Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zmiany na grobie Piotra Woźniaka-Staraka. Bliscy zamieścili nietypową ozdobę. Widać ją już z daleka
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 02.03.2024 10:20

Zmiany na grobie Piotra Woźniaka-Staraka. Bliscy zamieścili nietypową ozdobę. Widać ją już z daleka

Piotr Woźniak-Starak
Piotr Woźniak-Starak, fot. KAPiF/zlotascena.pl

Cała Polska w 2019 roku była wstrząśnięta śmiercią Piotra Woźniaka-Staraka. Teraz jego najbliżsi w miejscu pochówku umieścili ciekawą ozdobę. Jak teraz wygląda grób tragicznie zmarłego producenta?

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

Przed czterema laty cała Polska żyła tragedią Piotra Woźniaka-Staraka, znanego producenta filmowego i męża dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak. Wówczas przebywał on na Mazurach. Podczas wieczornego rejsu łodzią motorową, na którą zabrał znajomą kelnerkę Ewę i przyjaciela, doszło do nieszczęśliwego wypadku. 

W trakcie jednego z manewrów dwie osoby znajdujące się na pokładzie wypadły za burtę. Kelnerka zdołała dopłynąć do brzegu, ale biznesmen zaginął. Przez kilka kolejnych dni prowadzono intensywne poszukiwania w akwenie, a 22 sierpnia udało się odnaleźć jego ciało.

W ostatnim pożegnaniu Piotra Woźniaka-Staraka wzięło udział wiele znanych osób, z którymi łączyły go przyjaźnie, współpraca i interesy. Jego odejście stało się jednym z najbardziej smutnych wydarzeń ostatnich lat w polskim show-biznesie.

Dziennikarze próbowali porozmawiać z Ewą, która była na łodzi z Piotrem Starakiem. Źle się to dla nich skończyło Julia Starak była siostrą Piotra Woźniaka-Staraka i przyjaciółką Agnieszki. Po śmierci brata nagle zniknęła. Co się z nią stało?

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Msza żałobna za Piotra odbyła się 29 sierpnia 2019 roku w kościele w Konstancinie-Jeziornie, a 20 sierpnia urna z jego prochami została początkowo złożona w grobie na terenie posiadłości Staraków w Fuledzie. Jednak urzędnicy uznali, że miejsce pochówku nie spełnia wymogów i sprawa trafiła do sądu. 

Zanim sąd podjął decyzję, czy urna może pozostać w Fuledzie, rodzina Woźniaka-Staraka zdecydowała się przenieść prochy do Warszawy. W 2021 roku zostały one pochowane na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie obecnie znajdują się szczątki Piotra. Początkowo miejsce pochówku wyglądało skromnie, z trawą i świeżymi kwiatami jako główną ozdobą. 

Jak aktualnie wygląda grób Piotra?

Grób Piotra-Woźniaka Staraka. Jak wygląda?

W 2021 roku przeniesiono szczątki Piotra Woźniaka-Staraka na cmentarz Powązkowski w Warszawie. Pierwotnie był to standardowy pomnik, lecz później zbudowano imponujący grobowiec, którego projekt stworzyli włoscy architekci. Przy wejściu do mauzoleum umieszczono okazały, metalowy świecznik, a wszystko jest zabezpieczone szybą.

Na miejscu zawsze płoną świeczki, zarówno w środku, jak i na zewnątrz okazałego grobowca. Dodatkowo w środku umieszczono zielone, iglaste drzewko. Wyraźnie widać, że bliscy Piotra Woźniaka-Staraka troszczą się o grobowiec, regularnie odwiedzając go i zmieniając jego wystrój. Ten jest zawsze dopasowany do aktualnej pory roku. W trakcie świąt Bożego Narodzenia w grobowcu stoi imponująca, czerwona choinka.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia dzięki uprzejmości portalu złotascena.pl.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka, fot. zlotascena.pl
Grób Piotra Woźniaka-Staraka, fot. zlotascena.pl
Grób Piotra Woźniaka-Staraka, fot. zlotascena.pl
Grób Piotra Woźniaka-Staraka, fot. zlotascena.pl
Grób Piotra Woźniaka-Staraka, fot. zlotascena.pl
Grób Piotra Woźniaka-Staraka, fot. zlotascena.pl