Swiatgwiazd.pl
Stanisław Pąk - wywiad

Fot. zrzutka.pl

Tylko u nas: zebrano pieniądze na leczenie Stanisława Pąka. Inspirujący wywiad z aktorem

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Na początku kwietnia w sieci pojawiła się informacja, że Stanisław Pąk - aktor, którego znamy z wielu polskich seriali - zmaga się z chorobą nowotworową. Jego rodzina i przyjaciele zdecydowali się zorganizować zbiórkę, z której środki

  • Stanisław Pąk od kilku lat choruje na nowotwór prostaty z przerzutami na układ kostny

  • Rodzina aktora zorganizowała zbiórkę na jego leczenie

  • Zbiórka zakończyła się powodzeniem

  • Aktor powiedział nam, jakie są jego szanse na wyzdrowienie

Stanisław Pąk jest znany z ról, w takich polskich serialach, jak “M jak miłość”, “Plebania” czy “Ranczo”. Od kilku lat zmaga się jednak z nowotworem, z którym - również dzięki pomocy internautów - niedługo zamierza wygrać. Aktor opowiedział o tym, co choroba zmieniła w jego życiu i w jaki sposób chce ją pokonać.

Stanisław Pąk zebrał pieniądze na leczenie

W 2016 roku u Stanisława Pąka zdiagnozowano raka prostaty, który następnie rozprzestrzenił się na układ kostny. Pokrywanie leczenia z własnej kieszeni stało się jednak niemożliwe, dlatego rodzina aktora zdecydowała się na zorganizowanie zbiórki w sieci.

Zbiórkę na stronie Zrzutka.pl założyła żona aktora, Danuta Żurawska-Pąk, która poinformowała, że specjalne leczenie jest jedyną szansą dla Stanisława Pąka, ale niestety przekracza ono możliwości finansowe rodziny. Na stronie zamieszczono też list aktora, w którym opisał zmagania z nowotworem oraz próby leczenia choroby.

- Dzięki pomyśle mojego siostrzeńca i wsparciu kolegów udało się zorganizować zbiórkę, która zakończyła się powodzeniem. I właśnie za to chciałbym wszystkim podziękować, za każde wsparcie, dzięki któremu wszystko tak dobrze się udało - ze wzruszeniem powiedział nam Stanisław Pąk.

Dzięki zbiórce udało się zebrać 25 tys. złotych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie w specjalistycznym Ośrodku Medycyny Zintegrowanej Holistic Vital. Jak mówił aktor, skierowano go tam na wszechstronne badania, których nie był w stanie zlecić żaden szpital.

- Po zapoznaniu się z wynikami badań lekarz powiedział - Nie jest tak źle. Na moje pytanie: To co, Panie doktorze, mam zamawiać "kawalerkę" u księdza 6 stóp pod ziemią, czy na razie się wstrzymać? - odpowiedział:  Nie spiesz się. Uśpimy go i wrócisz do zawodu. - opowiedział nam aktor - Jak to mówił św. Augustyn, “dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Tam naprawdę dokonują cudów. Lekarz, który prowadzi ten ośrodek, sam wyszedł z raka jelita grubego, a teraz pomaga innym ludziom. Wszystko to bez chemii i radioterapii.

Aktorowi zalecono jednak kontynuowanie radioterapii, którą właśnie kończy. Już w tym miesiącu będzie mógł skorzystać z usług ośrodka.

Choroba zmienia podejście do życia

Na pytanie, jak choroba zmieniła myślenie Stanisława Pąka, aktor zareagował z entuzjazmem. Jak się okazało, nie tylko nie zamierza się poddawać, ale i bardziej optymistycznie i z nadzieją patrzy na świat:

- Inaczej patrzę na świat, zdecydowanie bardziej optymistycznie. Pamiętam, jak przeczytałem w jednej z gazet, że śp. Krzysztof Krauze miał tę samą chorobę, co ja i niestety nie udało mu się jej pokonać. Gdy u niego zdiagnozowano nowotwór, jego podejście do życia uległo diametralnej zmianie. Tyle że on przegrał, a ja mam zamiar wygrać...

Czy zawsze jednak udawało się aktorowi myśleć w tak pozytywny sposób? Stanisław Pąk opowiedział, że podczas choroby przechodził też gorsze momenty. Nie wyobrażał sobie również możliwości dostania się do ośrodka, w którym niedługo rozpocznie leczenie:

- Oczywiście miałem doły psychiczne i wahania nastroju. O ośrodku, do którego właśnie jadę, nawet nie śmiałem marzyć, mimo że słyszałem o nim już dwa lata temu. Po pierwsze na wizytę tam czeka się kilka miesięcy, a po drugie to kosztuje - opowiada aktor. - Gdybym udał się tam wtedy, już dawno byłbym zdrowy. Wychodziłem w swoim życiu z różnych opresji, mimo że już sześć razy nie dawano mi żadnych szans. Mam nadzieję, że i tym razem “kostucha mnie nie dopadnie”.

My życzymy Stanisławowi Pąkowi dużo zdrowia i wytrwałości oraz tego, aby nigdy nie opuściło go tak pozytywne nastawienie, jakim się z nami podzielił.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Małgorzata Foremniak ma nową miłość. Kim jest jej tajemniczy ukochany?

  • "Rolnicy. Podlasie": Gienek usłyszał zarzuty. Wiadomo, co mu grozi

  • Barbara Burska była pierwszą żoną Karola Strasburgera i aktorką "Misia". Czym się dziś zajmuje?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Janusz Korwin Mikke poleca Lewandowskiemu dietę fastfoodową na lepszą formę podczas Euro 2020.

Wywiady

Korwin Mikke: “Na diecie fastfoodowej Lewandowski strzelałby więcej goli” (TYLKO U NAS)

Czytaj więcej >
Karolina Brzuszczyńska

Wywiady

Way Of Blonde: „Mam po prostu nadzieję, że ludzie się przyzwyczają do tego, że społeczność LGBT to ludzie, którzy są wokół nas”

Czytaj więcej >
Detektyw, osobowość telewizyjna.

Wywiady

Tylko u nas: Apel Krzysztofa Rutkowskiego do premiera ws. wycieku maili Dworczyka

Czytaj więcej >
Dawid_Nickel

Wywiady

Tylko u nas: Dawid Nickel opowiedział o kulisach filmu "Ostatni Komers"

Czytaj więcej >
Menadżerka Patrycji Markowskiej zdradziła nam, jak czuje się Grzegorz Markowski. Gwiazdor ma w planach jeszcze zaśpiewać

Wywiady

Patrycja Markowska zdradziła nam, jak czuje się Grzegorz Markowski. Gwiazdor ma w planach jeszcze zaśpiewać

Czytaj więcej >

Wywiady

Iluzjonista z "Mam Talent" zdradził nam, jak wyglądają kulisy programu. "Była to nie lada przygoda"

Czytaj więcej >