Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > TVP nie oszczędza, w "Niepewności" pokaże historię kolejnego wielkiego Polaka. Wiemy, kto zagra główne role
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.05.2023 17:15

TVP nie oszczędza, w "Niepewności" pokaże historię kolejnego wielkiego Polaka. Wiemy, kto zagra główne role

TVP / Niepewność
fot. KAPiF

Takiej wiadomości nie było dawno: TVP postanowiło opowiedzieć historię kolejnego wielkiego Polaka. Tym razem nie chodzi o największego polskiego wieszcza: Adama Mickiewicza. W filmie „Niepewność” zobaczymy zaś gwiazdora konkurencyjnej stacji.

Dotarliśmy do osoby związanej z Telewizją Polską, która przekazała nam ekscytujące wieści, dotyczące planów prezesa stacji, Mateusza Matyszkowicza. Wygląda na to, że telewizja publiczna i tym razem nie zamierza oszczędzać na funduszach. 

O czym będzie „Niepewność” TVP? Stacja zaszaleje z wydatkami

Prezesowi TVP Mateuszowi Matyszkowiczowi bardzo zależało na tym, by zekranizować losy największego narodowego wieszcza, autora „Pana Tadeusza”. Do wyboru miał różne scenariusze: albo zbyt błahe, albo wzniosłe, ale ostatecznie udało mu się wybrać ten właściwy – mówi Światowi Gwiazd osoba związana z Telewizją Polską. 

„TVP nie oszczędza! Film ten jest robiony z rozmachem wielką dbałością o scenografię, kostiumy i fryzury” dodaje nasz informator. 

Patrycja Markowska opublikowała czarno-białe zdjęcie. "Ciężko się pogodzić"

Telewizja Polska opowie o życiu Adama Mickiewicza

Nasze źródło przekazuje, że zdjęcia do filmu „Niepewność” już trwają. Aby zadbać o scenografię, będą kręcone w różnych porach roku. Co ciekawe, stacja ma wielkie ambicje dotyczące produkcji: planowana jest już jego druga część, także w wersji filmowej. Premiera kinowa zapowiadana jest na 2025 rok.

Reżyserem jest Waldemar Szarek. To on zadba o opowiedzenie historii miłości Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. Dla twórcy ma być to projekt życia: do tej pory odpowiadał za reżyserię odcinków „M jak miłość” i „Barw Szczęścia”. W przeszłości tworzył filmy młodzieżowe.

Kto zagra w filmie „Niepewność”? TVP wybrało obsadę

Adama Mickiewicza zagra Nikodem Rozbicki, robiący teraz furorę jako Adam Dobrowolski w serialu Polsatu „Bracia”. Wcześniej mogliśmy obejrzeć go w „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4” oraz serii „Chyłka”. 

W rolę wielkiej miłości wieszcza, Maryli, wcieli się Aleksandra Piotrowska. Czy Julia Wieniawa będzie zazdrosna? Aktorka o eterycznej urodzie pojawiała się wcześniej w takich produkcjach, jak „Polowanie na ćmy”, „O mnie się nie martw” i „Słoń”. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Dorotę Landowską, Adriana Zarembę, Marka Kalitę, Piotra Garlickiego, Andrzeja Mastalerza.

Zobacz zdjęcia:

TVP / Niepewność
Nikodem Rozbicki, fot. KAPiF
TVP / Niepewność
Nikodem Rozbicki i Julia Wieniawa, fot. KAPiF
TVP / Niepewność
Nikodem Rozbicki, fot. KAPiF