Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kinga Rusin wspomina telewizyjny debiut. "Nie myślę o powrocie"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 05.02.2023 17:09

Kinga Rusin wspomina telewizyjny debiut. "Nie myślę o powrocie"

Kinga Rusin
fot. KAPiF

Kinga Rusin, mimo że kilka lat temu zrezygnowała z zawodu, do dziś należy do grona najbardziej znanych polskich dziennikarek. Dzisiaj wypada dokładna rocznica początków jej pracy w telewizji. Z tej okazji pokazała ona archiwalne nagranie z TVP. Czy chciałaby wrócić do zawodu?

Dziennikarka obecnie słynie z krytyki Telewizji Polskiej. Jednak wiele lat temu to właśnie tam zaczęła pracę w mediach. Dziś opowiedziała o swoich doświadczeniach i przygodach, a także wyznała, czy myślała o powrocie do branży.

Kinga Rusin wspomina swój debiut dziennikarski

Serio, to już 30 lat? 5 lutego 1993 roku zadebiutowałam na ekranie TVP1 (nie było wtedy innej telewizji, tylko dwa kanały telewizji publicznej). Ależ to było przeżycie! Tym bardziej że stanowczo odmówiłam korzystania z promptera, bo nie chciałam sztucznie wypaść – rozpoczęła swój wpis Rusin.

Kinga na początku pracowała jako prezenterka oprawy dnia; później działała w redakcji "Teleexpressu". Po przeprowadzce do Waszyngtonu tworzyła reportaże dla TVP. Kiedy wróciła do Polski w 1997, zatrudniła się w magazynie TVN "Wizjer". W 2005 roku została jedną ze współprowadzących "Dzień dobry TVN". Brała też udział w programach rozrywkowych stacji jak "Taniec z gwiazdami" w roli uczestniczki czy "You Can Dance" w roli jurorki.

W sierpniu 2020 roku odeszła z "Dzień dobry TVN" i zrezygnowała z pracy w mediach. Obecnie podróżuje po świecie wraz z wieloletnim partnerem Markiem Kujawą. Utrzymuje się między innymi z zysków z jej marki kosmetycznej Pat&Rub.

Czy Kinga Rusin wróci kiedyś do dziennikarstwa?

Telewizja to była przygoda i niezła szkoła, bo robiłam tam później dosłownie wszystko: od produkcji po montaż, a nawet czasem zdarzało mi się stanąć za kamerą (taką wielką na kasety, a później mniejszą, cyfrową). Niedawno moi koledzy z pracy policzyli, że zrobiłam w sumie blisko 200 reportaży (i jeden dokument, na zamówienie Andrzeja Fidyka), a wywiadów wielokrotnie więcej – wspomina Rusin swoją karierę.

Była dziennikarka przyznaje, że nie mogła narzekać na nudę: podróżowała z kamerą, prowadziła różnego rodzaju programy, koncerty i gale, w tym tak historyczne, jak te z okazji dziesięciolecia wstąpienia Polski do NATO. Czy tęskni za zawodem? – Było ciekawie, ale bycie niezależnym i poznawanie świata, szczególnie we dwoje, jest tak wspaniałe i tak kusi codziennie czymś niezwykłym, że, odpowiadając na pytania, na razie nie myślę o powrocie do telewizji. Pozdrawiam ciepło, jeszcze z Kostaryki – zakończyła swój wpis Kinga.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przeciwstawili się TVP? Zdjęcie obiegło sieć

  2. Prokuratura zajęła się sprawą Antka Królikowskiego. "Zostało wszczęte dochodzenie"

  3. Edyta Jungowska: Kariera, mąż, życie prywatne. Kim jest mąż gwiazdy "Na dobre i na złe"?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].