Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Iga Świątek odpowiedziała na pytanie o wybory. Nie ukrywa, że jej słowa mogą wywołać wielki podział w kraju
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.09.2023 18:43

Iga Świątek odpowiedziała na pytanie o wybory. Nie ukrywa, że jej słowa mogą wywołać wielki podział w kraju

Iga Świątek o wyborach i polityce, fot. KAPIF
Iga Świątek o wyborach i polityce, fot. KAPIF

Iga Świątek przebywa aktualnie w Polsce. Wzięła dziś udział w konferencji prasowej przed wyjazdem na turniej WTA 1000 w Pekinie. Poza pytaniami dotyczącymi sportu pojawiły się też te o politycznej treści. Co tenisistka powiedziała o wyborach? Przedstawiła mocne stanowisko. 

Jakie są poglądy Igi Świątek?

W ostatnim czasie sporo mówiło się o poglądach Igi Świątek. Wszystko za sprawą małej flagi Ukrainy, która zdobiła kostium tenisistki podczas zawodów tego lata. Niestety wsparcie sąsiada, walczącego z militarną agresją Rosji, wywołało wiele kontrowersji. W końcu odpowiedział na nie jej ojciec, Tomasz Świątek.

Jej poglądy są jasne, chce zakończenia wojny. Nie można jednak stać obojętnie przy takim temacie jak wojna. Iga ma prawo do swojej opinii. I jest w tym konsekwentna. Krzywda ludzka, o której nie wszyscy, którzy chcą rozmawiać na Ukrainie, powinna być jasna – przekazał w rozmowie z tennis-infinity.com.

Dziś temat poglądów mistrzyni powrócił, ale w zupełnie innym kontekście. Na konferencji prasowej padło bowiem pytanie o wybory parlamentarne, jakie czekają nas na jesieni. Iga odpowiedziała z wielkim zdecydowaniem.

Iga Świątek EA.jpg
Iga Świątek z małą ukraińską flagą, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Iga Świątek.jpg
Iga Świątek z ojcem, fot. KAPiF
Iga Świątek tak zaszalała na wakacjach, że musiała przeprosić hotelowych gości. Zdjęcie nie kłamie Iga Świątek w bikini szaleje na wakacjach. Fani zmieszani: "Ale że tego nie potrafisz?!"

Czy Iga Świątek pójdzie na wybory jesienią?

18 września 2023 Świątek uczestniczyła w konferencji prasowej przed wyjazdem na turniej WTA 1000 w Pekinie. Jeden z dziennikarzy zapytał, czy Iga pójdzie jesienią na wybory. Jej odpowiedź była bardzo przewrotna.

Nie będę teraz się wypowiadać o polityce. Zdążyliście zauważyć, że pozostaję apolityczna, więc chciałabym żebym moim tenisem łączyła ludzi. Gdybym wypowiedziała się politycznie, powiedziała na kogo głosuję, to byłby wielki podział w kraju niż to łączenie – wyznała Iga.

To jednak nie wszystko. W końcu Świątek zdecydowała się ujawnić, czy w ogóle jesienią pójdzie do urny oddać głos.

Iga Świątek.jpg
Iga Świątek, fot. KAPiF

Iga Świątek o wyborach parlamentarnych

Świątek bardzo szczegółowo wyjaśniła, czemu nie chce wypowiadać się na tematy polityczne. Jej świadomość, jak duże emocje i kontrowersje mogłaby wywołać jej deklaracja, robi duże wrażenie. Iga wyjaśniła jednak, jakie są jej plany wyborcze:

Zagłosuję, bo uważam to za obywatelski obowiązek i myślę, że każdy świadomy Polak powinien tak zrobić i ogromnie do tego zachęcamzaznaczyła tenisistka.

Iga Świątek EA.jpg
Iga Świątek, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Iga Świątek.jpg
Iga Świątek, fot. KAPiF
Iga Świątek.jpg
Iga Świątek, fot. KAPiF

Źródło: Super Express Sport