Swiatgwiazd.pl
P Kraśko EN

TRICOLORS/East News

Piotr Kraśko wspomina najtrudniejszy dzień w pracy

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Wolny

Udostępnij:

Telewidzowie szybko orientują się, kto jest dobrym prezenterem wiadomości. Bez wątpienia do grona ulubieńców należy Piotr Kraśko. W ostatnim wywiadzie podzielił się ciemną stroną pracy dziennikarza i przyznał, który dzień w TVP był dla niego najgorszy.

  • Piotr Kraśko to dziennikarz i ulubieniec telewidzów

  • Dziennikarz długo pracował w TVP, potem przeniósł się do TVN

  • Zdradził, który dzień z pracy był najmroczniejszy

Praca dziennikarza, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, bywa niezwykle ciężka. Nierzadko zdarza się, że informacje muszą być przekazane profesjonalnie i bez emocji. Piotr zdradził, kiedy najtrudniej było mu wykonywać swoje obowiązki.

Piotr Kraśko - życie prywatne i zawodowe

Piotr Kraśko zdaje się mieć niezwykle ułożone życie osobiste i zawodowe. Od 2008 roku jest w związku małżeńskim z Karoliną Ferenstein-Kraśko. Rok wcześniej urodził im się pierwszy syn, Konstanty. W 2010 roku para powitała na świecie Aleksandra, a w 2016 - Laurę.

Piotr i Karolina wydają się pasować do siebie jak dwie połówki pomarańczy. Para jest w trakcie budowy swojego wymarzonego domu na Mazurach. Nic dziwnego, że chcą mieć swoją własną Idyllę - oboje cenią sobie kontakt z naturą. Gdzie będzie im lepiej niż w krainie polskich jezior?

Piotr Kraśko od 1991 roku pracował w TVP. Szybko dał się poznać jako rzetelny i profesjonalny dziennikarz i niezwłocznie został szefem Wiadomosci. Jednak, kiedy w 2016 roku prezesem TVP został Jacek Kurski, równie szybko Kraśko odszedł z Telewizji Polskiej. Dziennikarz wypowiedział się na temat pracy we wspomnianej stacji.

Długo pracy nie musiał szukać. TVN postanowiło wykorzystać okazję, i zaproponowało Kraśce współpracę. Mężczyzna został prowadzącym Dzień Dobry TVN i tworzył z Kingą Rusin jeden z najbardziej ulubionych duetów. Stacja postanowiła jednak powierzyć mu rolę prezentera w Faktach, gdzie bez wątpienia odnajduje się znacznie lepiej.

H Młynkova EN

Halina Mlynkova urodziła, już wiadomo, jak na imię ma pociecha

CZYTAJ DALEJ

Piotr Kraśko - najtrudniejszy dzień w pracy

Piotr Kraśko jest dziennikarzem z takim dorobkiem zawodowym, że często udziela wywiadów dotyczących swojej pracy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma na swoim koncie 30 lat doświadczenia! Jego fani i widzowie przed telewizorami bez wątpienia są ciekawi, jak wygląda praca dziennikarza zdaniem Kraśki.

Ostatnio, podczas jednego z takich wywiadów, Piotr został spytany o najtrudniejszy dzień w pracy. Nie musiał długo się zastanawiać. Od razu przyszedł mu do głowy dzień, gdy pracował jeszcze w Wiadomościach TVP. Chodzi o pamiętną datę 10 kwietnia 2010 roku.

Prezenter przyznał, że nie zdarzyło mu się relacjonować podobnego wydarzenia wcześniej. Przedstawiał tragiczne newsy, takie jak tsunami w Tajlandii, huragany, trzęsienia ziemi, wojna w Rwandzie, Bejrut, Bliski Wschód, ale dopiero katastrofa smoleńska tak bardzo go dotknęła.

- Nigdy nie opowiadałem o tragedii, której my byliśmy tak bardzo doświadczeni. Nigdy nie opowiadałem o śmierci ludzi, których wszyscyśmy tak dobrze znali.

Oliwy do ognia dolał fakt, że Piotr był bardzo blisko miejsca wydarzeń, a gdy przyszło do nagrania materiału, stał niemalże obok miejsca katastrofy. Nic więc dziwnego, że dziennikarz tak bardzo przeżył te chwile.

- Jeżeli miałbym mówić o najsmutniejszym, najtrudniejszym, o najbardziej rozpaczliwym dniu w pracy, to był tamten dzień w Smoleńsku - zdradza Kraśko w wywiadzie dla "SuperExpressu"

Od tragicznego wydarzenia, w kwietniu tego roku minęło 11 lat. W Smoleńsku zginęli Lech i Maria Kaczyńscy, oraz 96 innych osób ze świata polityki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Mateusz WolnyAutor

Redaktor portalu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Przemek Kossakowski

Życie gwiazd

Przemek Kossakowski opowiedział o przeciwnościach podczas nagrywania "Down the road"

Czytaj więcej >
Matthew Strachan

Życie gwiazd

Matthew Strachan nie żyje

Czytaj więcej >
Figura

Życie gwiazd

Katarzyna Figura dostała rozwód. Ma za sobą 9 lat sądowej batalii

Czytaj więcej >
pilne

Życie gwiazd

Nie żyje Roger Michell. Był reżyserem filmu "Notting Hill"

Czytaj więcej >
Gessler

Życie gwiazd

Nieoczekiwany finał "Kuchennych rewolucji". Magda Gessler musiała zakończyć współpracę z restauracją

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Ela Romanowska o hejcie. Wielokrotnie była obrażana w sieci

Czytaj więcej >