Swiatgwiazd.pl
Andrzej Piaseczny, Michał Piróg komentuje

Jakub Kaminski/East News

Michał Piróg skomentował coming Out Andrzeja Piasecznego. Życzy mu wolności

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Ostatnio w świecie show-biznesu zrobiło się niezwykle głośno, a wszystko za sprawą Andrzeja Piasecznego, który na antenie Radia Zet wyjawił, że jest gejem. Podczas gdy portale plotkarskie pękają w szwach od informacji na temat, Michał Piróg pokusił się o komentarz na forum publicznym. Nie przebierając w słowach, wyjawił, co o tym myśli.

  • Coming out Andrzeja Piasecznego

  • Gwiazdor był krytyczny dla środowiska LGBT

  • Michał Piróg komentuje wyznanie muzyka

Kilka dni temu Andrzej Piaseczny wypuścił na rynek swój najnowszy album "50/50" z okazji swoich 50. urodzin. Album powstał przy współpracy z wieloma polskimi artystami, a jedna z zawartych na nim piosenek wzbudziła szczególne zainteresowanie słuchaczy.

Andrzej Piaseczny wyznaje, że jest osobą homoseksualną

Utwór zatytułowany "Miłość" momentalnie namieszał w sieci, a wyjątkowo zastanawiający dla odbiorców był m.in. fragment: "Nie możesz zasnąć i przestać śnić, a życie chciałbyś dzielić tylko z nim". Słuchacze zaczęli spekulować, że w ten sposób Piaseczny przekazała, że jest gejem. 

Podczas sobotniej rozmowy w Radiu Zet gwiazdor odniósł się do dwuznacznego tekstu piosenki, wyznając, że... jest o nim. Piaseczny stwierdził, że sytuacja społeczno-polityczna w pewien sposób zmusiła go do "określenia" swojej orientacji.

Piszę o jakichś swoich sprawach. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem - mówił na antenie Radia Zet.

Coming out muzyka był dla wszystkich niemałym zaskoczeniem, tym bardziej że ten kilka lat temu sam krytycznie wypowiadał się na temat środowiska LGBT. Deklarując się jako osoba silnie wierząca w Boga, ustosunkował się do organizowanych protestów osób LGBT, nazywając ich "krzykaczami".

W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni, organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga - mówił.

Michał Piróg komentuje coming out Piasecznego

Nie trzeba było długo czekać, a sieć zalała fala komentarzy odnoszących się do coming outu muzyka. O jeden z nich pokusił się Michał Piróg, który wielokrotnie stawał w obronie środowiska LGBT.

Zapytamy przez jednego z internautów w serii pytań na InstaStory o wyznanie Piasecznego, pogratulował mu odwagi i określił to jako "wyzwolenie z cienia".

Gratuluję Andrzejowi z całego serca. To ważne, żeby powiedzieć przed światem, kim się jest. Osoby heteronormatywne temu się dziwią i pytają: „po co?”. Pytają, bo nigdy nie musiały tej sfery przed światem skrywać. To wyzwolenie z ciemności, strachu i presji. Coś niesamowitego. Tego mu życzę. Żeby właśnie tak się teraz czuł. Zupełnie wolny - pisał na Instagramie.

instagram.com/michalpirog

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Nie żyje poszukiwany Mariusz Adam Ryjek

  • Syn Tomasza Stockingera będzie mieć drugie dziecko. Aktora rozpiera duma

  • Jacek Borkowski przejmuje się maturą syna. „Po takiej domowej nauce trochę się boję”

Źródło: Instagram, Viva!, o2

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >