Swiatgwiazd.pl
Andrzej Grabowski

eastnews & TRICOLORS

Andrzej Grabowski pożegnał Kotysa

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Andrzej Grabowski przez wiele lat współpracował z Ryszardem Kotysem na planie sitcomu “Świat według Kiepskich". W czwartek do mediów dotarła wstrząsająca wiadomość - odtwórca roli “Paździocha" zmarł. Serialowy

Andrzej Grabowski nie należy do najchętniej udzielających się w mediach społecznościowych postaci polskiego show-biznesu. Dla swojego zmarłego serialowego kolegi aktor zrobił jednak wyjątek. Postanowił uczcić pamięć zmarłego Ryszarda Kotysa, publikując ich wspólne zdjęcie z planu “Świata według Kiepskich”.

Aktor Andrzej Grabowski żegna Ryszarda Kotysa. Nie zapomniał również o swym serialowym przyjacielu “Boczku”

Ryszard Kotys i Andrzej Grabowski współpracowali na planie sitcomu “Świat według Kiepskich” od 1999 roku. W czwartek 28 stycznia media obiegła niezwykle smutna wiadomość o śmierci serialowego “Paździocha” - aktor odszedł w nocy, dożywając wieku 88 lat.

Ryszard Kotys miał zmagać się z dolegliwościami natury zdrowotnej już od jakiegoś czasu. Według medialnych doniesień aktor cierpiał na zapalenie płuc, doświadczał trudności z pamięcią i orientacją, co jeszcze niedawno przyznał w wywiadzie dla “Rewii”. Jak mówił, problemy z orientacją w terenie potrafiły go nawet przerazić.

- Gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład, wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - opowiadał Ryszard Kotys.

Wieść o śmierci aktora wstrząsnęła polskim show-biznesem, w Internecie pojawiły się wspomnienia i fotografie Ryszarda Kotysa, zamieszczane między innymi przez jego kolegów i koleżanki po fachu. Do ich grona dołączył także zwykle mało aktywny w mediach społecznościowych Andrzej Grabowski.

Odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego opublikował zdjęcie, na którym zapozował z Ryszardem Kotysem. Na oficjalnym profilu Andrzeja Grabowskiego na Instagramie nie zabrakło również wspomnienia Dariusza Gnatowskiego. Świat pożegnał serialowego “Boczka” 20 października 2020 roku.

Dariusz Gnatowski (serialowy “Arnold Boczek”) przez lata zmagał się z cukrzycą. Jako oficjalną przyczynę śmierci aktora podano niewydolność oddechową. W mediach pojawiały się także doniesienia o tym, że odtwórca roli "Boczka" miał zmagać się z infekcją nowym wirusem SARS-CoV-2.

Pod fotografiami opublikowanymi przez Andrzeja Grabowskiego natychmiast pojawiły się liczne wyrazy współczucia i żalu. Nie zabrakło również kondolencji i słów uznania dla obu zmarłych aktorów. W pamięci wielu telewidzów zarówno Ryszard Kotys, jak i Dariusz Gnatowski, zapiszą się jako prawdziwe legendy.

Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski pozostają czołowymi postaciami serialu “Świat według Kiepskich”. Serialowi “Paździoch” i “Boczek” rozbawiali Polaków do łez, przez długie lata goszcząc w domach rodaków. Sitcom należy do najdłużej utrzymujących się na antenie polskich produkcji tego typu.

Źródło: instagram.com/andrzejgrabowski_official

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Grabowski żegna Kotysa. Ciężko powstrzymać łzy

  • Wstrząsające decyzja syna Durczoka. "Największa trauma"

  • Bandziorek z "Chłopaków do wzięcia" w więzieniu. Przerwał milczenie

Źródło: obcasy.pl, Instagram/andrzejgrabowski_official

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >