Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: "To jest trochę kazirod*two"! W Dorocie Wellman coś pękło. Tyle o synu i mężu jeszcze nie powiedziała
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.02.2024 18:38

TYLKO U NAS: "To jest trochę kazirod*two"! W Dorocie Wellman coś pękło. Tyle o synu i mężu jeszcze nie powiedziała

Dorota Wellman
Dorota Wellman o mężu i synu, fot. KAPiF

Dorota Wellman od lat związana jest z jednym mężczyzną. Ma też dorosłego syna. Niezwykle rzadko mówi publicznie o rodzinie, jednak w rozmowie z nami rozgadała się jak nigdy. Co wyznała o swoim życiu prywatnym?

Co wiadomo o mężu i synu Doroty Wellman?

Dorota Wellman jest od 35 lat żoną fotografa Krzysztofa Wellmana. W 1993 roku, po wielu trudach i walce, doczekali się syna Jakuba. Dziś mężczyzna jest już dorosły, ale nawet teraz jego mama bardzo dba o jego prywatność. Bardzo uważa na to, co mówi o Kubie w wywiadach i nigdy jeszcze nie ujawniła żadnych szczegółów. On sam też nie korzysta z mediów społecznościowych, choć niedawno udało się go namówić do wspólnego z Dorotą podcastu „WELLcome w popkulturze”.

Otworzyła się dopiero teraz, w rozmowie ze Światem Gwiazd. Na szczerości namówił ją Andrzej Sołtysik, w ramach cyklu „Gwiazdy Sołtysika”. Kultowy dziennikarski duet zna się oczywiście z pracy w „Dzień dobry TVN”, teraz jednak mieli okazję porozmawiać w naszym studiu.

Przełomowy wywiad Bosackiej. Pierwszy raz mówi o rozwodzie i zdradzie TYLKO U NAS. Anna Kalczyńska wspomina wywiad z Dodą: "Napięcie i stres". Aż tak trudno się z nią rozmawia?

Dorota Wellman o synu w wywiadzie Świata Gwiazd

Kiedy Andrzej Sołtysik zapytał Dorotę, czemu tak rzadko mówi w wywiadach o rodzinie, odpowiedziała z pełną prostotą:

A co świat obchodzi moja rodzina, Andrzejku? Nic. Nie, świata to nie interesuje. Ani mój dom, ani jak mieszkam, ani jakie mamy relacje. Mamy dobre, jak widać, bo jesteśmy ze sobą tak długo, że ludzie tyle nie żyją. To jest trochę kazirodztwo, czy coś – żartuje dziennikarka.

Już po chwili zdecydowała się jednak otworzyć. Przyznała, że jej dorosły syn Jakub jest najważniejszym człowiekiem w jej życiu. Po chwili wyznała nie tylko, jakiego Kuba Wellman ma psa, ale też, że… wciąż jest wolny!

Jeszcze kawaler. Jeszcze kawaler i liczę na to, że to się kiedyś zmieni. Na razie kawaler z psem. Pies jest szatanem, więc zestaw jest świetny. Pies jest czarnym wilkiem, więc możesz sobie wyobrazić, że jest szatankiem wcielonym, ale uroczym. Tylko wszyscy się boją szatana – wyznała Dorota w rozmowie z nami.

Dorota zapewniła jednak, że nie ciśnie syna w niczym, ani o żonę czy ślub, ani o inne wybory życiowe.

Ani w wyborach życiowych, w wyborach zawodowych, ani w drodze, którą brał, nie cisnę mojego syna. Bo uważam, że to tylko źle by wpłynęło na nasze relacje, a nasze relacje są absolutnie wyjątkowe – mówi Wellman

Dorota wspomina też o podcaście, jaki razem stworzyli.

Podcast trwa, już jest za nami drugi sezon, przed nami trzeci. To jest właśnie jedna z form naszej rozmowy, a przy okazji możemy, ja poznać Kuby światy i zainteresowania, a on moje. I jak się okazuje, polecam to posłom, da się dogadać – mówi dziennikarka.

Równie dużo opowiedziała o swoim mężu. Krzysztof Wellman jest znaną personą w świecie filmu, a tylko Świat Gwiazd usłyszał o nim takie historie!

Tylko u nas: Dorota Wellman szczerze o mężu

Mąż Doroty, Krzysztof Wellman, jest związany z fotografią, sztuką i z filmem. Trudno znaleźć polską produkcję filmową lub serialową, na której planie fotosy robił ktoś inny. Czasem bywa to powodem bardzo zabawnych sytuacji.

Zadzwonili kiedyś do Krzysztofa. O, Krzysztofie, czy ma pan fotosy z „Krzyżaków”? A Krzysio: „No nie ku*wa, ja już taki stary to nie jestem!”. Ale rzeczywiście wiele lat pracował w kinematografii. I bardzo dużo filmów to są fotosy Krzyśka, które były bardzo ważną częścią filmowej reklamy. Dokumentacji, promocji. Ale też takich pamiątek z planu, które teraz pojawiają się w różnych wydawnictwach, w różnych książkach. Bez tych zdjęć z planu nie byłoby tej dokumentacji w filmie polskim – mówi nam dumna Dorota.

Okazuje się, że mąż Doroty Wellman ma gigantyczne archiwum swoich prac, które obecnie spoczywa u nich w garażu. Krzysztof zdecydował już jednak, co z jego pracami stanie się po jego odejściu.

Całe swoje ogromne, przepastne archiwum Krzysio przepisze na rzecz Muzeum Kinematografii w Łodzi, tak zdecydował. I słusznie, bo może ktoś będzie w tych skrzynkach, co mi zalegają w garażu w tysiącach, ktoś będzie grzebał i będzie te kadry oglądał i sprawdzał, co tam jest. Tam są metalowe skrzynie, specjalne na negatywy, bo to są negatywy. I jeszcze tak zwane stykówki, czyli małe zdjęcia. Tam są zdjęcia, których nigdzie nikt nie publikował – wyznaje Wellman w rozmowie ze Światem Gwiazd.

A dlaczego Krzysztof Wellman nie pojawia się z Dorotą na eventach?

Bo mój mąż nie lubi eventów, to po pierwsze. Chodzi na eventy swoje. Po drugie, nie lubi być mężem swojej żony. Krzysztof Wellman ma na swoje osiągnięcia, swoją pracę, swoje życie. I nie będzie ogonem swojej żony, bo ma swój charakter, swoją osobowość. Zresztą uważa, że to nic nie jest warte, te eventy. A ja też nie chodzę na eventy, więc nie mogę go zabierać. [A jak już idę - przyp. red.] Krzysztof wtedy zostaje w domu i mówi z sarkazmem: „Baw się dobrze” – wyznaje nam dziennikarka z uśmiechem.

Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wyglądają syn i mąż Doroty Wellman.

Jak teraz wygląda syn Doroty Wellman?
Krzysztof Wellman, syn Doroty Wellman, fot. instagram.com/studio_nagrywarka
Dorota Wellman, mąż Krzysztof Wellman
Dorota Wellman i mąż Krzysztof Wellman w 2007 roku, fot. KAPiF
Jak wygląda Krzysztof Wellman, mąż Doroty Wellman
mąż Doroty, Krzysztof Wellman w 2020 roku, fot. KAPiF
Dorota Wellman i Andrzej Sołtysik, Dzień dobry TVN
Dorota Wellman i Andrzej Sołtysik w studiu “Dzień dobry TVN”, fot. KAPiF