Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Anna Dymna zwróciła się do Polaków. Czarne chmury zawisły nad jej festiwalem
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.02.2023 22:55

Anna Dymna zwróciła się do Polaków. Czarne chmury zawisły nad jej festiwalem

Anna Dymna
Fot. KAPiF

Anna Dymna słynie nie tylko z kultowych ról aktorskich, ale też z wieloletniej działalności charytatywnej. Dokładnie dwadzieścia lat temu założyła Fundację Mimo Wszystko, pomagającą osobom z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Niestety, od pewnego czasu realizacja jednego z najważniejszych wydarzeń organizacji nie jest możliwe. 

Od 2005 roku na krakowskim rynku głównym odbywał się niezwykły festiwal muzyczny. Event o nazwie Festiwal Zaczarowanej Piosenki przyciągał największe gwiazdy polskiej sceny, z Ireną Santor na czele. A jednak od zeszłego roku panuje o nim cisza. Dlaczego?

Anna Dymna i Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Kiedy Dymna stanęła w 2003 roku na czele Fundacji Mimo Wszystko, nie spodziewała się zapewne, że organizacja tak bardzo się rozrośnie. Stała się dużą instytucją charytatywną, pomagającą potrzebującym w całej Polsce. Obecnie koordynuje ona wiele wydarzeń. Jednym z nich był Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty.

Choć współorganizatorami festiwalu jest nie tylko fundacja aktorki, ale też Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury oraz Telewizja Polska, wydarzenie od zeszłego roku musiało zostać zawieszone.

Paulina Holtz wspomina Agnieszkę Kotulankę w 5. rocznicę śmierci. "Nie wahała się pomagać"

Co z Festiwalem Zaczarowanej Piosenki?

W czasie pandemii COVID-19 festiwal nie odbywał się z powodów oczywistych. W 2022 Dymna musiała ogłosić kolejne smutne wieści. Wydarzenie zostało odwołane z przyczyn ekonomicznych. Zamiast niego odbył się Rodzinny Konkurs Zaczarowanej Piosenki. Udział w nim brali dotychczasowi laureaci FZP. 11 czerwca zaprezentowali oni swoje utwory podczas specjalnej transmisji online.

Sytuacja ekonomiczna i geopolityczna zmusiła nas do zawieszenia projektu. Cały czas prowadzimy zbiórkę na ten cel. Mamy nadzieję, że do czasu kolejnej edycji zgromadzimy wystarczające środki finansowe, konieczne do organizacji tak dużego przedsięwzięcia – mówiła wtedy Ewa Dziadyk z Fundacji Mimo Wszystko w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Czy w 2023 roku festiwal Anny Dymnej się odbędzie?

„Wierzę, że zrozumiecie tę decyzję, ale no... Nie znaczy to – i niech nikomu nie przyjdzie do głowy –  że festiwal przestaje istnieć” pisała Dymna w 2022 roku w mediach społecznościowych. Niepokoi fakt, że wciąż nie ma nowych wiadomości, dotyczących wydarzenia.

W 2023 roku Fundacja Mimo wszystko obchodzi swoje dwudziestolecie, a koncert byłby piękną okazją do artystycznych podsumowań działalności organizacji. Pozostaje więc nadzieja, że już niedługo usłyszymy od aktorki dobre wiadomości w tej sprawie.

Zobacz zdjęcia:

Anna Dymna
Anna Popek, Irena Santor i Anna Dymna na festiwalu w 2013 roku, fot. KAPiF
Anna Dymna
Anna Dymna, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Dobry Tydzień

Tagi: Anna Dymna