Swiatgwiazd.pl
Paulina Smaszcz

KAPiF

Taka jest prawda o rzekomej przeprowadzce Pauliny Smaszcz. Ekspertka osobiście komentuje plotki w rozmowie ze Światem Gwiazd

19 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Od pewnego czasu niemal codziennie pojawiają się nowe, mniej lub bardziej sensacyjne doniesienia o Paulinie Smaszcz. Ostatnio, ledwo zdążyła wspomnieć, że uczy się języka włoskiego, już tabloidy zawyrokowały, że przeprowadza do Włoch. Plotki te jeszcze nasiliły się po ogłoszeniu, że jej syn, mieszkający w tym kraju, spodziewa się dziecka. Ile jest w nich prawdy?

Portale plotkarskie twierdzą, że „Smasz opuści Polskę na dłużej”, a nawet, że „gotowa rzucić wszystko i na dłużej przeprowadzić się do Włoch”. Jak jest naprawdę? Postanowiliśmy o to spytać samą zainteresowaną.

Czy Paulina Smaszcz przeprowadza się do Włoch?

Tylko nam Paulina zdradziła niedawno, że zostanie babcią. „To najpiękniejszy prezent na 50. urodziny, jaki mogłam sobie wymarzyć. Musimy być jeszcze ostrożni, bo termin jest dopiero za jakiś czas, ale ja już jestem cała w skowronkach. Nie mogę się doczekać! Niech już tylko się dzieją dobre rzeczy, złych już wystarczy” powiedziała w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Jakiś czas temu zdradziła też, że uczy się języka włoskiego. W podcaście Anny Zejdler wyznała: „Czeka mnie zmiana życiowa, więc zainwestowałam w kurs języka włoskiego. Dałam sobie trzy miesiące na nauczenie się go w stopniu komunikatywnym, ponieważ moje życie idzie w tamtym kierunku”.

Czy jednak oznacza to, że Paulina na stałe przeprowadzi się do akurat Włoch? Nie do końca. „Jestem człowiekiem czynu i zadaniowcem. Tam, gdzie jest moja praca, tam jest moje miejsce na świecie. Lubię nowe miejsca i nowe wyzwania. Czy to będą Włochy, czy to będzie inny kraj, tego jeszcze nie wiem. Na pewno pojadę tam, gdzie będę mogła prowadzić ciekawe projekty” mówi Światowi Gwiazd Smaszcz.

Mateusz Janicki

Mateusz Janicki: "Nasza władza bardzo lubi kreować zagrożenia". Rozmowa z okazji Dnia Praw Człowieka

CZYTAJ DALEJ

Paulina Smaszcz uczy się języka włoskiego dla wnuczki

Może też być tak, że wyjadę na badania naukowe. Prowadzę badania na temat kobiet w Polsce, a chciałabym przeprowadzić podobne w innych krajach. Mam do tego strukturę i wiem, jak je przeprowadzać dzięki pięciu latom doktoratu. Może to być zupełnie inny kraj niż Włochy – wyjaśnia nam Paulina.

Nauka języka włoskiego to jednak nie przypadek. „Każda umiejętność językowa otwiera na świat i na nowe relacje. Moja wnuczka będzie dwujęzyczna, więc chciałabym się z nią porozumiewać bez żadnego problemu” podkreśla Smaszcz w rozmowie ze Światem Gwiazd. Uczenie się nowego języka nie jest dla niej problemem: wręcz przeciwnie.

Ja bardzo lubię się uczyć. Nie traktuję tego jako przykrego obowiązku. Nie męczy mnie to. Jak uznałam, że chcę robić doktorat, wszyscy mi mówili „Ojej, w tym wieku? Że ci się jeszcze chce”. Pewnie, że mi się chce. Właśnie teraz jest dobry czas na naukę i ponowny intensywny rozwój, kiedy mam odchowanych synów – mówi nam Paulina.

Zobacz zdjęcia i film:

Paulina Smaszcz 2

Paulina Smaszcz, fot. KAPiF

Paulina Smaszcz 3

Paulina Smaszcz, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Piotr Woźniak-Starak był synem jednego z najbogatszych Polaków. Czym zajmuje się teść Agnieszki Woźniak-Starak?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Artur Barciś, Natali Kukulska, Zofia Zborowska, Agnieszka Sienkiewicz, fot. KAPiF

Polskie gwiazdy, które odeszły od kościoła. Dla nich te święta będą inne. "Bajka jak Halloween"

Święta można obchodzić w bardzo różny sposób. Okres ten ważny jest nie tylko dla katolików, ale wszystkich chrześcijan, a nawet osób niewierzących. Wiele polskich gwiazd, choć odeszło od kościoła, uwielbia niektóre świąteczne tradycje. Inne obchodzą Boże Narodzenie w całkiem odmienny sposób. Jaki? Dowiecie się tego z naszej galerii.

Zobacz galerię >

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Paulina Smaszcz

Wywiady

Paulina Smaszcz: "Miałam odwagę powiedzieć prawdę, zamiast milczeć". Szczera rozmowa o konsekwencjach głośnej decyzji

Czytaj więcej >
Paulina Smaszcz

Wywiady

Paulina Smaszcz o rodzicielstwie i pytaniach przekraczających granicę. Jej droga do macierzyństwa była trudna

Czytaj więcej >

Wywiady

"10 minut z...": Ewelina Ruckgaber o karierze, przyjaźni w show-biznesie i kulisach "TTBZ"

Czytaj więcej >
Paulina Smaszcz

Wywiady

Świat Gwiazd Exclusive: Przesłanie Pauliny Smaszcz. Ekspertka zdradza kobietom, co pomoże im przetrwać

Czytaj więcej >
fot. kadr z serialu "Harry i Meghan" / Netflix

Wywiady

Ekspert od mowy ciała ocenia zachowanie Harry'ego i Meghan w dokumencie Netflixa. "To popularny trick"

Czytaj więcej >
Paulina Smaszcz

Wywiady

Od lat pracuje na rzecz kobiet. Paulina Smaszcz zdradza: "Jestem w trakcie budowania platformy edukacyjnej"

Czytaj więcej >