Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To nie Artur Baranowski jest rekordzistą "1 z 10"! To ON zrobił najlepszy wynik w historii programu
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.11.2023 19:03

To nie Artur Baranowski jest rekordzistą "1 z 10"! To ON zrobił najlepszy wynik w historii programu

Artur Baranowski / Dominik Rauer
Kto zdobył więcej punktów niż Artur Baranowski?, fot.

Wszyscy mówią o rekordzie Artura Baranowskiego, jaki ten pobił w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Okazuje się, że w historii programu najwięcej punktów zdobył ktoś zupełnie inny. Kim jest rekordzista „1 z 10”?

Artur Baranowski w "Jeden z dziesięciu"

Baranowski stał się prawdziwym gwiazdorem internetu od czasu emisji przedostatniego odcinka 140. sezonu „Jeden z dziesięciu”. Odpowiadał poprawnie na wszystkie pytania z prędkością błyskawicy, nie dając nawet innym uczestnikom dojść do słowa. Jego występ w telewizji w samym tylko serwisie YouTube widziało w dwa dni już 1,6 miliona osób. Uczestnik zdobył 803 punkty.

Kiedy jednak media chciały dowiedzieć się więcej o życiu ekonomisty z miejscowości Śliwniki, okazało się to niemal niemożliwe. Wszystko dlatego, że Artur jest niezwykle skromny i nieśmiały, nie zamierza być gwiazdą innych programów. On sam nie chce udzielać wywiadów. Jego ojciec natomiast na początku wyznał dziennikarzom, że cała rodzina zupełnie nie spodziewała się takiego zainteresowania. Dziś ojciec Baranowskiego na widok przedstawicieli prasy zasunął tylko rolety w domu.

Teraz jednak okazuje się, że rekord pobity przez Baranowskiego nie jest wcale najwyższym wynikiem, jaki padł w teleturnieju TVP. Kto zdobył więcej punktów niż Artur w "Jeden z dziesięciu? Poniżej szczegóły.

Artur Baranowski nie dotarł na Wielki Finał "1 z 10"! Co się stało? Pojechali do domu rekordzisty "1 z 10", ale odmówił wywiadu. Do akcji wkroczył ojciec

Kto wygrał w Wielkim Finale "1 z 10"? Artur Baranowski nie dotarł

Wczoraj wyemitowano Wielki Finał 140. sezonu „1 z 10”. Ku rozpaczy fanów okazało się, że Baranowski, który był oczywistym faworytem, nie dotarł na nagranie. Przyczyną okazała się awaria samochodu, o czym Tadeusz Sznuk poinformował widzów na samym początku odcinka.

W 140. serii teleturnieju zwyciężył Daniel Szymański, zdobywając 132 punkty (w połączeniu z wcześniej zdobytym wynikiem: zaś 404 punkty). Baranowski otrzymał jednak 10 tysięcy zł za zdobycie największej ilości punktów w 140. edycji.

Powyższe liczby to jednak nic w porównaniu z wynikiem, jaki osiągnął Dominik Rauer. To jemu należy się tytuł absolutnego rekordzisty. Dlaczego więc mówimy o rekordzie Baranowskiego? Poniżej szczegóły.

Rekordziści "Jeden z dziesięciu": ile punktów zdobył Dominik Rauer?

Dominik Rauer wystąpił w 106. edycji „Jednego z dziesięciu”. W drodze do finału wygrał odcinek, osiągając 493 punkty. Wziął udział w finale, gdzie do tej liczby dorzucił jeszcze 413. Ostatecznie razem zdobył aż 906 punktów, co do dziś pozostaje niedoścignionym wynikiem. Właśnie ten ogólny rekord miał szansę pobić Baranowski, jednak nie stawił się na odcinku finałowym, na szansę na kolejny występ będzie miał dopiero za cztery lata.

W nagrodę Dominik otrzymał czeki w wysokości 40 tysięcy złotych (za wygraną w finale) i 10 tysięcy złotych (za najwyższą liczbę punktów). Z wykształcenia jest lekarzem i ekonomistą, pochodzi z Leszna. Jego motto życiowe to „Zacisnąć zęby i robić swoje”.

Należy jednak zaznaczyć, że rekord najwyższego wyniku, osiągniętego w odcinku przed finałem, wciąż należy do Artura Baranowskiego. Nikt przed nim nie zdobył 803 punktów jeszcze przed finałowym epizodem.

Zobacz także: Na te pytania odpowiadał Baranowski! A ty dasz radę? Sprawdź się