Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiemy, kto poda punkty z Polski na Eurowizji! Jednak to nie Górniak!
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 29.04.2024 21:43

Wiemy, kto poda punkty z Polski na Eurowizji! Jednak to nie Górniak!

Eurowizja, Edyta Górniak
fot. KAPiF

Eurowizja 2024 zbliża wielkimi krokami. Nagle pojawiły się zadziwiające wieści. Świat Gwiazd dowiedział się, kto poda wyniki z Polski podczas konkursu. Plotkowano o Edycie Górniak, ale padło na zupełnie inną gwiazdę.

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2024?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Szwecji. To już siódmy raz, kiedy impreza odbywa się w tym kraju! Półfinały obejrzymy 7 i 9 maja, a finałowy koncert zostanie wyemitowany 11 maja 2024 roku. Artyści zaśpiewają w Malmö.

Luna, która reprezentuje w tym roku Polskę z piosenką "The Tower", zaśpiewa już pierwszego dnia półfinałów. Świat Gwiazd dowiedział się, że tuż przed jej występem na scenie ma zostać uczczona Edyta Górniak. Hołd dotyczy wielkiego sukcesu diwy sprzed 30 lat. Co dokładnie się wydarzy? Szczegóły poniżej.

Piekło zamarzło. Doda w domu Edyty Górniak. Zdjęcia i nagrania trafiły do sieci Wiadomo, ile Luna zarobi na Eurowizji. Znana artystka ujawnia kulisy

Edyta Górniak pojawi się na Eurowizji 2024

W 2024 roku mija dokładnie 30 lat od debiutu naszego kraju w konkursie Eurowizji. W 1994 roku pierwszą reprezentantką naszego kraju została Edyta Górniak. Na scenie w Dublinie zaśpiewała przebój “To nie ja”, autorstwa Jacka Cygana i Stanisława Syrewicza. Redakcji Świata Gwiazd udało się dowiedzieć, że producenci konkursu postanowili oddać wzruszający hołd artystce

Szwedzcy producenci tegorocznego finału Konkursu Piosenki Eurowizji postanowili zrobić niespodziankę dla Edyty Górniak z okazji 30. rocznicy jej sukcesu w Dublinie. I tak występ Luny, czyli polskiej reprezentantki w tegorocznym konkursie, poprzedzi fragment występu Edyty sprzed 30 lat na Eurowizji – zdradził w rozmowie ze Światem Gwiazd znajomy Jacka Cygana i Stanisława Syrewicza.

Cygan i Syrewicz z wielką chęcią zgodzili się, by w trakcie Eurowizji 2024 wykorzystano nagranie sprzed trzech dekad.

Dyrektor firmy produkującej finałowe show w szwedzkim Malmö zadzwonił już w tej sprawie do Jacka Cygana, autora hitu “To nie ja!”, z prośbą o zgodę na wykorzystanie fragmentu piosenki. Taki sam telefon wykonał do Stanisława Syrewicza, autora muzyki. Obaj panowie, jako właściciele praw autorskich do “To nie ja” zgodzili się. Zatem w tym roku ponownie zobaczymy Edytę Górniak na Eurowizji – wyjawił nasz rozmówca.

Szykuje się zatem bardzo wzruszająca chwila. A jednak to nie Górniak będzie przekazywać wyniki z Polski podczas wydarzenia. Nasza redakcja dowiedziała się, którą gwiazdę wybrano do tej roli.

Eurowizja 2024: kto będzie podawać wyniki z Polski?

Ze względu na 30-lecie występu Górniak na Eurowizji (więcej o tym przeczytacie TUTAJ) plotki mówiły o tym, że to ona będzie odczytywać wyniki z Polski podczas nadchodzącego konkursu. Redakcji Świata Gwiazd udało się jednak ustalić, że do tej roli wybrano Viki Gabor! Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy młoda artystka występuje w tej funkcji.

Gabor miała tę przyjemność już po tym, jak wygrała Eurowizję Junior w 2019. Niestety był to rok pandemii COVID-19, więc oglądalność programu, który zastąpił koncerty, były bardzo niska. Teraz młoda gwiazda będzie mogła nadrobić zaległości i zrobić właściwe wrażenie! Co sądzicie o takim wyborze?

Viki Gabor, Eurowizja 2024, kto poda wyniki z Polski
Viki Gabor, fot. KAPiF