Swiatgwiazd.pl
Maciej Dowbor

TRICOLORS/East News

Protest w rosyjskiej telewizji. Maciej Dowbor reaguje

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Udostępnij:

Maciej Dowbor zareagował na protest rosyjskiej dziennikarki w telewizji publicznej. Kobieta wbiegła podczas emisji wiadomości z transparentem apelującym o zakończenie wojny.

Świat obiegło nagranie heroicznej postawy jednej z dziennikarek propagandowej stacji telewizyjnej w Rosji. Podczas emisji tamtejszego odpowiednika "Wiadomości" Marina Ovsyannikova pojawiła się za prezenterką z plakatem apelującym o zaprzestanie działań wojennych na tereny Ukrainy.

Kobieta została zatrzymana, ale fragment programu z jej udziałem obiegł media na całym świecie. Polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, Maciej Dowbor, zareagował na akt rosyjskiej bohaterki. W mediach społecznościowych udostępnił fragment programu.

Maciej Dowbor skomentował protest w propagandowej stacji telewizyjnej

Rosyjskie media nie mają aktualnie łatwej pracy. Wszechobecna propaganda zakazuje dziennikarzom przekazywania realnych informacji na temat wojny, którą rozpoczęły wojska wschodniego mocarstwa. Wielu reporterów musi mimowolnie poddać się nowym zasadom, by utrzymać pracę, a nawet wolność.

Witold Paszt EA

Pogrzeb Witolda Paszta. Córki artysty opublikowały prośbę rodziny

CZYTAJ DALEJ

Marina Ovsyannikova nie była w stanie kontynuować zakłamania, które szerzone jest w rosyjskiej telewizji. Podczas emisji najnowszych wiadomości dziennikarka wystąpiła z transparentem ogłaszającym wojenne działania odbiorcom programu. Choć kobieta została zatrzymana, jej przesłanie przez parę chwil było widoczne dla telewidzów.

Na odważną postawę Rosjanki zareagował Maciej Dowbor. W relacji na Instagramie udostępnił fragment prezentowanych informacji. Nazwał kobietę "Prawdziwą Bohaterką".

- Prawdziwa Bohaterka !!! Dziennikarka @marinaovsyannikovaofficial zakłóciła serwis informacyjny w propagandowej państwowej rosyjskiej telewizji !! Miejmy nadzieję, że ten skur... jej nie skrzywdzi !! — skomentował heroiczną postawę kobiety.

Maciej Dowbor

Fragment relacji Macieja Dowbora na Instagarmie (instagram.com/maciej_dowbor/)

Wspomniana przez Macieja Dowbora dziennikarka może spotkać się z poważnymi konsekwencjami

Choć zachowanie Rosjanki budzi dumę w wielu internautach, kobieta może za protest otrzymać poważne kary. Nowa ustawa medialna, która została zatwierdzona przez Putina na początku marca, ogranicza wolność słowa.

Sama wzmianka o wojnie czy zachęcanie do nakładanych sankcji na wschodnie mocarstwo może skończyć się grzywną pieniężną, pracami społecznymi, a w skrajnych przypadkach nawet 15 latami pozbawienia wolności. Rosyjski rząd nie pozwala mediom przekazywać rzetelnych informacji zwykłym obywatelom. Wielu międzynarodowych korespondentów musiało powrócić do ojczyzn, by zachować pracę, a nawet wolność.

Rosyjska dziennikarka przed wystąpieniem w wydaniu aktualnych wiadomości opublikowała film, w którym wyznała, że wstydzi się brania udziału w propagandzie przedstawianej przez media. Kobieta została zatrzymana za akt protestu dokonany na wizji programu telewizyjnego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Smutny dzień dla rodziny Gesslerów. Lara dodała przykry wpis, dziś miał obchodzić urodziny
2. Fani wściekli się na Idę Nowakowską. Niebywałe, z kim zobaczyli ją na mieście
3. Kasia Cichopek przerwała milczenie. Nagle zwróciła się do fanów, nieźle się zdziwią

Zapraszamy na nasz Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Niebywałe, jak w młodości wyglądali aktorzy "M jak miłość". Niektórych ciężko rozpoznać

Slajd 1 z 5

Katarzyna Cichopek

W serialu "M jak miłość" Kasia Cichopek wciela się w postać Kingi, żony Piotrka Zduńskiego. Widzowie mogą śledzić jej wątek od samego początku. Obecnie Cichopek skupia się również na prowadzeniu "Pytania na śniadanie".

Co wiesz o zdrowym odżywianiu?

Pytanie 1 z 6

Ile posiłków dziennie należy spożywać?

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. Pawel Wodzynski / East News

Życie Gwiazd

Małgorzata Ostrowska trafiła do szpitala. Legendarna wokalistka przeszła operację

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski

Życie Gwiazd

Kiedy Przemek Kossakowski i Martyna Wojciechowska się rozwiodą? Media podały datę

Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski na premierze sztuki "Boeing Boeing"

Czytaj więcej >
Jason Momoa

Życie Gwiazd

Jason Momoa ma kolejną partnerkę? Media informują o nowym związku aktora

Czytaj więcej >
Sylwia Bomba

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wyjechała na wakacje. Opowiedziała o zabawnej wpadce

Czytaj więcej >
Klaudia El Dursi

Życie Gwiazd

Internauci oburzeni zdjęciami Klaudii El Dursi. Pokazała za dużo?

Czytaj więcej >