Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest i czym się zajmuje 54-letni syn Jana Englerta? Zaskakujące, co robi przystojny Tomasz
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.04.2024 22:35

Kim jest i czym się zajmuje 54-letni syn Jana Englerta? Zaskakujące, co robi przystojny Tomasz

Jan Englert
fot. KAPiF

Jan Englert doczekał się aż czworga dzieci. Wszyscy znają jego córkę Helenę, ale mało kto wie, kim jest i jak wygląda jego syn. Tomasz Englert obchodzi w tym roku 54. urodziny, co o nim wiadomo? W jego życiu nie brakowało zawirowań.

Jan Englert: kariera, filmy i seriale

Jan Englert to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów, a także reżyser teatralny i dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie. Ma na koncie ponad 100 ról filmowych oraz ponad 200 telewizyjnych. Jego najbardziej pamiętne role to Marcin Śniadowski z “Nocy i dni”, Ferdynand Lipski w “Kilerze” czy Wacław Sitkowski w filmie “Bogowie”. Sławę przyniosły mu też seriale “Kolumbowie”, “Polskie drogi”, “Lalka” i “Dom”.

W życiu osobistym bywało różnie. Pierwsze małżeństwo przetrwało 33 lata, ale po latach Englert przyznał, że trwał w niedobrym dla niego związku ze względu na dzieci. Owocem tej pierwszej relacji jest jednak syn Tomasz Englert. Mężczyzna obchodzi w tym roku 54. urodziny. Sam w wywiadach przyznawał się do bardzo kontrowersyjnych wyborów życiowych. Co o nim wiadomo?

Sikora miał romans z Tomaszewską? Komentuje i wbija szpile Kurzopkom Partnerka Hakiela szczerze o początkach związku. Zdradziła intymne szczegóły i porównała się do... Meghan Markle

Jan Englert: dzieci, najstarszy syn

Jan żenił się dwa razy. Z pierwszego małżeństwa z Barbarą Sołtysik ma syna Tomasza, który urodził się w 1970 roku, oraz córki-bliźniaczki, Katarzynę i Małgorzatę, które przyszły na świat w 1973. W 1995 roku poślubił Barbarę Ścibakównę, z którą w 2000 roku doczekał się córki Heleny. O tej ostatniej zrobiło się głośno po tym, jak wystąpiła w filmie “Pokusa” oraz serialu “#BringBackAlice”.

Starsze dzieci Englerta nie poszły w ślady ojca. Jedna z sióstr bliźniaczek ukończyła iberystykę, a druga psychologię i socjologię. Tomasz wybrał organizację i zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Po latach sam mówił, że sukces i pieniądze przyszły bardzo szybko, ale musiał za nie zapłacić ogromną cenę, głównie w życiu prywatnym. Jak potoczyło się jego życie i co robi teraz?

Jan Englert, dzieci, jak wygląda syn, co robi Tomasz Englert
Helena Englert, Jan Englert i Beata Ścibakówna, fot. KAPiF

Co robi i jak wygląda Tomasz, syn Jana Englerta?

Syn Jana Englerta został dyrektorem w Grupie ITI w wieku 25 lat. Marka niespodziewanie stała się czołowa w branży mediów. Był też współzałożycielem MediaCom w Polsce, prezesem Grupy Ströer i zasiadał w zarządzie Gremi Business Communications. Niestety spektakularna kariera była jednocześnie gwoździem do trumny małżeństwa Tomasza Englerta. W wywiadzie dla “Gali” w 2014 roku mówił:

Druga młodość, która przyszła przed czterdziestką, skończyła się rozwodem i burzliwym życiem towarzysko-erotycznym. Z symptomów tej drugiej młodości nie kupiłem sobie tylko sportowego samochodu. Byliśmy małżeństwem 13 lat, ale nie mogliśmy mieć dzieci. A po to się ożeniłem. Przeżyłem rozwód, choć pewnie bardziej ona, bo to ja odszedłem. Mam córkę z nieślubnego związku. Jest źle, ale dzięki temu mam Lenę – przyznał szczerze Englert.

Później doczekał się córki Leny, która automatycznie stała się jego oczkiem w głowie, choć związek z matką dziewczynki nie przetrwał. Z czasem zdecydował się porzucić branżę sprzedaży i marketingu na rzecz fotografii. Uznał, że zarobił wystarczająco pieniędzy i chce być prawdziwym ojcem dla swojej córki.

Po kilkunastu latach miałem już dosyć. Zdałem sobie sprawę, że ta praca to takie „never ending story”, że wciąż trzeba walczyć, wspinać się, rozwijać biznes, poganiać ludzi, motywować. Bez oddechu. A kiedy jako student wpadnie się w wir takiej pracy i będzie się jej kompletnie poświęcać, to pewnego dnia, tak jak ja, człowiek się obudzi, spojrzy w lustro i zobaczy wokół siebie pustkę. Jezus Maria, mam 40 lat. Nie mam dzieci, a za to dużo pieniędzy, dużo więcej, niż potrzebuję. […] Stwierdziłem, że jeśli będę tak żył dalej, umrę jako bogaty i  nieszczęśliwy człowiek, który nie bardzo wiedział, po co to wszystko robi – wyjaśnił Tomasz.

Po upływie dekady syn Jana Englerta wciąż zajmuje się fotografią. Od lat jego wielką pasją jest fotografowanie pięknych kobiet.

Jan Englert, dzieci, jak wygląda syn, co robi Tomasz Englert
Tomasz Englert, syn Jana Englerta, fot. Facebook @Tomasz Englert