Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Witolda Paszta. Ujawniono szczegóły uroczystości
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 24.03.2022 09:55

Pogrzeb Witolda Paszta. Ujawniono szczegóły uroczystości

Witold Paszt (EA)
fot. TRICOLORS / East News

Cała Polska z niedowierzaniem i smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci wokalisty i założyciela zespołu Vox. Teraz wiemy już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Witolda Paszta. Podano szczegóły ceremonii.

Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 roku, dzień po rocznicy śmierci swojej ukochanej żony. Rodzina ze smutkiem informowała w mediach o odejściu artysty a przyjaciele i fani także pogrążyli się w żałobie.

Pogrzeb Witolda Paszta. Poznaliśmy datę i miejsce

Choć minęły już trzy tygodnie od śmierci, dopiero teraz poznaliśmy datę pogrzebu Witolda Paszta. Rodzina długo zwlekała z ustaleniem szczegółów ceremonii pożegnalnej. Przyczyną była niespokojna sytuacja w rodzinnym mieście artysty. W mediach pojawiły się liczne doniesienia i zdjęcia przedstawiające sytuację w Zamościu, które według Gazety Wyborczej zmieniło się w "wielką noclegownię dla uchodźców".

Bliscy wokalisty sami zaangażowali się w pomoc uciekinierom z Ukrainy. Rodzina pragnęła jednak, aby pogrzeb Witolda Paszta odbył się w spokojniejszych okolicznościach. Ostatecznie, nie mogąc już dłużej czekać, podjęła decyzję.

Ceremonia odbędzie się 18 marca. Artysta spocznie na cmentarzu komunalnym w Zamościu, u boku swojej żony, Marty oraz teściów. Jak informuje "Pomponik", na miejscu, oprócz przyjaciół i bliskich, mają stawić się także przedstawiciele Telewizji Polskiej oraz inne znamienite osoby.

Pogrzeb Witolda Paszta już niebawem. Wiemy, kto pojawi się na ceremonii

Witolda Paszta żegnało w mediach wielu przedstawicieli i gwiazd TVP, w tym przyjaciele z planu "The Voice Senior", m.in. Alicja Majewska, Maryla Rodowicz i Piotr Cugowski. Artysta był nieoceniony nie tylko jako muzyk, ale też wyrozumiały trener oraz juror. Podobno na ceremonii ma się pojawić też prezes Telewizji Polskiej.

Cały zarząd TVP jest głęboko poruszony śmiercią Witolda Paszta. Przedstawiciele telewizji pojawią się na uroczystościach, możliwe, że będzie tam też Jacek Kurski, dla którego wokalista był objawieniem "The Voice Senior". Przez wydarzenia wojenne za wschodnią granicą ceremonia jest odwlekana. Rodzina chce, by wszystko przebiegło w spokoju i bliscy bez obaw mogli przybyć na pogrzeb – informuje Pomponik.

Okazuje się, że swoją obecność zadeklarował także Ryszard Rynkowski, dawny przyjaciel Witolda Paszta, który rozstał się z zespołem Vox pod koniec lat 80. i od tego czasu relacja obu panów nie była zbyt ciepła.

Na pogrzebie pojawi się też Ryszard Rynkowski, który przez lata nie był w najlepszych stosunkach z Witkiem. Panowie zdążyli sobie jednak wyjaśnić dawne pretensje. Pod koniec marca w TVP nagrywany będzie koncert poświęcony jego twórczości – podaje Pomponik. Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Krzysztof Penderecki nie żyje od 2 lat, pogrzeb wciąż się nie odbył. Właśnie podano przejmującą wiadomość

  2. Dramatyczne wieści z domu Edyty Górniak, jest coraz gorzej. Pozostaje tylko nadzieja

  3. Magda Gessler pilnie przekazała, zapadła decyzja. Jest coraz mniej czasu, wszystko dla obywateli Ukrainy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Pomponik

Tagi: Witold Paszt