Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Orina Krajewska to córka Małgorzaty Braunek. Historia imienia gwiazdy "Barw szczęścia" jest niesamowita
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 30.01.2023 11:43

Orina Krajewska to córka Małgorzaty Braunek. Historia imienia gwiazdy "Barw szczęścia" jest niesamowita

Małgorzata Braunek córka
fot. KAPiF

Małgorzata Braunek była aktorką teatralną i filmową, znaną z takich produkcji jak "Dom nad rozlewiskiem", "Pełną parą" czy "Tulipany". Aktorka ma córkę z pisarzem Andrzejem Krajewskim. Braunek zmarła w 2014 roku, a on cztery lata później.

Córka zmarłej aktorki poszła w ślady słynnej mamy i została aktorką. Prowadzi również fundację, która ma na celu wspierać osoby z problemami onkologicznymi.

Kim jest córka Małgorzaty Braunek?

W 2009 ukończyła London Internationał School of Perfoming Arts. Następnie poszła w ślady słynnej mamy i została aktorką, pojawiła się w takich produkcjach jak "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia" czy "Dom nad rozlewiskiem" w którym również grała jej mama.

Córka zmarłej gwiazdy jest prezeską Fundacji Małgosi Braunek "Bądź" powołanej od 2014 roku, której celem jest wsparcie i pomoc osobom zmagającym się z chorobami onkologicznymi.

– To proces, któremu wciąż podlegam. W fundacji uczę się mnóstwa nowych rzeczy. Tytuły i funkcje nigdy nie miały dla mnie specjalnego znaczenia. Jednak z chwilą, gdy zostałam "prezeską", poczułam się jeszcze bardziej odpowiedzialna za to, co robię – powiedziała Orina Krajewska w rozmowie z Interia Film.

Orina Krajewska: historia jej imienia

Wszyscy znajomi zaangażowali się w poszukiwania imienia dla córki Małgorzaty Braunek i Andrzeja Krajewskiego, żadne z propozycji nie urzekły jednak rodziców aktorki. Gdy dziewczynka miała zaledwie 6 miesięcy, do Polski przyjechał Wielki Mistrz Zen. Braunek była wówczas buddystką, poprosiła go, aby spojrzał na jej córkę i nadał jej imię. Padły wtedy dwa imiona: Arani, czyli najpiękniejszy kwiat i Orin, czyli oświecona miłość. 

– Chcieliśmy, żeby imię było dla niej drogowskazem na życie. Nie pasowały do naszej córki Julie, Marysie czy Kasie – powiedziała Małgorzata Braunek.

Podobno para miała problemy w Urzędzie Stanu Cywilnego, aby urzędniczki zgodziły się oficjalnie nadać imię, którego nie było w spisach i rejestrze. Orina wyznała również, że gdy chodziła do szkoły, jej wyjątkowe, ale niespotykane imię było przekleństwem. – W końcu się przyzwyczaiłam, ale podstawówka była koszmarna. Zawsze z nerwów bolał mnie brzuch, gdy nauczyciele sprawdzali listę obecności. Nadal często muszę się tłumaczyć, skąd mam takie imię. Teraz mówię, że rodzice byli hipisamipowiedziała Orina Krajewska.

Małgorzata Brauner z córką (2)
fot. KAPiF
Małgorzata Brauner z córką
fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Pochowali ją w pierwszą rocznicę ślubu. Agata Mróz bardzo chciała urodzić. Tak dziś wygląda jej córka

  3. Podczas emisji "Pytania na śniadanie" Cichopek napisała komentarz w sieci. Dotyczy Kurzajewskiego

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: interia.pl