Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jerzy Połomski przeprowadził się do domu opieki. W jakich warunkach mieszka?
Karol Osiński
Karol Osiński 24.03.2022 09:30

Jerzy Połomski przeprowadził się do domu opieki. W jakich warunkach mieszka?

Jerzy Połomski - ea
PAWEL DABROWSKI/East News

Legendarny polski artysta, autor takich hitów jak „Bo z dziewczynami”, czy „Kodeks” Jerzy Połomski przeprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, znajdującego się w Skolimowie. Duży wpływ na jego decyzję miała pandemia koronawirusa. Ma zapewnione wszystko, czego do życia potrzeba.

  • Jerzy Połomski przeprowadził się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

  • Większość życia spędził w samotności

  • Zapowiedział, że to nie koniec jego przygody ze sceną

Mimo sędziwego już wieku, bo 88 lat Jerzy Połomski nie ma zamiaru na zawsze odłożyć mikrofon do statywu. Chociaż w 2019 roku zawiesił karierę, to przyznał, że nie jest to jego ostatnie słowo.

Jerzy Połomski przeprowadził się do Skolimowa

Legendarny polski piosenkarz rzadko komentował swoje życie prywatne. Wiadomo, że nigdy nie miał żony i nie doczekał się dzieci. Co więcej, przez całe życie mieszkał w samotności, co wraz z nadejściem pandemii koronawirusa stało się bardzo uciążliwe.

Podjął zatem stosowne kroki, by przeprowadzić się ze swojego mieszkania do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich, znajdującego się w Skolimowie. Przed nim taką decyzję podjęli również m.in.: Kazimierz Orzechowski, Irena Santor, Witold Sadowy, Irena Kwiatkowska, czy Zbigniew Korpolewski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jerzy Połomski obecnie nie musi martwić się o to, że czegoś mu może zabraknąć. W Skolimowie zapewnione ma wszystko, czego do szczęścia potrzeba. Otaczają go przyjaciele, uroki przyrody, odpowiednia opieka medyczna, a także nie musi martwić się o przygotowywanie posiłków. Jakiś czas temu problemem stała się także jego emerytura, która nie należy do najwyższych.

Czy Jerzy Połomski planuje powrót na scenę?

Kariera Jerzego Połomskiego trwała ponad 60 lat, jednak w 2019 roku zdecydował się na jej zakończenie. Jego menadżerka mówiła wówczas, że piosenkarz potrzebuje odpoczynku ze względu na problemy zdrowotne.

Sam zainteresowany udzielił wówczas wywiadu dla „Super Expressu”, w którym przyznał, że nie ma zamiaru na zawsze rezygnować z występów scenicznych, gdyż jest pełen sił i zdrowia. Stwierdził, iż tacy jak on nigdy się nie poddają i walczą do końca.

Chcielibyście ponownie zobaczyć Jerzego Połomskiego na scenie?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]