Swiatgwiazd.pl
Sławomir Świerzyński

TRICOLORS/East News

Sławomir Świerzyński usłyszał wyrok. Nielegalnie rozdawał płyty z filmami

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Sławomir Świerzyński to osoba doskonale znana polskiej publiczności, a w szczególności fanom muzyki disco-polo. Niespodziewanie kilka miesięcy temu został wytoczony przeciwko niemu proces sądowy. Lider zespołu „Bayer Full” odpowiedział za nielegalne rozprowadzanie płyt zawierających film o Janie Pawle II. Wreszcie usłyszał wyrok.

  • Sławomir Świerzyński zyskał popularność jako lider zespołu „Bayer Full”

  • W 2005 roku muzyk zaczął współpracować z firmą Hagi Film

  • Kilka miesięcy temu Krzysztof Darewicz wytoczył przeciwko niemu sprawę w sądzie

  • Za nielegalną dystrybucję filmową Świerzyński miał otrzymać karę finansową

Ostatni czas nie jest łatwy dla Sławomira Świerzyńskiego. Muzyk, podobnie jak większość artystów w Polsce, musiał wstrzymać działalność i z uwagi na pandemię koronawirusa cierpliwie czekać do momentu przywrócenia koncertów. To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że gwiazdora disco-polo dopadły kolejne problemy z prawem.

kryminalni

„Kryminalni”: aktorzy opowiedzieli o pracy na planie. Nie zawsze było bezpiecznie

CZYTAJ DALEJ

Wyrok dla Sławomira Świerzyńskiego

O problemach Sławomira Świerzyńskiego piszą dziś serwisy internetowe w całej Polsce. Sprawą szczegółowo zainteresowała się między innymi Wyborcza. Jak udało się ustalić, lider zespołu „Bayer Ful” trafił na wokandę w związku z nielegalną dystrybucją filmową, której miał się dopuścić.

Geneza sprawy wytoczonej Sławomirowi Świerzyńskiemu sięga roku 2005, kiedy muzyk zdecydował się nawiązać współpracę z Hagi Film – firmą zajmującą się dystrybucją filmową. Wówczas miał otrzymać on próbki filmów „do wglądu”, w tym materiał o Janie Pawle II. Nie dostał jednak upoważnienia na rozprowadzanie tych materiałów.

- Wyłączność na rozpowszechnianie miała nadal spółka Hagi, do której muzyk powinien się każdorazowo zgłaszać, gdy znajdywał klienta – przekazał Onet.

Do sprawy powrócono kilka miesięcy temu. Zainteresował się nią bowiem Krzysztof Darewicz – autor i pomysłodawca chińskojęzycznych playbacków. Mężczyzna pozwał gwiazdora disco-polo, tłumacząc, że ten nielegalnie sprzedawał płyty na rynku polskim. Co więcej, Świerzyński miał nawet otrzymać zaliczkę o wartości ponad 14 tysięcy złotych od firmy organizującej pokazy pościeli w zamian za płyty z filmami.

Sąd orzekł wyrok. Według ustaleń Wyborczej lider zespołu „Bayer Full” odpowiedział za swoje wykroczenia i otrzymał karę finansową. Teraz ma zapłacić 14 752 zł na rzecz firmy Hagi Film.

Afera ws. piosenki zespołu „Bayer Full”

Obciążony karą finansową Sławomir Świerzyński nie po raz pierwszy zadarł z prawem. Przypomnijmy, że całkiem niedawno Michał Wiśniewski wypomniał koledze po fachy głośną sprawę sprzed lat. Chodziło o piosenkę „Wszyscy Polacy”.

Kilka lat temu media obiegła informacja o łudzącym podobieństwie piosenki „Wszyscy Polacy”, która jest jednym z hitowych utworów grupy „Bayer Full”, do piosenki „Harcerska Rodzina”, którą w 1972 roku skomponował Mariusz Gabrych. Refren piosenki Gabrycha brzmi niemal identycznie jak refren przeboju Świerzyńskiego.

Wówczas lider zespołu „Bayer Full” również stanął przed sądem. Odpowiedział za naruszenie praw autorskich.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: WP Gwiazdy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.plPodobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >