Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Witold Paszt
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 19.02.2022 01:00

Nie żyje Witold Paszt

Witold Paszt
TRICOLORS/East News

Nie żyje Witold Paszt, wokalista zespołu VOX i juror w programie "The Voice Senior". Muzyk miał 68 lat. Informacje o jego śmierci przekazała właśnie rodzina, na oficjalnym profilu artysty w mediach społecznościowych. - Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Witold Paszt nie żyje

- Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego - piszą córki muzyka.

W minionych latach Paszt kilkukrotnie ciężko przechorował COVID-19. Ostatnie zakażenie zniósł wyjątkowo źle; opowiadał w wywiadach, że miał problemy ze zrobieniem nawet kilku kroków. Nie poinformowano jeszcze, co było dokładną przyczyną śmierci muzyka. Komplikacje, jakie pojawiły się znienacka, były potwornym ciosem dla rodziny.

- Szczegóły dotyczące pożegnania Taty zostaną podane w późniejszym terminie. Przedstawicieli mediów prosimy o uszanowanie czasu naszej żałoby - proszą na Facebooku córki Natalia i Aleksandra Paszt.

Witold Paszt - życie i kariera

Paszt urodził się 1 września 1953 w Zamościu. Tam też ukończył szkołę muzyczną, a później kontynuował naukę na Wydziale Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie. Karierę muzyczną rozpoczął w 1977 roku, w zespole Victoria Singers. Słynny zespół VOX założył rok później.

W skład grupy VOX wchodzili, poza Pasztem, Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski i Jerzy Słota. Zespół wydał osiem albumów. W 2001 roku Paszt podjął decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. Jego pierwszym samodzielnym albumem studyjnym był krążek "Jak słońce".

W 2005 roku wziął udział w 1. edycji programu TVN "Taniec z gwiazdami". Partnerowała mu tancerka Anna Głogowska - razem zajęli drugie miejsce w finale. W latach 2021-2022 był jednym z jurorów programu TVP2 "The Voice Senior".

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Katarzyna Dowbor o swojej mamie. "Dzielnie sobie radzi"

  2. Mama Roksany Węgiel przeszła metamorfozę. Kim jest Edyta Węgiel?

  3. Urodziny Antka Królikowskiego. Mama aktora pokazała urocze zdjęcia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].