Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Luna wrzuciła do sieci zdjęcia z Parady Równości. Opis nie pozostawia złudzeń
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 17.05.2024 21:18

Luna wrzuciła do sieci zdjęcia z Parady Równości. Opis nie pozostawia złudzeń

Luna
fot. KAPiF; Instagram

Luna świętuje dziś ważny dzień. Z tej okazji piosenkarka opublikowała zdjęcia z Parady Równości. Co sądzi o społeczności LGBTQ?

Co Luna mówiła o Eurowizji 2024?

Luna była w 2024 roku reprezentantką Polski na Eurowizji. Niestety nie udało się jej zakwalifikować do finału. Po wydarzeniu przyznała w wywiadzie, że dzięki temu ominęło ją wiele toksycznych sytuacji. Wprost powiedziała o niewłaściwym zachowaniu delegacji Izraela, co wcześniej potwierdzali inni reprezentanci.

Mogę tylko powiedzieć, że media i delegacja Izraela bardzo zaczepiała i prowokowała nas, wszystkich artystów. Ja miałam może takie trochę szczęście w nieszczęściu, że nie brałam udziału w półfinale, w którym brał udział Izrael. Mnie to bezpośrednio nie dotknęło, natomiast dotknęło to bliskich mi artystów. Nie mogę się wypowiadać w imieniu kogoś innego, po prostu, ale były to nieprzyjemne sytuacje, które były niekulturalne i niestosowne – wyjaśniła piosenkarka w rozmowie z Pomponikiem.

Wokalistka przyznała, że sytuacja bardzo ją poruszyła. Dlatego postanowiła zabrać głos w dniu finału konkursu. Jej nagranie spotkało się wtedy z ogromnym odzewem, a jednocześnie było odważną manifestacją jej poglądów, szczegóły poniżej.

Luna ujawnia prawdę o Eurowizji. Mówi wprost o prowokacji Luna ledwo wróciła do Polski i od razu przeżyła coś takiego. Polały się łzy

Luna pokazała, jakie ma poglądy już na Eurowizji

W dniu finału Eurowizji 2024, już po dyskwalifikacji Joosta Kleina, która z każdym dniem wywołuje więcej kontrowersji, Luna zamieściła na Instagramie film o mocnym, symbolicznym przesłaniu. Wokalistka pokazała się w czerwonym płaszczu ze swojego występu w półfinałach. Widniał na nim duży napis “Koniec z wojną” oraz tegoroczne hasło konkursu “Zjednoczeni dla muzyki”. Na stroju piosenkarki znajdowały się też wszystkie występujące kraje – z wyjątkiem Izraela

Osoby, które uważnie śledziły jej występy reprezentantki Polski w Malmö, nie będą zaskoczone jej dzisiejszym wpisem. Tuż po swoim występie w półfinałach Luna zapozowała bowiem z tęczową flagą (uwzględniającą też kolory flagi transpłciowej). Dziś jednak wokalistka poszła o krok dalej i wzięła udział w święcie bardzo ważnym dla społeczności LGBTQ+. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Luna na Paradzie Równości: zdjęcia

17 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Święto to upamiętnia usunięcie w 1990 roku, przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), homoseksualności z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD).

Dziś, 34 lata później, w ten dzień odbywa się wiele wydarzeń, które nagłaśniają wciąż obecne problemy z dyskryminacją społeczności LGBTQ+. To dobra okazja do pokazania solidarności, wspólnoty i akceptacji. Luna z tej okazji pokazała zdjęcia z Parady Równości, a także grafikę z serduszkami, na których widniały kolory flagi LGBT, osób transpłciowych, biseksualnych i lesbijek.

Jestem dumna z tej społeczności i wy też powinniście być – napisała do swoich fanów.

Tak otwarte dzielenie się wsparciem i podnoszenie ducha sojusznictwa jest z pewnością godne pochwały!

Luna, Parada Równości, zdjęcia, co mówi o LGBT
Luna na Paradzie Równości, fot. instagram.com/musicofluna
Luna, Parada Równości, zdjęcia, co mówi o LGBT
Luna na Paradzie Równości, fot. instagram.com/musicofluna