Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Elżbieta Zapendowska ostro o Sanah: "Nie można takich rzeczy robić". Co zarzuciła wokalistce?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.10.2023 20:10

Elżbieta Zapendowska ostro o Sanah: "Nie można takich rzeczy robić". Co zarzuciła wokalistce?

Elżbieta Zapendowska / Sanah
Co Elżbieta Zapendowska sądzi o Sanah?, fot. Świat Gwiazd Exclusive; KAPiF

Sanah podbija ostatnio listy przebojów i sceny na koncertach. Niestety, czołowa polska specjalistka od emisji głosu, nie ma dobrego zdania o młodej piosenkarce. Elżbieta Zapendowska w rozmowie ze Światem Gwiazd jak zwykle nie gryzła się w język, tak ostrej oceny się nie spodziewaliśmy.

Tylko u nas: Elżbieta Zapendowska o nowych przebojach

Zapendowska jest specjalistką od emisji głosu oraz zasłużoną krytyczką muzyczną. Popularność zdobyła dzięki zasiadaniu w jury tak kultowych programów jak „Idol”, „Jak oni śpiewają” i „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Lekcje brały u niej największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Michał Bajor, Edyta Górniak, Łukasz Zagrobelny czy Doda.

W rozmowie ze Światem Gwiazd ekspertka wypowiedziała się o kilku artystach, o których obecnie jest głośno. Elżbieta w rozmowie z nami skomentowała na przykład dotychczasowy repertuar Rabczewskiej:

My jesteśmy w kontakcie od wielu lat. Czasem ona się na mnie gniewa, kiedy mówię jej szczerze tak jak ona mnie. Zawsze jej zarzucam to, że ma słaby repertuar – usłyszeliśmy od Zapendowskiej o Dodzie.

Co jeszcze powiedziała o Rabczewskiej? To i tak nic w porównaniu z tym, jak Zapendowska oceniła Sanah. Młoda artystka może srogo się oburzyć, poniżej szczegóły.

Elżbieta Zapendowska.jpg
Elżbieta Zapendowska w “Idolu”, fot. KAPiF
Elżbieta Zapendowska mocno podupadła na zdrowiu. W programie Dody opowiedziała, przez co przechodzi

Elżbieta Zapendowska dla Świata Gwiazd

W rozmowie z naszym portalem Zapendowska bardzo pozytywnie wypowiedziała się o najnowszej twórczości Dody. Krytycznie odniosła się do jej starego repertuaru, jednak o najnowszym, a także o ostatnim koncercie, ma jak najlepsze zdanie.

O tej płycie myślę bardzo dobrze. Są dużo lepsze kompozycje, dużo lepsze teksty, a ona świetnie brzmi w tej chwili. Ma znakomitą kondycję. Dwie godziny takiego koncertu unieść na barkach nie jest łatwo. Bardzo mi się podobał koncert, mówię tylko o strefie dźwiękowej nie wizualnej, bo o wizualnej się nie wypowiadam z racji ślepoty – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.

Po chwili jednak przestało być miło. Zmiana nastroju nastąpiła, kiedy zapytaliśmy ją o Sanah. Poniżej zamieszczamy całą jej wypowiedź.

Sanah.jpg
Sanah, fot. KAPiF

Tylko u nas: Elżbieta Zapendowska ostro o Sanah

Nie mogliśmy nie zapytać ekspertki takiego formatu jak Zapendowska o najnowsze odkrycie muzyczne młodego pokolenia. Elżbieta nie kryła zgorszenia. Szczególnie krytycznie odniosła się do twórczości Sanah, w której ta śpiewa piosenki na podstawie słów znanych polskich poetów.

Nie jestem zachwyconą tą artystką, szczególnie po tym jak połączyła Słowackiego, Norwida i kogoś tam jeszcze ze swoją muzyką, która mi się wydaje bardzo banalna, natomiast teksty przygważdżają, nie wolno takich robić połączeń. Zawsze mówię szczerze, co myślę. Może i zdolna dziewczyna, ale na razie nie zauroczyła mnie – wyznała Zapendowska.

A co wy sądzicie o sprawie? Poniżej możecie zobaczyć nasz wywiad:

Elżbieta Zapendowska.jpg
Elżbieta Zapendowska, fot. KAPiF
Sanah.jpg
Sanah, fot. KAPiF
Elżbieta Zapendowska.jpg
Elżbieta Zapendowska, fot. KAPiF