Swiatgwiazd.pl

Kadr z programu „Śpiewające fortepiany”

Rudi Schuberth zniknął ze świata show-biznesu. Wybrał życie na wsi

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Karol Osiński

Niespełna dwie dekady temu był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej estrady. Dzięki występom w zespole Wały Jagiellońskie, czy prowadzeniu słynnego teleturnieju „Śpiewające fortepiany” dorobił się wielkiej sławy, jednak po latach postanowił z niej zrezygnować na rzecz spokojnego życia z dala od mediów. Co dzisiaj słychać u Rudiego Schubertha?

  • Rudi Schuberth to lider zespołu Wały Jagiellońskie, satyryk, aktor, kabareciarz i prezenter telewizyjny

  • Po latach zdecydował się zniknąć z mediów i zająć spokojnym życiem z dala od kamer i błysku fleszy

  • Postanowił otworzyć swój biznes, który w czasach pandemii koronawirusa bardzo mocno ucierpiał

Powiedzieć, że Rudi Schuberth to prawdziwa ikona rozrywki w polskiej telewizji i nie tylko to żadna przesada. Ludzie go uwielbiali, a jego uśmiech i sympatia przyciągały przed telewizory niejednego Polaka. Co wpłynęło na to, że zdecydował się zrezygnować ze sławy?

Kariera Rudiego Schubertha

Rudi Schuberth przyszedł na świat w Gdańsku, gdzie dorastał i stawiał pierwsze kroki artystyczne. Co ciekawe, jego kariera zawodowa już od najmłodszych lat mogła potoczyć się całkowicie inaczej. Dorastał wokół statków, a jego tata był stoczniowcem. Pokochał tamtejsze życie i pracę, jednak po latach zdecydował się iść na studia.

Nie należał do grona prymusów, gdyż podobnie jak stocznia, ważne miejsce w jego sercu zaczęła zajmować muzyka. W 1977 roku wraz z grupą kolegów założył zespół Wały Jagiellońskie, z którymi skomponował najważniejsze utwory swojej kariery muzycznej. Były to m.in.: „Monika dziewczyna ratownika”, „Wars wita was”, czy „Córka rybaka”.

Dwa lata później w jego karierze doszło do swojego rodzaju przełomu. Podczas występu jego zespołu w Poznaniu przyszedł do niego Zenon Laskowik i złożył mu propozycję występów z najpopularniejszym jak na tamte czasy kabaretem w Polsce „Tey”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Oczywiście na propozycję przystał i wniósł świeżość muzyczną w jego twórczość. Po zakończeniu współpracy wrócił do Wałów Jagiellońskich oraz zaczął występować w teatrach. Przyszedł taki moment w życiu, że musiał dorabiać przy drobnych robotach. W międzyczasie epizodycznie pojawiał się w filmach, czy serialach.

Po latach przyszło to, z czego ludzie zapamiętali go najlepiej, czyli praca prezentera telewizyjnego. Podjął się prezencji takich programów jak: „Śpiewające fortepiany”, „Zgadula”, czy „Rekiny Kart”. Przez chwilę zakotwiczył także w jury programu „Jak oni śpiewają?”, jednak ta rola nie przypadła mu do gustu.

Czym dziś zajmuje się Rudi Schuberth?

W 2005 roku zdecydował się na rezygnację z życia w świetle błysku fleszy oraz kamer. Razem z żoną przeprowadzili się na wieś, gdzie mieszkają do dziś i prowadzą bardzo spokojne życie. Rudi Schuberth zdecydował się otworzyć własny, agroturystyczny biznes, który w czasach pandemii koronawirusa mocno podupadł. Zważywszy na jego niską emeryturę stało się to dla niego bardzo niebezpieczne.

Swoje miejsce na ziemi nazwał Folwark Otnoga. Jest na nim gospodarstwo agroturystyczne, hodowla danieli, oraz prywatne łowiska wędkarskie. Odkąd zdecydowali się na zamieszkanie w tamtym miejscu praktycznie całkowicie zerwał kontakt z mediami i udziela jedynie epizodycznych wywiadów, lub sam napisze coś dla gazety. Stroni także od mediów społecznościowych.

- Uciekłem z mediów. Przestały mnie interesować w momencie, kiedy zaczęły ingerować w moją prywatność. Nie lubię kiedy maszyna przypomina mi, że powinienem coś zrobić. Zrezygnowałem całkowicie z mediów społecznościowych. Nie mam już Facebooka i nie będę miał - napisał kiedyś w magazynie „Prestiż Trójmiasto”.

Pozdrawiamy serdecznie!

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: plejada.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Maciej Maleńczuk przed laty odsiadywał wyrok. Ze sceny w Sopocie wygłosił powód pobytu w więzieniu
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Doda tuż po występie w Sopocie otrzymała wiadomość od mamy. Te słowa poruszają do łez
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

"Azja Express". Znamy zwycięzców kolejnej edycji show, widzowie nie mieli żadnych wątpliwości
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Maryla Rodowicz zrobiła show podczas sopockiego festiwalu. Na scenie pojawił się nawet Edward Miszczak
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Roksana Węgiel jest już zaręczona. Chwilę wcześniej wyznała nam prawdę o swojej miłości
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Polsat SuperHit Festiwal 2023. Michał Szpak nie przebierał w środkach, tej kreacji długo zapomnimy
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]