Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Edyta Jungowska: Kariera, mąż, życie prywatne. Kim jest mąż gwiazdy "Na dobre i na złe"?
Natalia Cieślak
Natalia Cieślak 05.02.2023 08:50

Edyta Jungowska: Kariera, mąż, życie prywatne. Kim jest mąż gwiazdy "Na dobre i na złe"?

Edyta Jungarska
fot. KAPiF

Edyta Jungowska to aktorka teatralna i filmowa, znana z takich produkcji jak "Na dobre i na złe", "Klan" czy "Detektyw Bruno". Prywatnie jest związana Rafałem Sabarą, który również jest związany z branżą filmową. Kim jest mąż znanej aktorki?

Serialowa Bożenka w "Na dobre i na złe" skradła serca widzów. Dziś jednak już nieczęsto można ją zobaczyć w najnowszych produkcjach. Wiemy, czym zajmuje się i kim jest jej mąż.

Czym dziś zajmuje się Edyta Jungowska?

Postać kultowej pielęgniarki Bożenki w "Na dobre i na złe" sprawiła, że pokochała ją cała Polska. W serialowym hicie pojawiała się przez 12 lat, zdobyła nawet dwukrotnie nagrodę w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od 2010 roku, u boku partnera Rafała Sabary, prowadzi wydawnictwo pod nazwą "Jung-off-ska". Aktorka skupia się tam przede wszystkim na sprawach marketingowych, dogadywaniem umów oraz rządzi finansami. Jungowska przyznała, że prowadzenie wydawnictwa jest dla niej dużym wyzwaniem.

Jak byśmy pomyśleli, ile nas kłopotów czeka, jaki to będzie trud, to nie wiem, czy bym się zdecydowała wtedy na to, żeby w to wejść – powiedziała ze śmiechem Edyta Jungowska w "Dzień Dobry TVN".

W 2022 roku mogliśmy zobaczyć ją w filmie "Detektyw Bruno", ale poza tym na jej konto nie przybywa zbyt wiele ról. Prywatnie Edyta Jungowska ma 27-letniego syna Wiktora, który reprezentował Polskę w piłce wodnej. 

Edyta Jungowska: mąż

Mężem aktorki jest Rafał Sabara, który jest od niej młodszy o 4 lata. W 1993 roku ukończył PWSFTviT na wydziale aktorskim w Łodzi, a cztery lata później ukończył Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie.

W latach 1998- 2003 reżyserował serial fabularny "Miodowe lata", a w 2017 spektakl telewizyjny "Lekcje miłości". Pisał również scenariusze do wielu serialowych produkcji m.in. "Egzamin z życia" czy "Hotel pod żyrafą i nosorożce". Od 2019 roku jest dyrektorem Teatru Pinokio w Łodzi oraz prowadzi wydawnictwo "Jung-off-ska" razem z żoną.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Marzena Rogalska w "Dzień Dobry TVN". Była gwiazda TVP zaskoczyła widzów obecnością

  2. Joanna Kurowska na ramówce Polsatu. Szczegół na butach aktorki przyciągał uwagę. Ups...

  3. Edward Miszczak w końcu przyznał, jakie zmiany wprowadzi w Polsacie. Tego nikt nie przewidział

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].