Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > 25-letnia córka multimilionera ofiarą nożownika w centrum handlowym. Szykowała się do ślubu. Dramat w Sydney
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.04.2024 07:18

25-letnia córka multimilionera ofiarą nożownika w centrum handlowym. Szykowała się do ślubu. Dramat w Sydney

atak w Sydney, Dawn Singleton
Fot. East News; Twitter

Atak w Sydney, do którego doszło w centrum handlowym, pochłonął 6 ofiar – wśród nich była znana postać, Dawn Singleton. Jedna z nich była tam, bo szykowała się na swój ślub. Jej historia łamie serce: narzeczony był policjantem, który pojechał jako pierwszy na miejsce zdarzenia, nie wiedząc, że zginęła jego przyszła żona.

Atak nożownika w Sydney, zaalarmowana nawet rodzina królewska

Do ataku nożownika w Sydney doszło w sobotę 13 kwietnia. Napastnik zaatakował w zatłoczonym centrum handlowym Westfield Bondi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że Joel Cauchi wybrał sobie na cel kobiety: stanowiły pięć z sześciu ofiar, a jedyny mężczyzna znalazł się wśród nich, bo próbował powstrzymać zabójcę.

Cierpiący na zaburzenia psychiczne mężczyzna atakował ofiary 40-centymetrowym nożem myśliwskim. Został zastrzelony przez policjantkę. Te dramatyczne, bolesne wydarzenia sprawiły, że oświadczenie wydali nawet członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej: król Karol III, a także William i Kate.

Jesteśmy zszokowani i zasmuceni dzisiejszymi strasznymi wydarzeniami w Sydney. Nasze myśli są ze wszystkimi osobami dotkniętymi katastrofą, w tym z bliskimi zaginionych, a także bohaterskimi ratownikami, którzy ryzykowali własne życie, aby ratować innych – napisali na Instagramie księżna Kate i jej mąż.

Monarcha Wielkiej Brytanii także dziękował ratownikom i policji.

Moja żona i ja byliśmy całkowicie zszokowani i przerażeni, gdy usłyszeliśmy o tragicznym incydencie z nożownikiem w Bondi. Nasze serca kierują się do rodzin i bliskich tych, którzy zostali tak brutalnie zabici podczas tak bezsensownego ataku. Podczas gdy szczegóły tych szokujących okoliczności wciąż się pojawiają, nasze myśli są również z tymi, którzy byli zaangażowani w działania ratownicze i dziękujemy za odwagę osób udzielających pierwszej pomocy i służb ratowniczych – czytamy w oświadczeniu Karola III.

Co dokładnie wydarzyło się w Sydney? Znana jest już lista i tożsamość ofiar. Wśród nich była artystka, a także córka australijskiego multimilionera, która właśnie przygotowywała się do ślubu. Jej narzeczony przeżył niewyobrażalny dramat, smutne szczegóły poniżej.

Kate i William wydali wspólne oświadczenie. Księżna walczy z rakiem, a tu takie nieszczęście Pogrzeb Zofii Kucówny. Legendę kina żegnał tłum gwiazd show-biznesu

Co wydarzyło się podczas ataku w Sydney? Kto zginął?

Westfield Bondi Junction jest jednym z największych i najpopularniejszych centrów handlowych w Australii. W soboty tętni życiem, bardzo często wybierają się tam też rodziny z dziećmi. Niestety to właśnie panujący tłok bardzo ułatwił działanie nożownika. Zagraniczna prasa podała już pełną listę ofiar.

Osoby, które zmarły po ataku napastnika w centrum handlowym, to 38-letnia Ashlee Good, która obroniła przed atakiem swoją 9-miesięczną córkę, ale już nie siebie; 47-letnia architektka Jade Young, 55-letnia artystka i projektantka Pikria Darchia, chińska studentka Yixuan Cheng i 25-letnia Dawn Singleton. Ofiarą był też 30-letni ochroniarz Faraz Tahir, który pomagał zaatakowanym i usiłował udzielić pierwszej pomocy.

Śmierć każdej z tych osób to wielka tragedia, ale zabójstwo 25-letniej Dawn Singleton wiąże się z wyjątkowo koszmarnymi okolicznościami. Nie dlatego, że jest to córka multimilionera Johna Singletona, potentata w branży reklamowej. Chodzi o to, czego musiał doświadczyć jej narzeczony, oficer policji w Sydney. Przeczytacie o tym poniżej.

Ofiary ataku w Sydney: córka multimilionera Dawn Singleton

Dawn Singleton miała 25 lat. Była córką milionera Johna Singletona i jego byłej żony Julie Martin. Planowała ślub ze swoim ukochanym z liceum, oficerem policji w Sydney, Ashleyem Wildeyem. Brytyjskie „Daily Telegraph” donosi, że w centrum handlowym znalazła się, by szukać inspiracji do makijażu ślubnego.

Narzeczony Dawn, Ashley Wildey, był jednym z funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi, tuż po zgłoszeniu o ataku nożownika. Wtedy jeszcze nie wiedział, że wśród ofiar znajduje się jego ukochana. „Daily Telegraph” donosi, że kiedy tylko zdano sobie z tego sprawę, pozwolono mu opuścić miejsce zdarzenia, by mógł szukać pocieszenia u rodziny i przyjaciół.

Pracowała w dziale sprzedaży sklepu odzieżowego White Fox Boutique. Teraz współpracownicy żegnają ją najczulszymi słowami.

Dawn była słodką, życzliwą osobą, która miała przed sobą całe życie. Była naprawdę niesamowita. Wszyscy jesteśmy naprawdę zdruzgotani tą stratą. Składamy kondolencje jej partnerowi, rodzinie Singleton i jej przyjaciołom. Zawsze będziemy pamiętać ją jako część rodziny White Fox – czytamy w pożegnalnym wpisie.

Portal Mail Online informuje, że Singleton na tydzień przed śmiercią kupiła suknię ślubną. Wysyłała też już zaproszenia dla gości na swoją uroczystość. 

Atak nożownika w centrum handlowym w Sydney, ofiary, córka multimilionera
Atak nożownika w centrum handlowym Westfield Bondi Junction w Sydney, fot. DAVID GRAY/AFP/East News
Atak nożownika w centrum handlowym w Sydney, ofiary, córka multimilionera
Premier Australii Anthony Albanese składa kwiaty przed centrum handlowym Westfield Bondi Junction, fot. DAVID GRAY/AFP/East News
Atak nożownika w centrum handlowym w Sydney, ofiary, córka multimilionera
Miejsce pamięci przed centrum handlowym Westfield Bondi Junction, fot. DAVID GRAY/AFP/East News