Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Polski muzyk zatrzymany za wyłudzenie. Chodzi o sfingowany zgon. Szokujące kulisy sprawy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 29.02.2024 11:49

Polski muzyk zatrzymany za wyłudzenie. Chodzi o sfingowany zgon. Szokujące kulisy sprawy

Piotr M.
Polski muzyk zatrzymany za wyłudzenia, fot. Facebook

Policjanci zatrzymali trójkę podejrzanych w sprawie przestępstwa wyłudzenia odszkodowania z powodu sfingowanej śmierci. Grupa miała wyciągnąć od zakładów ubezpieczeń ponad milion złotych. Wśród zatrzymanych znalazł się polski muzyk. Jakie grożą im konsekwencje?

Przestępcy fałszowali akty zgonu

Do przestępstw miało dochodzić już od 2021 roku kiedy to w wypadku samochodowym na terenie Stanów Zjednoczonych "zginęła" jedna z osób. Następnie na podstawienie podrabianych dokumentów zwracano się do zakładów ubezpieczeń o wypłatę świadczeń z tytułu polis życiowych. Grupa miała w ten sposób wyłudzić ponad milion złotych.

W ten sposób wyłudzono ponad milion złotych i próbowano wypłacić kolejne 800 tys. złotych, jednak tym razem zapobiegli temu pracownicy jednego z banków i policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego - podał podinsp. Szumiata w rozmowie z Faktem.

W grupie przestępców miały znajdować się trzy osoby. Polska Agencja Prasowa podaje informacje o znanym muzyku wśród zatrzymanych sprawców.

Dramat członka zespołu Papa Dance. Ruszyła zbiórka na leczenie. "Nie jest zdolny do samodzielnego życia" Fani zobaczyli zdjęcia Kasi Cichopek i ruszyli z komentarzami. A ona? Szybko wyjaśniła, co z jej figurą

Policjanci zatrzymali podejrzanych. Wśród nich znalazł się polski muzyk

Funkcjonariusze zidentyfikowali trójkę podejrzanych o wyłudzenia przy pomocy sfingowanej śmierci. 37-letni mężczyzna został zatrzymany na lotnisku, kiedy przyleciał ze Skandynawii odebrać kolejne odszkodowanie. Tego samego dnia policja zatrzymała 58-letnią kobietę oraz jej o 5 lat starszego partnera.

Podejrzani posługiwali się w tym celu podrobionymi, amerykańskimi pieczątkami, dokumentami, wyłudzonymi aktami zgonu oraz rachunkami bankowymi założonymi na członków rodziny (...). Policjanci, we współpracy z bankiem, zapobiegli wypłacie kolejnych pieniędzy - wyjaśnia podinsp. Robert Szumiata.

Sprawcy zostali już doprowadzeni do prokuratury. Wśród trójki przestępców znalazł się członek kultowej polskiej kapeli, Piotr M. Co grozi przesłuchiwanym? Policja wcieliła w życie pierwsze konsekwencje.

Polski muzyk zatrzymany za wyłudzenia

Przestępstwem zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa - Śródmieście - Północ. Wszczęto postępowanie, które skutkowało przeszukaniem jednego z mieszkań podejrzanych. Zdobyte materiały dowodowe pozwoliły postawić zarzuty i zatrzymać w areszcie dwójkę sprawców na 3 miesiące.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów. Po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani Alex K., Marta H-Z. oraz Piotr M. usłyszeli zarzuty popełniania, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Podejrzani zostali przekazani prokuraturze, gdzie przeszli przesłuchanie i złożyli wyjaśnienia. Wobec Piotra M. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policji, obowiązek stawiennictwa w wyznaczonej jednostce i zakaz opuszczania kraju. 

Za postawione zarzuty przestępcom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal jest w toku ze względu na możliwość kolejnych przypadków wyłudzeń. Śledztwo trwa.

Niewykluczone, że skala tego przestępstwa może być znacznie większa, a co za tym idzie - liczba "uśmierconych" w ten sposób osób i wyłudzonych odszkodowań zdecydowanie wyższa. Te kwestie i wiele innych wyjaśni śledztwo, które nie zostało jeszcze zakończone - podkreślał podinsp. Szumiata. 

Piotr M.
Polski muzyk zatrzymany za wyłudzenia, fot. Facebook

Źródło: PAP, Fakt