Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiadomo, kim z wykształcenia jest Monika Olejnik
Barbara Bujar
Barbara Bujar 24.03.2022 09:19

Wiadomo, kim z wykształcenia jest Monika Olejnik

Monika Olejnik - wykształcenie
TRICOLORS/East News
  • Monika Olejnik od lat prowadzi rozmowy w programie „Kropka nad i”

  • Dziennikarka słynie z ciętego języka i specjalizuje się w tematyce politycznej

  • Zanim zdecydowała się na studia dziennikarskie, ukończyła naukę na SGGW w Warszawie

Monika Olejnik jest niekwestionowaną ikoną polskiego dziennikarstwa. Gwiazda TVN24 słynie z dociekliwości, ciętego języka i często bezpośrednich komentarzy. Spotkania z nią na wizji z pewnością wolałby uniknąć niejeden polityk.

Kariera dziennikarska Moniki Olejnik

Monika Olejnik związała swoje życie z dziennikarstwem na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Karierę rozpoczęła w programie I Polskiego Radia, gdzie odbywała staż. Następnie podjęła pracę w radiowej „Trójce”. To tam zyskała ogólnopolską rozpoznawalność.

Program III Polskiego Radia od zawsze był wielkim marzeniem Moniki Olejnik. Dziennikarka była z nim związana przez prawie dwadzieścia lat – od 1982 do 2000 roku. W tym czasie prowadziła między innymi audycję „Salon polityczny Trójki”, a także była jednym z pierwszych przedstawicieli mediów na miejscu katastrofy lotniczej „Kościuszki”.

W późniejszych latach Monika Olejnik pracowała między innymi w rozgłośni Radia Zet, gdzie prowadziła rozmowy polityczne w audycji „Gość Radia Zet”. Słuchacze mogą kojarzyć ją także z programu „Siódmy dzień tygodnia”.

Obecnie Monika Olejnik związana jest ze stacją TVN, odpowiadając w niej za prowadzenie programu publicystycznego „Kropka nad i”. Rozmowy dziennikarki z zaproszonymi gośćmi emitowane są od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24.

Co studiowała Monika Olejnik, zanim zdecydowała się na dziennikarstwo?

Patrząc na przebieg kariery Moniki Olejnik, można byłoby pomyśleć, że dziennikarstwo zawsze było jej pomysłem na życie. Choć marząc o radiowej „Trójce”, obecna gwiazda TVN z pewnością miała je gdzieś z tyłu głowy, po maturze zdecydowała się na studia w zupełnie innym zakresie. Poszła do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie skończyła zootechnikę.

- Po zootechnice skończyłam dziennikarstwo i byłam na praktyce w redakcji rolnej. Zawsze jednak marzyłam o radiowej „Trójce” i zrobiłam reportaż, który się tam ukazał. Zaraz potem poszłam do „Trójki” – mówiła niegdyś w wywiadzie dla Dziennika.

Monika Olejnik ukończyła również dziennikarskie studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Z wykształcenia jest jednak także magistrem inżynierem zootechniki. Kilka lat temu – jak przypomina Super Express – dosadnie wytłumaczyła to Zbigniewowi Giżyńskiemu, który wypomniał jej kwestę wykształcenia.

Jestem magistrem inżynierem zootechnikiem. I chciałam powiedzieć, żeby pan w końcu przestał obrażać moją uczelnię, SGGW. I skończyłam studia podyplomowe na dziennikarstwie. Proszę mnie nie obrażać – rzuciła wówczas Olejnik.

``

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Super Express, Wikipedia