Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji". Media o sprawie Antka Królikowskiego
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.01.2023 09:22

"Postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji". Media o sprawie Antka Królikowskiego

Antek Królikowski
fot. KAPiF

W ubiegłym roku media rozpisywały się na temat konfliktu pomiędzy Antkiem Królikowskim a Joanną Opozdą o kwestię alimentów. Właśnie napłynęły kolejne szczegóły sporu, które ujawniają powagę sytuacji. W sprawie została zaangażowana prokuratura.

Jeszcze kilka miesięcy temu byliśmy świadkami prawdziwej batalii gwiazdorskiego duetu w mediach społecznościowych. Każda ze stron ujawniała prywatne szczegóły relacji, niektóre miały świadczyć o braku pomocy finansowej w wychowywaniu małoletniego Vincenta lub wręcz przeciwnie. Media donoszą o nowym etapie rozwiązania konfliktu.

Antek Królikowski na celowniku prokuratury?

W lipcu ubiegłego roku Joanna Opozda zdradziła, że jej były partner zaniedbuje płacenie alimentów względem syna. Szczegóły sprawy wylądowały w mediach społecznościowych aktorki, a także były opisywane przez szereg portali internetowych.

 Antek nie płacił alimentów, więc wystąpiłam do sądu o zabezpieczenie potrzeb rodziny. Sąd przyznał alimenty, których Antek dalej nie płaci, więc aktualnie sprawą zajmuje się komornik — zapewniała Joanna Opozda.

Z drugiej strony sam Antek Królikowski zapewniał, że wywiązuje się z obowiązków względem syna. Żalił się jednak na ograniczony kontakt z chłopcem. Teraz Super Express ujawnia, że w sprawę została zaangażowana prokuratura. Według doniesień tabloidu aktor może mierzyć się z konsekwencją grzywny, a nawet więzieniem.

Uprzejmie informuję, że postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji (tj. czynu z art. 209 par. 1 k.k.). Czyn z art. 209 par. 1 k.k. zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku poinformowała media Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Antek Królikowski pozostawia sprawę bez komentarza

Choć doniesienia tabloidu są dość poważne, nie można ich potwierdzić u źródła. Super Express zawiadamia bowiem, że aktor nie chce odpowiadać na ich pytania. Równie szczątkowo zabrała głos w sprawie Joanna Opozda.

Nie będę tego komentowała — przekazała mediom.

Konflikt pomiędzy byłymi parterami ciągnie się już od zeszłego roku, jednak według informatora z bliskiego kręgu aktorki dopiero niedawno doszło do podjęcia ostatecznych decyzji. Powodem miała być kolejna ignorancja Antka Królikowskiego względem syna.

Asia chciałaby mieć to wszystko za sobą. Jest już zmęczona całą sytuacją związaną z Antkiem i tym, jak on podchodzi do ojcostwa. [...] Czara goryczy przelała się, kiedy podczas ostatniej choroby Vincenta nie mogła liczyć na Antka — zdradził informator tabloidu.

Zobacz zdjęcia:

Antek Królikowski
fot. KAPiF

Razem ocalmy życie ukraińskich żołnierzy. Iberion zbiera na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących!

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Olivier Janiak i Karolina Malinowska są razem od niemal 20 lat. Tak dziś wyglądają ich synowie

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Super Express