Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kto odziedziczy miliony po Tomaszu Komendzie? Najbliżsi mogą być rozczarowani
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 22.02.2024 08:49

Kto odziedziczy miliony po Tomaszu Komendzie? Najbliżsi mogą być rozczarowani

Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF

Tomasz Komenda nie żyje. Miał zaledwie 46 lat. Wielu zaczęło się zastanawiać, co się stanie z jego milionowym majątkiem. Kto odziedziczy fortunę? Prawnik wszystko wyjaśnił. 

Tomasz Komedia nie żyje

W środę 21 lutego media obiegły bardzo smutne wieści. Tomasz Komenda zmarł w wieku zaledwie 46 lat. Mężczyzna od jakiegoś czasu nie pokazywał się w mediach. Sporadycznie pojawiały się informacje o jego życiu. Te o złym stanie zdrowia Tomka przedostały się do mediów w momencie, kiedy jego była partnerka i matka jego dziecka udała się do sądu, żeby domagać się alimentów.

Tomasz Komenda miał zeznać przed sądem, że zmaga się z nowotworem, a co więcej, doszło już do przerzutów. Według słów jego partnerki miał również stwierdzić, że nie ma szans na przeżycie.  

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję z tym, że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju – wyznał w rozmowie z Ewą Wilczyńską.

Życie Tomasza Komendy było pełne cierpienia i niesprawiedliwości. Spotkało go wiele traumatycznych przeżyć związanych z kilkunastoletnim pobytem w więzieniu. 

Wiedział, że umiera. Tak Tomasz Komenda mówił o chorobie. Ostatnie słowa wywołują ciarki Tomasz Komenda nie żyje. Miał 46 lat

Historia Tomasza Komendy

Tomasz Komenda w 2003 roku został niesłusznie oskarżony o zabójstwo i wykorzystanie seksualne 15-letniej Małgorzaty w Miłoszycach, które miało miejsce w sylwestrową noc 1997 roku. Pomimo posiadania alibi udzielonego przez 12 osób, został skazany na 25 lat więzienia, opierając się na fałszywych opiniach biegłych. Po niemal 18 latach spędzonych w więzieniu Komenda został wreszcie zwolniony warunkowo i później oczyszczony z zarzutów. 

Dopiero w 2021 roku sąd przyznał mu niemal 13 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. Rok ten przyniósł również skazanie Ireneusza M. i Norberta B. w sprawie, za którą niesłusznie cierpiał Tomasz. Jednak nawet po wyjściu z więzienia życie Komendy nie było łatwe. Dochodziło do konfliktów z rodziną oraz z matką jego dziecka. Ostatnio ujawniono również jego chorobę, co tylko pogłębiło tę tragedię.

Niestety choroba okazała się śmiertelna. Wielu zaczęło spekulować, do kogo trafią miliony przyznane Komendzie przez sąd.

Spadek po Tomaszu Komendzie. Kto dziedziczy?

Po walkach prawnych o 18 milionów odszkodowania Komenda otrzymał prawie 13 milionów złotych zgodnie z decyzją sądu. Po jego śmierci pojawia się pytanie dotyczące dziedziczenia majątku. Arkadiusz Skrobich, radca prawny, w wywiadzie dla natemat.pl podkreślił, że kluczowe dla przyszłości majątku Tomasza Komendy jest istnienie ewentualnego testamentu

Jeśli go nie nie było, to przy założeniu, że Tomasz Komenda nie był żonaty, spadek trafia do rodziców i potomstwa – tłumaczy prawnik, cytowany przez na naTemat.

Jeśli testament nie został sporządzony, to najbardziej zawiedziony może być brat Komendy. Mężczyźni żyli bardzo blisko, ale rodzeństwo nie dziedziczy spadku. Dodatkowo warto wspomnieć, że Tomasz Komenda ma syna, Filipa, ze związku z Anną Walter. 

Chociaż para była zaręczona, to nie doszło do zawarcia małżeństwa i rozstali się. Mecenas Skrobich wyjaśnił także, że majątek Tomasza Komendy zostanie podzielony między jego matkę a syna w stosunku “pięćdziesiąt na pięćdziesiąt”. Jednakże zdaniem prawnika, sprawa “jest rozwojowa”.

Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF