Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Edyta Górniak przefarbowała się na blond
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 06.06.2024 22:33

Tylko u nas: Edyta Górniak przefarbowała się na blond

Edyta Górniak
fot. KAPiF; Świat Gwiazd

Edyta Górniak szykuje się na wielki powrót. Już wkrótce pojawi się w “Dzień dobry TVN”, by promować, nowy głośny singiel. Tylko u nas wszystkie szczegóły. Jak wygląda w teledysku?

Edyta Górniak świętuje rocznicę Eurowizji 1994

Edyta Górniak działa w branży artystycznej od początku lat 90. Wielką, niesłabnącą sławę przyniosły jej dwa wydarzenia: niezapomniane wykonanie piosenek w “Pocahontas” Disneya oraz udział w 39. Eurowizji w 1994 roku. Konkurs odbywał się w Dublinie, a młoda piosenkarka zaśpiewała na nim przebój “To nie ja byłam Ewą”.

Do utworu tego słowa napisał Jacek Cygan, a muzykę skomponował Stanisław Syrewicz. Emocjonalne, widowiskowe wykonanie “To nie ja!” przyniosło Górniak drugie miejsce w finale, czego nie powtórzył już później żaden inny reprezentant naszego kraju. W 2024 roku Edyta w niezwykły sposób uczciła rocznicę.

Jeśli można trwać w kilku miejscach naszego życia równolegle, to mnie udaje się to poprzez Muzykę. Chyba tylko ona i zapachy potrafią przybliżać do siebie wspomnienia, tęsknoty i czułość. Większość Świata, który znamy, odeszła. Ale jeszcze nie wszystko – napisała Edyta na Instagramie.

Górniak tworzyła nową piosenkę, która we wzruszający sposób nawiązuje do tej z 1994 roku. Wszystkie niezwykłe szczegóły znajdziecie poniżej.

Z tą piosenką Edyta Górniak chciała jechać na Eurowizję po 30 latach. "I remember" już w sieci Górniak, Brzozowski, Chylińska zaśpiewają na weselu. Za ile?

Edyta Górniak w "I remember": premiera klipu, szczegóły tylko u nas

W 2024 roku Górniak zgłosiła do polskich preselekcji Eurowizji utwór, który przez długi czas znany był jedynie komisji konkursowej. Dopiero 28 maja odbyła się premiera singla “I remember”, ale i premiera teledysku zbliża się wielkimi krokami. Co o niej wiemy? Naszej redakcji udało się dowiedzieć, że Edyta będzie już w sobotę, o godzinie 10:20, gościć w studio “Dzień dobry TVN”.

Na początku w “DDTVN” zobaczymy piękny reportaż, poświęcony piosenkarce. Później zobaczymy wykonanie “I remember” już w oficjalnej, ostatecznej wersji. Na końcu tego tekstu znajdziecie przedpremierowy kadr z teledysku. Widać na nim w całej okazałości, że nie tylko tekst “I remember” nawiązuje do słów “To nie ja”, ale też jego strona wizualna. A jak już teraz reagują fani? Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Piosenka Edyty Górniak "I remember" wygrałaby Eurowizję 2024?

Za utworem “I remember” (ang. Pamiętam) stoi nie tylko Edyta Górniak, ale też Luiza Ganczarska i Chris Aiken. Singiel, zgłoszony w preselekcjach do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji, zdobył niestety tylko 5 punktów, co dało mu 18. miejsce. Teraz, już po premierze całego singla, internauci nie mają wątpliwości, że przebój mógłby wygrać, gdyby został wysłany zamiast “The Tower” Luny.

  • Wzruszająca i przepiękna piosenka, gratuluję – napisała Kasia Cerekwicka
  • Ale im Edi wszystkim udarłaś nosa. Teraz się rozpisują, że twój utwór był jednym z najlepszych na Eurowizję! Gratulacje, piosenka wybitna.
  • Ja już kocham ten utwór po 2 wokalizach.
  • Jesteś w moim sercu od ponad 10 lat. Kocham.
  • Edi, nie mogę przestać słuchać. To jest majstersztyk. Twój krystaliczny głos płynący prosto z cudownej duszy o niesamowitej wrażliwości.
  • Piękny utwór, piękna interpretacja i te wstawki po polsku.
  • Jest przepiękna i godna reprezentacji Polski podczas Eurowizji 2025.
  • Powrót w wielkim stylu, gratulacje, fantastyczny singiel. Czekamy na więcej.
  • Coś przepięknego, aż dostałam ciarek, słuchając.
  • Przynajmniej mamy świadomość, że w Polsce mamy osobę, która bez wątpienia wygra każdą Eurowizję. I nieważne, czy pojedzie na Eurowizję, czy nie, ale i tak by wygrała, a jeśli nie w realu, to w naszych sercach – czytamy w komentarzach.

Poniżej możecie posłuchać singla Edyty Górniak i zobaczyć kadr z nowego, nadchodzącego klipu do “I remember” oraz porównać go z tym z “To nie ja byłam Ewą”, do którego nawiązuje:

Edyta Górniak, To nie ja byłam Ewą, piosenka I remember
Edyta Górniak w klipie do “I remember”
Edyta Górniak, To nie ja byłam Ewą, piosenka I remember
Edyta Górniak, klip “To nie ja byłam Ewą” (1994)