Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Hanna Polk nie miała łatwego życia. W trudnych chwilach nie mogła nawet liczyć na męża
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.01.2023 20:31

Hanna Polk nie miała łatwego życia. W trudnych chwilach nie mogła nawet liczyć na męża

Hanna Polk
KAPiF

Hanna Polk miała niezwykle trudne i bolesne życie. Wielokrotnie zaznała straty, mierzyła się z porzuceniem przez ukochanego oraz chorobą alkoholową. Zmarła z daleka od blasku fleszy. Jej pierwszy mąż opuścił ją akurat wtedy, kiedy była w żałobie.

Hanna zmarła 4 grudnia 2019 roku. Przed śmiercią zdążyła wiele osiągnąć na gruncie aktorskim, ale też zaznać wiele bólu i smutku. Jej życie zaczynało się jednak obiecująco: debiut filmowy jeszcze przed zakończeniem studiów oraz ślub z ukochanym Piotrem Polkiem.

Hanna Polk: pierwsze małżeństwo, żałoba i rozstanie

W 1986 roku Hanna ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Rok wcześniej debiutowała w teatrze oraz na ekranie. W tym samym roku została też żoną Piotra Polka. Poznali się właśnie na studiach.

"Oboje uważaliśmy, że trzeba po bożemu. Żadna tam kocia łapa. Ślub kościelny!" opowiadał po latach Polk w rozmowie z magazynem "Twój Styl". Ich szczęście było jednak krótkotrwałe. Na Hannę spadło wiele nieszczęść: rok po jej ślubie zmarła jej mama. Kiedy udało się jej wyjść z żałoby, odszedł jej tata. Wszystko to wywołało w niej depresję.

Zły stan psychiczny sprawił, że aktorka nie zauważyła, w jak ogromnym kryzysie jest jej małżeństwo. Piotr Polk rozstał się z żoną i szybko związał z nową partnerką, Magdaleną Wołłejko. To także sprawiało Hannie wiele bólu, ponieważ uważała byłego męża za miłość jej życia.

Hanna Polk: drugie małżeństwo, śmierć ukochanego i mieszkanie w Skolimowie

Rozwód nastąpił w 2003 roku. Kolorowa prasa po ich rozstaniu miała używanie: w mediach równolegle pojawiały się doniesienia o zdradzie, jakiej miał dopuścić się Piotr Polk, oraz o poważnej chorobie alkoholowej, która miała przyczynić się do rozpadu małżeństwa.

Po raz kolejny Hanna otworzyła się na miłość dekadę później. W 2003 roku wyszła za mąż za wieloletniego przyjaciela, Marka Kurkowskiego. Niestety ich szczęście zakończyło się już w 2010 roku, kiedy mężczyzna zmarł. Aktorka została sama z dwojgiem ich synów: Franciszkiem i Jakubem. Po śmierci drugiego męża straciła mieszkanie, które było obciążone kredytem hipotecznym. Jej synowie trafili pod opiekę siostry i szwagra. Na dodatek uległa wypadkowi i złamała nogę, co prawie przyczyniło się do jej amputacji z powodu komplikacji. Po wyjściu ze szpitala zamieszkała w Domu Aktora w Skolimowie.

Przyjaciele Hanny próbowali jej pomagać. Zaangażował się nawet Piotr Polk, który pomógł jej zdobyć angaż w serialu. Wydano też tomik jej wierszy. Jej siostra opowiadała jednak, że nałóg alkoholowy był poważnym problemem. Hanna zmarła w wieku 56 lat. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Zblewie, w województwie pomorskim.

Zobacz zdjęcie:

Hanna Polk
Hanna Polk z drugim mężem, Markiem Kurkowskim, w 2007 roku, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Franciszek Pieczka we wspomnieniach wnuczki. Takim dziadkiem był uwielbiany aktor

  3. Katarzyna Cichopek ma kolekcję torebek wartą ponad 100 tysięcy złotych. Ile zapłaciła za najdroższy model?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Twój Styl