pomogli obcy ludzie. Teraz ujawnił, jak wykorzysta nadwyżkę

13 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Mariusz Czajka zorganizował zbiórkę pieniędzy na pogrzeb swojej ukochanej mamy. Początkowo aktor chciał uzbierać 15 tysięcy złotych, ale ostatecznie na jego koncie znalazła się kwota ponad trzykrotnie wyższa. Szczęśliwy mężczyzna przekazał wówczas, że całą nadwyżkę pieniędzy przeznaczy na remont nagrobka rodziców. Kilka tygodni później potwierdził to w rozmowie z Faktem.

  • 14 stycznia 2021 roku zmarła matka Mariusza Czajki
  • Z powodu pandemii koronawirusa aktor nie miał pieniędzy na zorganizowanie pogrzebu
  • Za pośrednictwem zbiórki internetowej Mariusz Czajka zebrał 50 tysięcy złotych
  • Mężczyzna podziękował internautom i ujawnił, na co przeznaczy nadwyżkę
  • „Teraz przysłużę się rodzicom, bo bardzo ich kochałem” – powiedział w rozmowie z Faktem.

W połowie stycznia 2021 roku Mariusz Czajka stracił ukochaną mamę. Pani Krystyna odchodziła w przerażających warunkach, a jej syn nie miał za co wyprawić jej pogrzebu. Z pomocą znanemu aktorowi przyszli internauci – okazali mu nie tylko wsparcie finansowe, ale też ogromne serce.

- Byłem trochę załamany i zgnuśniały, bo dużo zła mnie spotkało w ostatnich latach, ale teraz dobro tak mnie przygniotło, że jestem szczęśliwy – wyznał wzruszony Mariusz Czajka w wywiadzie dla Faktu.

Mariusz Czajka chce wyremontować nagrobek rodziców

Aby móc godnie pożegnać ukochaną mamę, Mariusz Czajka postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy, którą ogłosił na jednej ze stron internetowych. W zaledwie kilka dni rzeczywistość przerosła jednak jego najśmielsze oczekiwania – na koncie zamiast oczekiwanych 15 tysięcy złotych znalazło się aż 50 tysięcy złotych.

- Jeśli zebrana kwota będzie większa, to będę mógł kupić Mamie i Tacie nową płytę nagrobną– deklarował wówczas Mariusz Czajka w opisie pod zbiórką internetową.

O planach dotyczących wykorzystania pozostałych pieniędzy, które wpłynęły na konto aktora dzięki pomocy internautów, Mariusz Czajka opowiedział także kilka tygodni później w rozmowie dla Faktu. Zapewnił, że remont nagrobka rodziców jest dla niego bardzo ważny. Płyta na grobie jego ojca jest już bardzo zniszczona – mężczyzna zmarł bowiem pięćdziesiąt lat temu.

- Grób taty jest sprzed pięćdziesięciu lat, boję się, że płyta pęknie przy odsunięciu. Teraz przysłużę się rodzicom, bo bardzo ich kochałem. Ile zbiorę pieniędzy, taki będą mieli grób. Widzę, że ceny wahają się od 4 do 5 tysięcy do nawet 20 tysięcy. (…) Mam plan do wiosny postawić nowy nagrobek, a na nim umieścić wazon z ukochanymi różami (mamy – red.) – wyznał aktor.

Relacja Mariusza Czajki z mamą

Mariusz Czajka był bardzo związany ze swoją mamą, która przez większość życia wychowywała go sama. W 2019 roku porzucił nawet swój dom pod Warszawą i zamieszkał w 40-metrowym mieszkaniu pani Krystyny, która z powodu choroby wymagała stałej opieki.

- Jak miałem 9 lat tata zmarł na raka i zostaliśmy naprawdę sami. Gdyby nie mama to ja bym nie był tym człowiekiem, którym jestem. Gdyby mnie mama nie zaprowadziła do psychologa, gdyby się nie interesowała moim losem, to mógłbym się stoczyć – wspominał aktor po latach.

Choroba, z którą pod koniec życia zmagała się pani Krystyna, okazała się zbyt silna. Ukochana mama Mariusza Czajki zmarła 14 stycznia 2021 roku. Wcześniej miała przebywać w szpitalu, a stamtąd trafić do hospicjum.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Fakt, Jastrząb Post, pomagam.pl

Następny artykuł