Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak będzie wyglądał pogrzeb Gabriela Seweryna. Dokładnie wszystko zaplanował
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 04.12.2023 19:15

Tak będzie wyglądał pogrzeb Gabriela Seweryna. Dokładnie wszystko zaplanował

Pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. KAPIF
Pogrzeb Gabriela Seweryna, fot. KAPIF

Gabriel Seweryn zaplanował swój pogrzeb na długo przed śmiercią. “Fakt” dotarł do szczegółów ceremonii. Jak będzie wyglądała uroczystość, w której udział wezmą rodzina, przyjaciele i fani zmarłego bohatera “Królowych życia”?

Śmierć Gabriela Seweryna wywołała kontrowersje

28 listopada zmarł Gabriel Seweryn. Gwiazda “Królowych życia”, celebryta, projektant, influencer, zmarł nagle. Komunikat o jego śmierci pojawił się w głogowskiej prasie lokalnej. 

Nie podano do wiadomości publicznej przyczyn jego śmierci, nie wiadomo też, czy zostanie zarządzona sekcja zwłok.

Około godziny 15.30 pacjent został przyjęty na SOR z objawami bólu w klatce piersiowej. Wykonano badania laboratoryjne, podłączono pacjentowi płyny i podano mu leki. Po około dwóch godzinach, kiedy się już wydawało, że będzie lepiej, doszło do nagłego zatrzymania krążenia – mówiła rzeczniczka głogowskiego szpitala. Mimo podjętej reanimacji, która trwała długo, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny – brzmiał oficjalny komentarz rzeczniki szpitala.

Gabriel Seweryn miał zaledwie 56 lat.

Po jego śmierci w mediach społecznościowych pojawiło się wstrząsające wideo, na którym możemy zobaczyć, jak Gabriel Seweryn dosłownie walczy o życie. Celebryta czeka na to, żeby zabrała go karetka pogotowia i jasno mówi, że boi się, że umrze:

Pogotowie, jaki cyrk odstawia. Zamiast mi pomóc k***a. Zobaczcie, oni tu stoją. Mnie tu dusi i nikt nie che mi pomóc. Ja naprawdę umrę. Ja chcę, żeby ludzie wiedzieli, jakie mam problemy… Naprawdę pokaż mnie, niech zobaczą, że to ja jestem. Tu mnie dusi. Zamówisz taksówkę? 

Nagranie wstrząsnęło internautami:

 • W takim pokur….ym państwie żyjemy. Na co te podatki? Na karetki, które odmawiają zabrania Cię do szpitala?
   
 • Pogotowie i SOR’y w Polsce zajęte są zgarnianiem żuli z ulicy i popijaniem kawy na zapleczu.
   
 • O fu*k! Polska służba zdrowia…
   
 • Gdzie my żyjemy… służba zdrowia? Nie ma czegoś takiego… mordują ludzi w białych rękawiczkach…
   
 • Szpital, w którym zmarł to zwykła umieralnia. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich – czytamy w sekcji komentarzy pod zamieszczonym powyżej nagraniem.

Plejada skontaktowała się z głogowskim szpitalem z prośbą o komentarz. W słuchawce usłyszeli tylko krótko komunikat:

Szpital odmawia komentarza. Szpital nie świadczy usług wyjazdowych na telefon alarmowy pogotowia — przekazała rzeczniczka Ewa Todorov.

"Fakt" skontaktował się z rzecznikiem pogotowia w Legnicy. Dlaczego zespół ratownictwa medycznego nie udzielił pomocy Gabrielowi Sewerynowi?

Karetka była na miejscu. Na miejscu podjęto również interwencje policji z uwagi na to, że sam pacjent pan Gabriel, jak i osoby towarzyszące były agresywne. Łącznie z tym, że grozili zespołowi ratownictwa medycznemu.

Rzecznik twierdzi, że Gabrielowi Sewerynowi towarzyszyło kilka osób:

Nie było odmowy przyjęcia. Zespół był na miejscu i chciał udzielić pomocy, ale z uwagi na agresję i grożenie zespołowi ratownictwa medycznemu przez pacjenta i osoby będące na miejscu, zespół nie podjął czynności. Interwencja policji była z uwagi na to, że zespół czuł się zagrożony z powodu gróźb pacjenta i osób będących na miejscu. Tam prawdopodobnie było kilka osób.

Przyjaciółka wyciągnęła brudy Gabriela Seweryna. Mówi, dlaczego stracił apartament w Warszawie Wyniki sekcji zwłok Gabriela Seweryna. Prokuratura przekazała komunikat. Co ustalono?

Kiedy i gdzie pogrzeb Gabriela Seweryna?

Sprawą śmierci bohatera “Królowych życia” zajęła się prokuratura. Tymczasem w piątek 1 grudnia były partner mężczyzny, Rafał Grabias, przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wiadomość o pogrzebie Gabriela Seweryna.

Ostatnie pożegnanie “Versace z Głogowa” odbędzie się 6 grudnia o godzinie 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie. 

Nie wiadomo jeszcze, czy w ceremonii udział weźmie matka mężczyzny, której stan zdrowia określany jest jako zły.

Jego mama jest w bardzo złym stanie, bardzo to wszystko przeżywa. Choć ostatnio ich relacje nie były najlepsze, to jednak zawsze byli ze sobą bardzo zżyci. Razem szyli, razem pracowali, spędzali ze sobą dużo czasu. Dlatego nic dziwnego, że jego mama jest w takim stanie – informował “Fakt”.

Jak będzie wyglądał pogrzeb Gabriela Seweryna?

Tabloid dowiedział się, że Gabriel Seweryn dokładnie zaplanował swój pogrzeb. Przed śmiercią zdradził bliskim, jak wyobraża sobie uroczystość. Projektant zażyczył sobie, aby trumna z jego ciałem była otwarta, a on miał na sobie jedno z ulubionych futer, które nosił w ostatnich latach.

Trumnę w kościele zdobić będzie zdjęcie projektanta wykonane w 2008 r. przez miejscową fotografkę Annę Hamzę, przyjaciółkę Gabriela:

"Mamy tu po prostu człowieka... Nie jest przerysowane, pretensjonalne, a jednak widać, że szara myszka to nie jest..." — pisze o wybranym przez rodzinę zdjęciu jego autorka.

W pierwszej części uroczystości udział wezmą tylko najbliżsi Gabriela. Kościół zostanie zamknięty dla rodziny i przyjaciół, z którymi utrzymywał przyjacielskie relacje.

Potem odbędzie się różaniec, msza pogrzebowa i złożenie ciała w grobie. Od początku do końca pogrzeb będzie miał profesjonalną oprawę fotograficzną — dla rodziny to ważne, bo dzięki zdjęciom mama projektanta będzie mogła zobaczyć, co działo się podczas ostatniego pożegnania – czytamy na łamach “Faktu”.

Zdjęcia wykona Anna Hamza, która o swojej roli wypowiedziała się w następujący sposób:

Cieszę się, że to ja będę wykonywać te zdjęcia, chociaż będzie to dla mnie emocjonalnie trudne. Wiem, że Gabryś też by chciał, żebym to była ja, bo wiedział, że będzie wyglądał dobrze, że będą to zdjęcia z klasą. Chociaż odszedł w tak skandaliczny, beznadziejny sposób, to chciałabym, żeby ta jego ostatnia droga była z klasą i smakiem, bo on był synonimem smaku przez wiele lat.

Bez wątpienia pogrzeb Gabriela Seweryna przyciągnie tłumy fanów, którzy pokochali go za sprawą programu TTV “Królowe życia”.

Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn, fot. KAPIF
Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn, fot. KAPIF
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias
Gabriel Seweryn, fot. KAPIF