Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > W rocznicę śmierci Pawła sprzątali jego grób! Królikowscy całą rodziną na cmentarzu. Antek znów się nie popisał
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.02.2024 22:52

W rocznicę śmierci Pawła sprzątali jego grób! Królikowscy całą rodziną na cmentarzu. Antek znów się nie popisał

Paweł Królikowski
Jak wygląda grób Pawła Królikowskiego?, fot. KAPiF; Mateusz Opasiński

Paweł Królikowski zmarł po ciężkiej walce z chorobą cztery lata temu. Jak teraz wygląda jego grób? Cała rodzina wybrała się na cmentarz, wcześniej prasa donosiła o skandalicznym stanie nagrobka.

Na co zmarł Paweł Królikowski?

Paweł Królikowski zaczął mieć problemy ze zdrowiem w 2015 roku. Przeszedł wtedy zabieg usunięcia tętniaka mózgu. W 2019 zaniepokoił fanów, kiedy nie pojawił się finale 11. edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”. W pierwszym odcinku kolejnego sezonu wyjaśnił, że poddał się operacji neurochirurgicznej guza mózgu.

Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek, i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać – mówił Królikowski w programie.

W grudniu 2019 znowu jednak trafił do szpitala. Po kolejnej operacji pojawiły się powikłania. Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Gdzie został pochowany i jak wygląda teraz jego grób?

Rafał Królikowski w rozdzierających serce słowach o śmierci brata. Opowiedział o chwili odejścia Pawła Małgorzata Ostrowska-Królikowska w szczególny sposób upamiętniła 4. rocznicę śmierci męża. Te słowa nie są przypadkowe

Gdzie jest pochowany Paweł Królikowski?

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się 5 marca 2020. Aktor spoczął w Warszawie, w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Dokładny numer nagrobka to kwatera G, rząd TUJE, grób 51. W 2021 roku na jego miejscu pochówku stanął imponujący pomnik.

Ogromny nagrobek, wykonany z białego i czarnego kamienia, robi wrażenie już z daleka. Jego zdjęcie znajdziecie na końcu tego tekstu. Pionową płytę ozdabia wyrzeźbiony na wylot krzyż i cytat z aktora: „Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech”. Niestety, dziś z samego rana pojawiły się przykre doniesienia o stanie, w jakim obecnie jest miejsce pochówku Królikowskiego.

Dziennikarze portalu ShowNews przekazali, że grób Pawła jest zaniedbany i brudny. Jak donosili, na płycie nagrobnej osadziły się liście spadające z drzew, brudny też był sam napis. Figurka aniołka, postawiona na nagrobku, leżała potłuczona.

Przyglądając się dekoracjom na grobie Pawła Królikowskiego, można odnieść wrażenie, że dawno nikt bliski go nie odwiedzał i nie sprzątał miejsca jego wiecznego pochówku. Na pomniku postawione są m.in. wrzosy, które są jesiennymi kwiatami, do tego znajduje się tam gwiazda betlejemska, będąca symbolem świąt Bożego Narodzenia – możemy przeczytać w serwisie.

Już po kilku godzinach od tych informacji na cmentarzu pojawiła się jednak cała rodzina Pawła. Wszyscy wzięli się za sprzątanie. Tym razem jednak w oczy kłuł widok Antka Królikowskiego. Co tam się wydarzyło? Szczegóły poniżej.

Rodzina posprzątała grób Pawła Królikowskiego

Z okazji 4. rocznicy śmierci Pawła Królikowskiego na jego grobie zjawiła się cała rodzina. Na cmentarzu była obecna Małgorzata Ostrowska-Królikowska, jego brat Rafał Królikowski, rodzice – Jadwiga i Jan – oraz dzieci z partnerami. Oczywiście obecny był też Antek z partnerką Izą.

Iza prezentowała się niezwykle elegancko: niebieski beret, stylowy zielony płaszcz i czarna chusta oraz buty na lekkim obcasie były świetnym wyborem, stosownym do powagi chwili. Tymczasem Antoni Królikowski przybył na grób ojca w wyświechtanej, wyblakłej ciemnej kurtce, ciemnych jeansach oraz… pomarańczowej zimowej czapce. Razem wyglądali jak swoje przeciwieństwo.

Ważne jednak, że cała rodzina Pawła mogła się zjednoczyć i spędzić tak ważną rocznicę razem. Wspólnie też wzięli się za dokładne porządki, dzięki czemu grób aktora z pewnością znowu wygląda, jak powinien.

Paweł Królikowski, jak wygląda i gdzie jest jego grób, porządki w rocznicę śmierci
Grób Pawła Królikowskiego w 2021 roku, fot. Mateusz Opasiński, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Paweł Królikowski, jak wygląda i gdzie jest jego grób, porządki w rocznicę śmierci
Paweł Królikowski z żoną, fot. KAPiF
Paweł Królikowski, jak wygląda i gdzie jest jego grób, porządki w rocznicę śmierci
Paweł Królikowski, fot. KAPiF
Paweł Królikowski, jak wygląda i gdzie jest jego grób, porządki w rocznicę śmierci
Pogrzeb Pawła Królikowskiego w 2020 roku, fot. Mateusz Opasiński, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons