Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Natalia Janoszek wygrała w sądzie. Stanowski ukarany. Tyle musi zapłacić – inaczej więzienie!
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.04.2024 13:18

Natalia Janoszek wygrała w sądzie. Stanowski ukarany. Tyle musi zapłacić – inaczej więzienie!

Natalia Janoszek, Krzysztof Stanowski
fot. KAPiF

Przyszedł czas rozwiązania formalnego konfliktu Natalii Janoszek i Krzysztofa Stanowskiego. Celebrytka pokazała pismo sądowe. Okazuje się, że sprawa została rozstrzygnięta na korzyść celebrytki. Na kontrowersyjnego dziennikarza nałożono karę grzywny. W najgorszym przypadku może nawet trafić do więzienia.

Natalia Janoszek i Krzysztof Stanowski - konflikt

Natalia Janoszek jeszcze niedawno uchodziła za szanowaną gwiazdą polskiego show-biznesu, która rozwijała swoją karierę w Bollywood, a także zachwycała w telewizyjnych programach takich jak m.in.: "Taniec z Gwiazdami" czy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Wszystko zmienił jednak jeden materiał filmowy.

Krzysztof Stanowski, pracując wtedy jeszcze dla Kanału Sportowego, stworzył film dokumentalny, w którym ujawnił szereg rzekomych kłamstw na temat zagranicznej kariery celebrytki. Natalia Janoszek miała fałszować wagę zdobywanych nagród, a także wyolbrzymiać rozpoznawalność w azjatyckiej branży filmowej.

Materiał całkowicie zrujnował karierę celebrytce, a ona sama przez miesiące nie odzywała się publicznie na ten temat. Gdy wróciła do show-biznesu, zapowiedziała proces sądowy przeciwko dziennikarzowi. 22 kwietnia został wydany wyrok w tej sprawie na korzyść Natalii Janoszek.

Policja w środku nocy w domu Krzysztofa Stanowskiego. Dostali zgłoszenie o najgorszym przestępstwie Gwiazda ujawniła, ile płaci Krzysztof Stanowski. Nawet w TVP nie ma takich stawek

Natalia Janoszek wytoczyła proces Krzysztofowi Stanowskiemu

Po długiej nieobecności w mediach celebrytka wróciła z szerokim oświadczeniem na temat tego co mówiono o jej karierze. Podkreślała, że to Krzysztof Stanowski dopuścił się manipulacji i półprawd by "za wszelką cenę uzasadnić swoją tezę". 

W wyniku jego materiały wizerunek Natalii Janoszek został zupełnie zepsuty, a ona sama mierzyła się z ogromnym hejtem. W tej sytuacji musiała wyciągnąć prawne konsekwencje.

Każde bezprawne działanie naruszające dobro osobiste wymaga reakcji. Dlatego po wnikliwym przeanalizowaniu tych materiałów przez kancelarię prawną, po ich konfrontacji z dokumentami i dowodami potwierdzającymi brak rzetelności oraz brak zgodności z faktami z mojego życia zawodowego podjęłam decyzję o złożeniu w dniu dzisiejszym pozwu przeciwko panu Krzysztofowi Stanowskiemu - zapowiadała 6 czerwca 2023 roku.

Po miesiącach od głośnego wpisu celebrytka podzieliła się z internautami kolejną informacją w sprawie. Sąd wydał wyrok z ukaraniem dziennikarza karą grzywny. Ile musi zapłacić?

Natalia Janoszek wygrała w sądzie! Krzysztof Stanowski z grzywną

W mediach społecznościowych Natalii Janoszek pojawiło się pismo sądowe oznajmiające o rozstrzygnięciu sprawy sądowej pomiędzy nią a Krzysztofem Stanowskim.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa postanawia […] zamianę grzywny na areszt dla Krzysztofa Stanowskiego na wypadek niezapłacenia grzywny w ciągu tygodnia od uprawomocnienia się postanowienia sądu - brzmi dokument.

Z treści możemy dowiedzieć się, że Krzysztof Stanowski został ukarany karą grzywny w wysokości 15 tysięcy złotych. Co więcej, będzie musiał pokryć także koszty postępowania sądowego w kwocie 397 złotych. Jeśli dziennikarz będzie uchylał się od zapłaty, może grozić mu nawet 30 dni więzienia. 

Natalia Janoszek opatrzyła dokument krótkim komentarzem. 

Ucinając już krążące spekulacje: grzywna została zasądzona na rzecz Skarbu Państwa - sprostowała.

Spodziewaliście się takiego finału tego konfliktu?

Natalia Janoszek
Natalia Janoszek wygrała sprawę w sądzie, fot. Instagram
Natalia Janoszek
Natalia Janoszek wygrała sprawę w sądzie, fot. KAPiF