Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jakim człowiekiem był Witold Paszt? Wspomnienia znajomych artysty
Kamila Krótka
Kamila Krótka 22.02.2022 01:00

Jakim człowiekiem był Witold Paszt? Wspomnienia znajomych artysty

pjimage (5)
TRICOLORS/East News

18 lutego polskie media obiegła smutna informacja o śmierci Witolda Paszta - wokalisty zespołu Vox i w ostatnim czasie trenera w programie "The Voice Senior". Po jego śmierci znajomi artysty powiedzieli kilka słów na jego temat.

Witold Paszt zmarł w wieku 68 lat. Był założycielem i liderem zespołu Vox. Od 2021 roku widzowie mogli go oglądać w 3. edycji "The Voice Senior", gdzie występował w roli jurora.

Witold Paszt był związany z Zamościem

Zamość był rodzinną miejscowością Witolda Paszta. Jego znajomi, którzy znali go właśnie stamtąd, opowiedzieli o tym, jakim człowiekiem i artystą był lider zespołu Vox.

Jak zdradzili, Witold Paszt był to człowiek niezwykle otwarty i empatyczny, przez co stał się niejako ozdobą Zamościa. Uwielbiał z resztą to miasto i nie wstydził się go, co podkreślono w wywiadzie dla Super Expressu:

- Taki nasz chłopak z Zamościa. Nigdy się tego nie wstydził, ba, zawsze z dumą wspominał, skąd pochodzi. Miał cudowny dar zjednywania sobie ludzi swoją postawą: z taką samą uwagą słuchał podchmielonego przechodnia i profesora uniwersytetu. Skracał dystans, tak zwyczajnie - powiedzieli znajomi Witolda Paszta.

Zakochany w Marcie

Witold Paszt nigdy nie przestał kochać swojej żony Marty, która odeszła w 2018 roku. Byli ze sobą 50 lat. Artysta bardzo za nią tęsknił i marzył o tym, żeby wraz z nią i wnuczką wybrać się jeszcze na wspólny spacer...

- Żałował, że nie pójdą już razem z najmłodszą wnusią na spacer, tak jak sobie to obiecywali… Po odejściu żony wokalista jeszcze bardziej ubóstwiał dziewczynkę, jakby chciał jej wynagrodzić brak babci - zdradziła sąsiadka i koleżanka wokalisty.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Znany Polak wśród uczestników 5. sezonu "Sanatorium miłości"

  2. Kolejny wspaniały polski artysta nie żyje. Koszmarne wieści gruchnęły, wielka rozpacz

  3. Sławomir nie mógł ukryć rozpaczy, śmierć przyszła nagle

Źródło: Radio ZET / se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Witold Paszt