Swiatgwiazd.pl
Rudi Schuberth

Kadr z programu „Śpiewające fortepiany”

Rudi Schuberth zniknął ze świata show-biznesu. Wybrał życie na wsi

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Niespełna dwie dekady temu był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej estrady. Dzięki występom w zespole Wały Jagiellońskie, czy prowadzeniu słynnego teleturnieju „Śpiewające fortepiany” dorobił się wielkiej sławy, jednak po latach postanowił z niej zrezygnować na rzecz spokojnego życia z dala od mediów. Co dzisiaj słychać u Rudiego Schubertha?

  • Rudi Schuberth to lider zespołu Wały Jagiellońskie, satyryk, aktor, kabareciarz i prezenter telewizyjny

  • Po latach zdecydował się zniknąć z mediów i zająć spokojnym życiem z dala od kamer i błysku fleszy

  • Postanowił otworzyć swój biznes, który w czasach pandemii koronawirusa bardzo mocno ucierpiał

Powiedzieć, że Rudi Schuberth to prawdziwa ikona rozrywki w polskiej telewizji i nie tylko to żadna przesada. Ludzie go uwielbiali, a jego uśmiech i sympatia przyciągały przed telewizory niejednego Polaka. Co wpłynęło na to, że zdecydował się zrezygnować ze sławy?

Kariera Rudiego Schubertha

Rudi Schuberth przyszedł na świat w Gdańsku, gdzie dorastał i stawiał pierwsze kroki artystyczne. Co ciekawe, jego kariera zawodowa już od najmłodszych lat mogła potoczyć się całkowicie inaczej. Dorastał wokół statków, a jego tata był stoczniowcem. Pokochał tamtejsze życie i pracę, jednak po latach zdecydował się iść na studia.

Nie należał do grona prymusów, gdyż podobnie jak stocznia, ważne miejsce w jego sercu zaczęła zajmować muzyka. W 1977 roku wraz z grupą kolegów założył zespół Wały Jagiellońskie, z którymi skomponował najważniejsze utwory swojej kariery muzycznej. Były to m.in.: „Monika dziewczyna ratownika”, „Wars wita was”, czy „Córka rybaka”.

Dwa lata później w jego karierze doszło do swojego rodzaju przełomu. Podczas występu jego zespołu w Poznaniu przyszedł do niego Zenon Laskowik i złożył mu propozycję występów z najpopularniejszym jak na tamte czasy kabaretem w Polsce „Tey”.

Krzysztof Ibisz - ea (3)

Mama Krzysztofa Ibisza została gwiazdą memu. Prezenter skomentował

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:Oczywiście na propozycję przystał i wniósł świeżość muzyczną w jego twórczość. Po zakończeniu współpracy wrócił do Wałów Jagiellońskich oraz zaczął występować w teatrach. Przyszedł taki moment w życiu, że musiał dorabiać przy drobnych robotach. W międzyczasie epizodycznie pojawiał się w filmach, czy serialach.

Po latach przyszło to, z czego ludzie zapamiętali go najlepiej, czyli praca prezentera telewizyjnego. Podjął się prezencji takich programów jak: „Śpiewające fortepiany”, „Zgadula”, czy „Rekiny Kart”. Przez chwilę zakotwiczył także w jury programu „Jak oni śpiewają?”, jednak ta rola nie przypadła mu do gustu.

Czym dziś zajmuje się Rudi Schuberth?

W 2005 roku zdecydował się na rezygnację z życia w świetle błysku fleszy oraz kamer. Razem z żoną przeprowadzili się na wieś, gdzie mieszkają do dziś i prowadzą bardzo spokojne życie. Rudi Schuberth zdecydował się otworzyć własny, agroturystyczny biznes, który w czasach pandemii koronawirusa mocno podupadł. Zważywszy na jego niską emeryturę stało się to dla niego bardzo niebezpieczne.

Swoje miejsce na ziemi nazwał Folwark Otnoga. Jest na nim gospodarstwo agroturystyczne, hodowla danieli, oraz prywatne łowiska wędkarskie. Odkąd zdecydowali się na zamieszkanie w tamtym miejscu praktycznie całkowicie zerwał kontakt z mediami i udziela jedynie epizodycznych wywiadów, lub sam napisze coś dla gazety. Stroni także od mediów społecznościowych.

- Uciekłem z mediów. Przestały mnie interesować w momencie, kiedy zaczęły ingerować w moją prywatność. Nie lubię kiedy maszyna przypomina mi, że powinienem coś zrobić. Zrezygnowałem całkowicie z mediów społecznościowych. Nie mam już Facebooka i nie będę miał - napisał kiedyś w magazynie „Prestiż Trójmiasto”.

Pozdrawiamy serdecznie!

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: plejada.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >